„Reguliatorius jau anksčiau buvo įvardinęs šitas kainas ir aš galiu tik pasikartoti, kad Vyriausybė tikrai nepaliks žmonių su tokiomis kainomis. Tos kompensacijos bus reikšmingos“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė D. Kreivys.

Ministras dar kartą pabrėžė, kad konkrečios galimos kompensacijų apimtys paaiškės kartu su kitų metų biudžeto projektu.

„Neužilgo sužinosime, nes biudžetas jau visai čia pat. Biudžeto rėmuose, kiek tik leis jo galimybės, žmonėms bus padedama“, – akcentavo D. Kreivys.

ELTA primena, kad trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdyje VERT pirmininkas Renatas Pocius pristatė energetikos kainų prognozes.

Įvertinus rinkos dalyvių prognozes ir ateities sandorius, nuo sausio 1 d. elektros kaina, anot jo, veikiausiai bus dvigubai didesnė ir sieks apie 425,75 eur/MWh.

Šiuo metu reguliuojamas elektros tarifas be kompensacijos siekia 0,33 eur/kWh (0,24 eur/kWh su Vyriausybės patvirtina 9 ct kompensacija), o nuo naujų metų dvigubėtų ir siektų apie 63,5 ct/kWh.

VERT pateiktais duomenimis, dujas viryklėms naudojantys gyventojai pagal šių metų antram pusmečiui užfiksuotą kainą sumoka 1,02 eur/m³, o reali kaina, už kurią iš tiekėjo yra perkamos dujos, siekia 3,46 eur/m³, tuo metu už būsto šildymui skirtas dujas gyventojai moka 0,77 eur/m³, kai jos perkamos už 3,21 eur/m³.

Anot R. Pociaus, Vyriausybei nesiėmus jokių papildomų veiksmų, kitų metų pirmą pusmetį VERT galėtų užfiksuoti kainą 4,15 eur/m³ lygyje dujas naudojantiems maisto gaminimui, o naudojantiems dujas šildymui, kaina pagal VERT pateiktas prognozes siektų 3,75 eur/m³.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės