„Jeigu sumažintume PVM elektros tiekimui, gautume, kad kainos net mažėtų, nes 9 proc. tik augo (elektros kaina nuo sausio – BNS). Šitie dalykai atsigultų į biudžetą, o iš jo finansuojame sveikatą, švietimą, tai turėtume užsiduoti sau klausimą, iš kur nuimsime, juolab, turėkime dar galvoje, kad neišsisprendusi geopolitinė situacija“, – antradienį Seimo Darbo partijos frakcijoje kalbėjo Dainius Kreivys.

„Neaišku, kaip ateinantys trys-keturi mėnesiai ar pusė metų atrodys. Karo atveju gali būti, kad valstybei apskritai iš biudžeto reikės didžiules lėšas skirti kompensavimui visko“, – sakė jis.

„Geopolitinei rizikai nurimus, energetinių resursų kainos grįš atgal“, – pridūrė ministras.

Vyriausybė siūlo laikinai – iki šildymo sezono pabaigos – taikyti nulinį PVM tarifą už centralizuotą šildymą gyventojams. Dėl to biudžetas neteks daugiau negu 30 mln. eurų. Dabar šis PVM siekia 9 proc.

Siekdama energijos išteklių ir maisto kainų sumažinimo, Seimo opozicija siūlo mažinti PVM malkoms, elektrai ir dujoms, kurios naudojamos šildymui, taip pat būtiniausiems maisto produktams.

Kūrenimui skirtoms malkoms dabar taikomas 9 proc. PVM, elektrai, dujoms ir maistui – 21 proc.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos