„Vyriausybė visą laiką pasiruošusi reaguoti į susidariusią situaciją elektros rinkoje ir į kainas, kurias moka mūsų žmonės. Tą mes tikrai atidžiai sekame. Jeigu reikės valstybės pagalbos, intervencijos, ji bus“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministras.

Pagal Vyriausybės gegužės pabaigoje patvirtintą tvarką nuo liepos iki gruodžio pabaigos valstybė buitiniams vartotojams už elektrą padengs iki 9 centų už kilovatvalandę, tačiau ne daugiau kaip iki 24 centų – žemiau šių „grindų“ nebus kompensuojama.

Likus mažiau nei savaitei iki didelės vartotojų grupės nepriklausomo tiekėjo pasirinkimo pabaigos, D. Kreivys tikisi, kad jo nepasirinkusiųjų skaičius per likusias dienas drastiškai sumažės.

„Gal šiek tiek yra tas studento sindromas, kada žmonės žymiai aktyviau pradeda rinktis gale. Dabar mes matome skaičius turbūt du ar tris kartus didesnius negu prieš dvi savaites ir tikimės, kad per tą likusį laiką tas skaičius drastiškai sumažės“, – teigė D. Kreivys.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, birželio 9 dieną nepriklausomo tiekėjo vis dar nepasirinko 290,4 tūkst., arba 39 proc. antrojo etapo vartotojų. Tai vartotojai turi padaryti iki birželio 18-osios (imtinai), o pasirašę sutartis vėliau, elektrą iš tiekėjo galės pirkti nuo rugpjūčio.

D. Kreivys nenorėjo komentuoti ankstesnių VERT pirmininko Renato Pociaus pareiškimų, jog valstybės valdoma įmonė „Ignitis“ kaip nepriklausomas elektros tiekėjas galimai piktnaudžiauja savo padėtimi rinkoje.

„Turbūt palikime tą VERT išsiaiškinti. Ir jeigu kažką ras, tai turbūt „Ignitis“ turės atsakyti. Šiandien aš negaliu pakomentuoti, nes nedalyvauju darant įmonių kainodaros sprendimus“, – teigė ministras.

Birželio pradžioje VERT paprašė „Ignitis“ paaiškinti jos kaip nepriklausomos elektros tiekėjos siūlomą kainodarą.

Apie tai, kad VERT ketina aiškintis „Ignitis“ kainodarą, nes įžvelgia galimą piktnaudžiavimą padėtimi rinkoje, R. Pocius pranešė gegužės pabaigoje. Jis BNS teigė, jog „Ignitis“ elgsena įtarimų tarnybai kėlė jau kurį laiką, nes jos kainos buvo vienos didžiausių.

Tuo metu „Ignitis grupės“ Artūras Ketlerius anksčiau teigė, kad „Ignitis“ kainodara pagrįsta kaštais ir yra peržiūrima kas savaitę įvertinus rinkos situaciją bei rizikas, tuo metu kitų tiekėjų patiriami kaštai ir rizikos vertinimas gali būti skirtingi.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją