Ieškodama alternatyvių šilumos tiekimo šaltinių miesto valdžia jau regi Kauną ir Elektrėnus jungiantį beveik 60 kilometrų ilgio vamzdyną.

Elektrėnuose veikiančios Lietuvos elektrinės vadovas Pranas Noreika neabejoja, kad sumanymas tiesti šilumos vamzdyną į Kauną – puiki idėja. Aprūpinti antrą pagal dydį Lietuvos miestą šiluma esą užtektų vieno veikiančio bloko, o elektrinėje jų yra net aštuoni.

Lietuvos energetikos instituto energetikos kompleksinių tyrimų laboratorijos vadovas Vaclovas Miškinis abejoja, ar tai patraukli alternatyva Kaunui apsirūpinti šilumos energija. Norint viską geriau išsiaiškinti reikėtų atlikti rimtą studiją.

Vienas aktyviausių alternatyvaus šilumos tiekėjo ieškotojų – Kauno meras Andrius Kupčinskas sakė neturįs tvirtos nuomonės, ar toks projektas būtų naudingas miestui.

„Ekspertų vertinimai prieštaringi, todėl reikia viską gerai apskaičiuoti ir patikrinti“, – kalbėjo politikas.

Prieš trejus metus galimybių studiją rengę energetikai apskaičiavo, kad nutiesti vamzdyną nuo Elektrėnų iki Kauno kainuotų apie 400 mln. litų.

„Ekonomiškai pagrįsti šio projekto bus neįmanoma. Niekur pasaulyje nerasite, kad šilumos vartotojas būtų tokiu dideliu atstumu nutolęs nuo gamintojo. Vandenį reikėtų varinėti maždaug 120 kilometrų“, – sako energetikos ekspertas, akademikas Jurgis Vilemas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją