Pernai gruodį Kaune buvo 1,9 laipsnio vidutinę mėnesio temperatūra, o užpernai, t.y. 2010-aisiais – net -7,8 laipsnio. 2010-aisiais, esant tokiai žemai temperatūrai, gyventojai ir organizacijos suvartojo 27,01 kWh/m2. Pernai gruodį, esant teigiamai 1,9 laipsnio vidutinei temperatūrai, - tik 16,20 kWh/m2.

Tačiau, lyginant su praėjusiu lapkričiu, gruodį šilumos buvo suvartota šiek tiek daugiau: 16,20 kWh/m2. Ir tai taip pat yra natūralu, kadangi lapkritį vidutinė lauko oro temperatūra buvo apie 3,5 laipsnio, o gruodį, kaip jau minėta – 1,9. Taigi, 1,6 laipsnio žemesnė.

„Lyginant šių trijų mėnesių vidutines sąskaitas už šildymą, taip pat stebuklų nėra: 2010 m. gruodį, kuris, kaip jau minėjome, buvo šalčiausias, vidutinė sąskaita už šildymą buvo 414,6 lito, 2011 m. lapkritį – 238,20, o 2011 m. gruodį – 297 litai, - rašoma „Kauno energijos“ pranešime. - Atkreiptinas dėmesys, kad sąskaitos už šildymą pernai gruodį yra gerokai mažesnės nei už 2010 m. gruodį, netgi turint omenyje tai, kad pati šilumos kaina praėjusį gruodį buvo beveik 20 proc. didesnė. Tai yra akivaizdus įrodymas, kad lemiamą įtaką sąskaitų už šildymą dydžiui turi būtent šilumos suvartojimas.“

Tai ypač aiškiai matoma lyginant 2011 metų lapkritį ir gruodį, kuomet šilumos kaina buvo vienoda – 28,01 ct/kWh be PVM: šilumos suvartota apie 24,6 proc. daugiau – maždaug tiek pat didesnės ir sąskaitos.

„Kauno energija“ praneša, kad šilumos kainos nuo 2010 m. gruodžio iki 2011 m. gruodžio padidėjo 19,29 proc.: nuo 23,48 iki 28,01 ct/kWh be PVM. Apie kainų didėjimą šilumos tiekėjai informavo jau nuo praėjusiųjų metų gegužės mėnesio. Teigiama, kad šilumos kainos padidėjimą lėmė vienintelis faktorius: didėjanti dujų bei iš UAB Kauno termofikacijos elektrinės perkamos šilumos kaina. Ji sudaro daugiau nei 80 proc. galutinės vartotojams tiekiamos šilumos kainos. Atkreipiamas dėmesys, kad, jei perkamos šilumos ir perkamo kuro kaina būtų mažesnė, automatiškai būtų mažesnė ir vartotojams tiekiamos šilumos kaina.

Primenama, kad nuo 2011 m. lapkričio 1 dienos įsigaliojo Šilumos ūkio įstatymo pataisos, pagal kurias į šilumos kainą nebeįskaičiuojamos šilumos punktų įrenginių priežiūros bei nusidėvėjimo sąnaudos. Dėl to, šilumos kaina visiems vartotojams suvienodėjo, nepriklausomai nuo to, kam priklauso šilumos punktų įrenginiai.

„Norime dar kartą pabrėžti, kad visas šilumos kainas – tiek perkamos iš UAB Kauno termofikacijos elektrinės, tiek ir parduodamos vartotojams – tikrina, tvirtina ir, esant neatitikimams skaičiavimuose, koreguoja Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Visas į pastatą patekęs šilumos kiekis, pagal LR Šilumos ūkio įstatymą, matuojamas metrologiškai patikrintu sertifikuotu įvadiniu šilumos apskaitos prietaisu (skaitikliu), o kiekvienas vartotojas moka tik už jam priskirtą šilumos kiekį“, - teigiama pranešime.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės