„Ar sureagavo vartotojai į 4000 EUR/MWh kainą? Litgrid duomenys rodo, kad nuo 18 iki 19 val. elektros suvartojimas šalyje buvo 4,2 proc. mažesnis negu vakar (manau labai logiška lyginti su vakar, nes oro ir apšvietimo sąlygos identiškos). Būtų įdomu išgirsti iš energetikų ar 4 proc. elektros suvartojimo pokytis per dieną yra didelis ar mažas (įtarčiau, kad tai nėra labai didelis sumažinimas, kai kaina biržoje kartais didesnė negu prieš dieną). Grubiai pramonė, paslaugos ir namų ūkiai sunaudoja po trečdalį viso elektros. Vargu ar namų ūkiai dėl turimų fiksuotos kainos sutarčių ženkliau sumažino elektros suvartojimą, todėl didžiąją dalį nuosmukio lėmė pramonė ir paslaugos, kurios mažino daugiau negu 4 proc. suvartojimą“, – rašo jis.

Trečiadienio vakarą „NordPool“ elektros biržos Lietuvos zonoje didmeninei kainai pasiekus 4 tūkst. eurų už megavatvalandę (MWh), elektros suvartojimas tarp 18-19 val., palyginti su tuo pačiu metu antradienį, šiek tiek mažėjo.

Preliminariais elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ duomenimis, trečiadienį 18 val. Lietuvoje elektros suvartojimas siekė 1512 megavatų (MW), kai antradienį tuo pačiu metu suvartota 1521,5 MW.

Trečiadienį 18.30 val. suvartojimas siekė 1471 MW, o antradienį tuo pačiu metu – 1544 MW. 19 val. suvartojimas atitinkamai siekė 1490 MW ir 1537 MW.

Kai kurios įmonės dėl rekordinių elektros kainų skelbė, jog vakare pristabdys gamybą. Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius sakė, kad daugiausia tai – apdirbamosios pramonės įmonės.

Anot V. Janulevičiaus, anksčiau pramonės įmonės turėjo fiksuotus elektros tarifus, tačiau prasidėjus kainų augimui tiekėjai nutraukė sutartis ir dabar 60-70 proc. gamybos įmonių priverstos mokėti valandinę biržos kainą.

Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos vadovas Darius Lasionis lrt.lt sakė, kad dalis įmonių esant aukštai elektros kainai dirbs naudodamos dyzelinius generatorius.

Prekybos tinklas „Norfa“ pranešė trečiadienį 18 val. visose tinklo parduotuvėse valandai gerokai sumažinsiantis apšvietimą, prekybos salėse bus išjungtas patalpų vėsinimas ir vėdinimas.

Rekordinė elektros kaina biržos Baltijos šalių zonoje trečiadienį buvo 18–19 val.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės