Valstybės sekretoriaus pranešime sakoma, kad prezidento Joe Bideno administracija „įsipareigojusi vykdyti“ 2019 metais priimtą ir 2020 metais JAV Kongreso išplėstą įstatymą, numatantį sankcijas dėl „Nord Stream 2“.

JAV Valstybės departamentas praėjusį mėnesį įtraukė į „Nord Stream 2“ galimų sankcijų sąrašą Rusijos laivą „Fortuna“ jo savininkę – Rusijos bendrovę KVT-RUS, kuriai sankcijos buvo paskelbtos ankstesnio prezidento Donaldo Trumpo administracijos.

„Nord Stream 2“ yra blogas sandoris – Vokietijai, Ukrainai ir mūsų sąjungininkėms bei partnerėms Vidurio ir Rytų Europoje“, – pabrėžė A. Blinkenas, pakartodamas jau seniai Vašingtono reiškiamą nusistatymą prieš šį 11 mlrd. dolerių (9,2 mlrd. eurų) vertės projektą nutiesti Baltijos jūros dugnu Rusiją ir Vokietiją sujungsiantį antrąjį dujotiekį.

Diplomatijos vadovas šį planą pasmerkė kaip „Rusijos geopolitinį projektą, skirtą suskaldyti Europą ir silpninti Europos energetinį saugumą“.

Valstybės departamentas „stebi pastangas užbaigti „Nord Stream 2“ vamzdyną ir vertina informaciją dėl subjektų, kurie atrodo esantys įsitraukę“, pridūrė A. Blinkenas.

Valstybės sekretorius, kaltintas daugelio išrinktų pareigūnų, ypač respublikonų, kad nesiima minėtu įstatymu numatytų baudžiamųjų priemonių, pakartojo JAV „perspėjimą, kad bet kuriam subjektui, susijusiam su „Nord Stream 2“ vamzdynu, gresia JAV sankcijos, [tad jie] turėtų nedelsdami nutraukti darbus prie vamzdyno“.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (348)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės