Brangiausias – garantinis tiekimas

„Aš pats ilgai laukiau ir nesirinkau tiekėjo. Laukiau, kaip bus išaiškinta dėl kompensacijų. Pasakyti kažkokie skaičiai, jie buvo ne galutiniai ir buvo pasakyta, kad Vyriausybė apsispręs. O apsisprendė ji gal prieš savaitę. 

Sakyčiau, kad ir kompensavimo sistema nevykusiai padaryta, dabar daug kas išsitrynė, išsiplovė ir nėra visiškos teisybės tarp visų vartotojų“, – Delfi TV laidoje „Iš esmės“ konstatavo energetikos ekspertas Vidmantas Jankauskas.

Daugelis vartotojų iki šiol nepriklausomo elektros tiekėjo nesirenka ne tik todėl, kad labai sudėtinga jį išsirinkti, bet ir dėl to, jog nesupranta esmės, kodėl reikia tai daryti, nes esą pigiau yra pusę metų nuo liepos 1-osios dienos pasilikti su visuomeniniu tiekėju ir neva mokėti pigiau.

„Kalbant apie pasilikimą garantiniame tiekime, kuris nuo liepos 1 dienos bus tiems, kurie iki birželio 18-osios nepasirinko nepriklausomo tiekėjo, visi turėtume suprasti, kad rinkoje tai turėtų būti pats brangiausias produktas per visą tiekimo laikotarpį. 

Jo skaičiavimo formulė labai aiškiai apibrėžta įstatyme ir prie biržos kainos pridedami 25 proc. Visi kiti rinkos planai, jei lygintume juos identiškus, tai bet kokiu atveju jie bus pigesni nei pasilikimas garantiniame tiekime, kuris truks 6 mėnesius“, – aiškino „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) valdybos narys ir paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)