aA
Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ pirmąjį šių metų pusmetį nuosekliai gerino finansinius rezultatus. Grupė ne tik gavo daugiau pajamų, uždirbo didesnį pelną, sumažino sąnaudas, bet ir užtikrino, kad klientai už gamtines dujas ir elektros energiją antrąjį šių metų pusmetį mokėtų mažiau.
„Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

„Sėkmingai išgryninta veikla „Lietuvos energijos“ grupės įmonėms šių metų pirmąjį pusmetį leido dirbti efektyviau, išnaudoti naujas sąnaudų mažinimo galimybes, koncentruotis į teikiamų paslaugų kokybės gerinimą bei patogesnių atsiskaitymo būdų klientams kūrimą. Sutelktas, nuoseklus ir kryptingas „Lietuvos energijos“ grupės darbuotojų darbas mums leido pasiekti geresnių finansinių rezultatų, o klientai vertę pajus antroje šių metų pusėje už elektrą ir dujas atsiskaitydami dar mažesnėmis kainomis“, – pranešime spaudai cituojamas „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas.

„Lietuvos energija“ per pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 142,4 mln. eurų konsoliduoto pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) – tai 21,5 proc., arba 25,2 mln. eurų, daugiau nei ataskaitiniu laikotarpiu 2015 m., kai EBITDA buvo lygi 117,3 mln. eurų. EBITDA marža šiek tiek padidėjo ir sudarė 24,6 proc. (2015 m. pirmąjį pusmetį EBITDA marža buvo 21,4 proc.).

„Lietuvos energijos“ grupės pajamos per šį pusmetį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, išaugo 5,7 proc., arba 31,3 mln. eurų, ir pasiekė 579,6 mln. eurų.

Per šių metų pirmąjį pusmetį grupė uždirbo 67,1 mln. eurų grynojo pelno, tai yra 28,2 mln. eurų daugiau negu 2015 m. pirmąjį pusmetį (38,8 mln. Eur). Grynasis palyginamasis pelnas per ataskaitinį laikotarpį sudarė 72,3 mln. eurų (prieš metus – 61,8 mln. Eur). Toks rezultatas viršijo valstybės valdomoms įmonėms keliamus grąžos reikalavimus. Minimalus nuosavo kapitalo grąžos reikalavimas joms siekė 5,7 proc., tuo tarpu „Lietuvos energijos“ grupės pirmojo pusmečio rodiklis – 11,0 proc.

Pirmąjį pusmetį „Lietuvos energijos“ grupės veiklos sąnaudos sudarė 67,4 mln. eurų ir, palyginti su 2015 m. pirmuoju pusmečiu, sumažėjo 13,1 proc. (10,2 mln. Eur). Sąnaudų kritimą lėmė veiklos efektyvinimas ir vertės grandinės išgryninimas.

„Toliau grynindami veiklą, pirmoje metų pusėje sėkmingai pardavėme dalį nenaudojamo įmonių grupės nekilnojamo turto. Planuojame ir toliau tęsti pardavimo procesą, tokiu būdu atsisakydami nepagrindinių grupės veiklų“, – sako D. Misiūnas.

Grupės investicijos 2016 m. pirmąjį pusmetį sudarė 133,6 mln. eurų, t.y. 2,2 karto daugiau nei 2015 pirmąjį pusmetį. Daugiausiai nuosavo ir skolinto kapitalo investuota į Lietuvoje ir Estijoje veikiančių vėjų elektrinių parkų, kurių vertė 62,7 mln. eurų, įsigijimą. Likusi investicijų dalis padidėjo 16,4 proc., arba 10 mln. eurų, palyginti su tuo pačiu 2015 m. laikotarpiu. Investicijos į elektros skirstomojo tinklo palaikymą sudarė 25,7 mln. eurų, į plėtrą – 17,2 mln. eurų.

„Siekdami užsibrėžtų strateginių tikslų, šių metų pirmąjį pusmetį grupės veiklą diversifikavome vykdydami plėtrą ne tik atsinaujinančios energetikos, bet ir inovacijų vystymo srityje. Tikime, kad „Lietuvos energijos“ įsteigtas inovacijų fondas ne tik paskatins naujų idėjų atsiradimą energetikos sektoriuje, bet ir padės pritraukti talentus“, – teigia D. Misiūnas.

Žemas grupės finansinių skolų lygis, augantis įprastos veiklos pelningumas atspindi tvirtą ir stabilią „Lietuvos energijos“ finansinę padėtį, teigiama bendrovės „Lietuvos energija“ pranešime spaudai. Grupė išlaiko visas finansines galimybes vykdyti investicijas, būtinas užtikrinti esamų paslaugų teikimą, įgyvendinti ir finansuoti naujų vėjo jėgainių parkų įsigijimą bei vystymą, kogeneracinių jėgainių statybą ir kitus projektus, užtikrinančius tvarią plėtrą ateityje. Grupės kapitalo nuosavybės struktūra optimizuojama toliau – grynoji skola išaugo 31,4 mln. eurų, tuo tarpu grynosios skolos ir nuosavybės santykis per pirmą šių metų pusmetį padidėjo nuo 19,3 iki 21,5 proc.

„Lietuvos energija“ už 2015 m. antrąjį pusmetį į valstybės biudžetą sumokėjo 56,2 mln. eurų dividendų. Iš viso už 2015 metus sumokėta dividendų suma sudaro 89 mln. eurų.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vyriausybė pritarė, kad „Visagino energija“ būtų perduota savivaldybei

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė Ūkio ministerijos siūlymui valstybės įmonę „...

Konkurencija šilumos rinkoje leido sutaupyti 30 mln. eurų (6)

Nepriklausomų šilumos gamintojų veikla ir konkurencija leido Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos...

„Gazprom“ tarptautinėje rinkoje skolinasi 1 mlrd. eurų (18)

Rusijos dujų gigantas „Gazprom“ antradienį tarptautinėje rinkoje platina 1 mlrd. eurų...

Išskyrė, kas už šilumą moka daugiausiai: sąskaitos klaipėdiečių nenudžiugins (4)

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina lapkritį siekia 5,19 ct/kWh. Palyginti su spaliu,...

Vengrija galėtų importuoti dujas iš Lietuvos – prezidentas (35)

Vilniuje viešintis Vengrijos prezidentas Janošas Aderis antradienį pareiškė, kad jo šalis...

Top naujienos

Kas atsitiko? „Valstiečiai“ bambalių klausimą bando įkišti į stalčių (232)

Dar pernai valdantieji „valstiečiai“ žadėjo imtis vadinamųjų „bambalių“ klausimo....

Mauricas: tokių prastų pasaulio lūkesčių nebuvo nuo pat 2009 metų (59)

Finansų rinkose nuotaikos negerėja. Jau kitais metais tikimasi, kad ekonomikos augimas pastebimai...

Orai: ypač šals Rytų Lietuva (14)

Ketvirtadienio dieną šalyje bus dar ganėtinai šilta, tačiau artėjanti žiema apie save mums...

Didžiausios pasaulio kompanijos planuoja užsikrėsti „WeWork“ efektu (13)

Didžiausi planetos darbdaviai regi ateitį, kurioje laisvai liejasi nemokamas alus, o sienos...

Saldus buvusio stratego sugrįžimas į Torontą: Valančiūnas ir „Raptors“ neapgynė savo tvirtovės (6)

Toronto „Raptors“ (12-3) trečiadienio vakarą namuose priėmė buvusio stratego Dwane Casey...

Mokytoja Rusijoje įsiuto dėl užrašo ant lentos (4)

Krasnodaro krašto Bogučiansko rajono Tajožnyj gyvenvietėje 20-osios mokyklos istorijos ir...

4 rūšių toksiški indai, kurių reikia kuo greičiau atsisakyti (12)

Šiais laikais daug kas stengiasi laikytis sveikos mitybos taisyklių. Bet ne visi žino, kad indai,...

Paskutinį kartą, jau be nutylėjimų: Monica Lewinsky - atvirai apie TĄ dėmę ant suknelės ir kas iš tiesų įvyko Baltųjų rūmų tualete (66)

Per pastaruosius du dešimtmečius Monica Lewinski davė ne vieną interviu, tačiau ji labai retai...

LRT tyrimas. Registrų centras padovanojo lietuvišką mobilųjį parašą estams – užnugaryje šmėžuoja skandinavų bankai (2)

LRT Tyrimų skyriaus duomenys rodo, kad šią vasarą Registrų centras tiesiog padovanojo...

Dėl laisvės kovojančio Tibeto ypatumai: du broliai dalijasi viena žmona, o šildosi kūrendami mėšlą (86)

Lietuviui pavyko nuvykti į griežtai kontroliuojamą Tibetą, nors ten laisvai keliauti draudžiama....