Pranešama, kad sprendimas stabdyti paraiškų priėmimą buvo priimtas atsižvelgiant į tai, kad pagal skatinamąją finansinę priemonę „Tiesioginės paskolos nuo trečiųjų šalių veiksmų nukentėjusiems verslo subjektams“ nuo 2022 m. lapkričio mėn. nebuvo gauta naujų paraiškų, todėl tolesnis priemonės galiojimas šiuo atveju būtų netikslingas.

„Iš viso nuo kvietimo teikti paraiškas pradžios „Invega“ sulaukė 12 paraiškų: 5 paraiškoms, neatitikusioms priemonės reikalavimų, buvo priimti sprendimai neskirti finansavimo, dar 5 paraiškos buvo atmestos sistemos, kaip neatitinkančios pagrindinių priemonės kriterijų.

Tiesioginėmis paskolomis per šį laikotarpį pasinaudojo 2 įmonės, kurioms buvo suteikta paskolų už 3,22 mln. eurų. Priemonei įgyvendinti iš viso skirta 130 mln. eurų „Invegos“ fondo lėšų“, – skelbiama įmonės pranešime žiniasklaidai.

Pridedama, kad verslas, kuris yra nukentėjęs nuo neoficialių Kinijos sankcijų ir kuriam trūksta apyvartinių lėšų, siekiant prisitaikyti prie naujos situacijos rinkoje, dar gali kreiptis dėl paskolos ir teikti paraišką „Invegai“ iki 2023 m. vasario 17 d. imtinai.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės