aA
Pirmadienį „Leo LT“ valdybos pirmininkas ir vyriausiasis vykdomasis pareigūnas Gintautas Mažeika bendrovės stebėtojų tarybai įteikė atsistatydinimo raštą, kuriuo prašo nuo ketvirtadienio nutraukti jo darbo sutartį. Tądien vyks bendrovės akcininkų susirinkimas, kurio metu bus keičiama įmonės stebėtojų taryba. Penkis mėnesius dirbusio G. Mažeikos pasitraukimo priežastimi įvardijamas politikų priešiškumas bendrovei. Atsistatydinęs „Leo LT“ vadovas turėtų gauti 240 tūkst. Lt išeitinę kompensaciją, ši suma yra lygi šešių mėnesių jo darbo užmokesčiui.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
„Aš labai sunkiai ir labai daug dirbau, aš rizikavau kažkuria prasme ateidamas į šią bendrovę. Aš turėjau labai gerą darbą, nežinau, galbūt sunku patikėti, bet geriau apmokamą darbą. Aš manau, kad šioje bendrovėje turi dirbti patys geriausi vadovai ir patys geriausi darbuotojai, kokie tik gali būti. Atitinkamai jie ir kainuoja, o atlyginimus nustato rinka“, – paklaustas, ar neketina atsisakyti kompensacijos, sakė G. Mažeika.

„Leo LT“ valdybos pirmininkas po pasitraukimo netenka teisės dvejus metus dirbti su elektros energetika susijusiose įmonėse.

Jeigu kartu su valdybos pirmininku pasitrauktų ir keturi valdybos nariai, jų išeitinėms kompensacijoms prireiktų daugiau nei 800 tūkst. Lt.

„Didėjantis politikų nepasitikėjimas ir tolesnis „Leo LT“ priešinimas su visuomene bendrovę veikia itin destruktyviai – menkina jos reputaciją ir įtakoja strateginių projektų eigą. Nacionalinė elektros energetikos bendrovė diskredituojama partnerių ir finansinių institucijų akyse, prarandamas laikas. Tokiomis sąlygomis rezultatyviai dirbti bendrovėje nebematau galimybių“, – pranešime spaudai cituojamas G.Mažeika.

„Koks politikas akivaizdžiai palaiko projektą ? Nėra tokio, o kaip aš ne kartą esu sakęs, tokio masto ir tokios svarbos projektai be politinio palaikymo yra nepadaromi“, – vėliau per trumpą spaudos konferenciją žurnalistams sakė jis.

G. Mažeika mano, kad jo vadovaujama valdyba dirbo gerai ir padarė viską, kas jai priklausė.

„Tikiuosi, kad šis mano žingsnis bent kažkiek padės sumažinti įtampą“, – vylėsi jis.

Nėra pats geriausias pavyzdys

Pasak jo, akcininkų, bendrovės vadovybės ir politikų bendradarbiavimas turi būti konstruktyvus, grindžiamas pasitikėjimo ir partnerystės principu, neskatinant bereikalingo priešiškumo ten kur jo nėra. Pasaulinėje praktikoje pasiteisinusi valstybės ir verslo partnerystė Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius ir, anot jo, tenka pripažinti, kad šis projektas nėra pats geriausias jos pavyzdys.

„Buvau ir esu tikras, kad sprendimas turėti tokią bendrovę Lietuvoje yra teisingas, tik būtina sugebėti išnaudoti jos galimybes. Tam reikia politinės valios judėti į priekį ir apjungti tai, kas yra geriausia verslo ir valstybės valdymo praktikoje, užtikrinant viešąjį interesą ir pažangų, šiuolaikinės vadybos principais pagrįstą bendrovės veiklos valdymą“, – pabrėžia G. Mažeika.

Vertina neigiamai

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas „Leo LT“ vadovo G. Mažeikos skubotą atsistatydinimą, likus kelioms dienoms iki bendrovės akcininkų susirinkimo, vertina neigiamai ir tikisi, kad tai nesusiję su raginimu nepriimti jokių sprendimų dėl grupės turto.

„Atsistatydinimo atveju jokios išeitinės kompensacijos „Leo LT“ ir jos padalinių vadovams neturi būti mokamos. Dar kartą pabrėžiu, kad, jeigu G.Mažeika iš pareigų traukiasi savo noru, jokia kompensacija jam neturi būti išmokėta. Jeigu yra kitaip – už tai labai rimtai turės atsakyti „Leo LT“ stebėtojų taryba“ – pareiškė energetikos ministras A. Sekmokas.

A.Kubilius neverkia

Premjeras Andrius Kubilius, paprašytas įvertinti šį G. Mažeikos žingsnį, pirmadienį žurnalistams teigė: „Nemanau, kad tai – normali situacija“.

Vyriausybės vadovas teigė galintis tik spėti, kodėl jis būtent dabar nusprendė trauktis iš pareigų. Mat ketvirtadienį numatomas „Leo LT“ stebėtojų tarybos posėdis, kuriame kaip tik žadama nustatyti naują išeitinių išmokų skyrimo tvarką.

A. Kubilius teigė žadąs tartis su Vyriausybės teisininkais ir ieškoti galimybių išvengti tokių didžiulių išmokų žmonėms, paliekantiems pareigas po trumpo darbo.

„Neverkiu, atrodo dar“, – paklaustas, kaip vertina G. Mažeikos atsistatydinimą, žurnalistams sakė premjeras Andrius Kubilius.

„Aš sakiau, kad reikia atskirti dvi problemas. Norint suarti energetikos neartus dirvonus, reikia gero arklo ir gerų artojų. Aš negaliu atsakyti, ar arklas, praėjusiais metais sukurtas buvo geras, bet kad su artojais buvo blogai, tai yra faktas. Ir mes tą keičiame“, – kalbėjo premjeras.

DELFI primena, kad neeilinis „Leo LT“ akcininkų susirinkimas įvyks kovo 26 dieną. Jame bus sprendžiama dėl bendrovės stebėtojų tarybos narių atšaukimo ir naujų rinkimo.

2008 metų gegužės 20 dieną įkurta „Leo LT“ yra nacionalinė elektros energetikos bendrovė, per savo antrines įmones valdanti pagrindinę Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos dalį – elektros energijos perdavimo ir skirstomuosius tinklus.

61,7 proc. „Leo LT“ akcijų valdo Lietuvos Vyriausybė, 38,3 proc. – bendrovė „NDX Energija“, priklausanti VP Grupei.

Vis daugiau žmonių traukiasi iš „Leo LT“

„Šis sprendimas gali reikšti tik tai, kad vis daugiau žmonių įžvelgia pavojų dirbti „Leo LT“ ir stengiasi kiek įmanoma anksčiau iš tos bendrovės pasitraukti su finansine nauda. Pavojus „Leo LT“ kaip dariniui vis labiau auga, ypač po Konstitucinio Teismo sprendimo, o į priekį mastantys žmonės turbūt jaučia, kad tai nėra pati geriausia vieta, su kuria reikėtų susieti savo ateitį“, – DELFI sakė Politikos apžvalgininkas ir naujienų agentūros BNS vadovas Artūras Račas.

Jo teigimu, galimybė ir atsistatydinus gauti išeitinę kompensaciją galbūt ir yra teisėta, tačiau nedora.

„Mano supratimu, tai yra tiesiog nedora ir yra plaunami pinigai. Jeigu mes pasižiūrėsime visus tuos žmones, kurie jau dirbo „Leo LT“ ir kurie išėjo iš ten, tai matysime, kad jie visi vienaip ar kitaip yra susiję su ta bendrove dar prieš ją įsteigiant. Tai galbūt tiesiog tai yra būdas atsilyginti už tam tikras paslaugas“, – svarstė apžvalgininkas.

DELFI primena, kad kovo viduryje iš bendrovės pasitraukė buvęs premjero Gedimino Kirkilo patarėjas, „Leo LT“ strateginių projektų vadovas Saulius Spėčius ir tyrimų bei plėtros vadovas Dalius Šulga. Jie pavasarį pasitraukdami iš bendrovės valdybos gavo po daugiau nei 200 tūkst. Lt išeitines kompensacijas, o po to netrukus vėl įsidarbino „Leo LT“.

Rudenį į buvusią darbovietę, Lietuvos laisvosios rinkos institutą grįžo ir Žilvinas Šilėnas, „Leo LT“ ėjęs valdybos pirmininko patarėjo pareigas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vaičiūnas: Lietuvos sutartys dėl JAV SGD importo galimos jau kitąmet (21)

Lietuva jau kitąmet iš Jungtinių Valstijų gali pradėti importuoti suskystintas gamtines dujas (...

Žemos kainos gamtinių dujų rinkose lapkritį stebino investuotojus (21)

Lapkritį rinkos dalyvius stebino netipiškas gamtinių dujų kainų kritimas tiek pasaulinėje, tiek...

Gruodį vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina dar didėja (19)

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina gruodį yra 5,37 ct/kWh (be PVM) ir, palyginti su...

Atsistatydino „Kauno energijos“ generalinis direktorius (9)

Kol kas nėra oficialaus Kauno miesto savivaldybės pranešimo apie tai, kad jai pavaldžios AB...

Elektra Lietuvoje praėjusią savaitę pigo 7 proc. (3)

Elektros energijos kaina praėjusią savaitę sumažėjo visose Baltijos šalyse , o didžiausias...

Top naujienos

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (326)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (68)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Žiniasklaida: išpuolio Strasbūre vykdytojas neutralizuotas (15)

Policijos pareigūnai skelbia, kad šaudynes Strasbūre sukėlęs užpuolikas neutralizuotas, rašo BBC.

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (61)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija (4)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Iš Europos – vieningas smūgis Rusijai (116)

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai,...

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (1122)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

Evelina Anusauskaitė-Young: man sakė, kad su tokia figūra niekada nebūsiu popmuzikos atlikėja (150)

Lietuvą Evelina Anusauskaitė-Young paliko prieš penkerius metus, tačiau susidomėjimas ja, regis,...

Dovanų kortelės: nuo „McDonalds“ pinigų iki universalių elektroninių (5)

Dovanų kortelių pasaulinė rinka siekia šimtus milijardų eurų ir kasmet paauga po beveik 16 proc....