Daug mėnesių intensyvių derybų su Rusijos dujų milžinu „Gazprom" ir ekonominės krizės preso prireikė kitam energetikos milžinui - Vokietijos koncernui "E.ON Ruhrgaz", kad jis galėtų paskelbti apie pasiektus palankius susitarimus: dujų kainos vokiečiams sumažės.

Tuo metu bendrovė "Lietuvos dujos" dėl palankesnės gamtinių dujų importo kainos skaičiavimo formulės, kuri lietuviams yra viena blogiausių Europoje, su vienu savo akcininkų ir tiekėjų - Rusijos koncernu „Gazprom" - derasi pati.

Lietuvos energetikos ministerijoje dienraštis pasiteiravo, kokių veiksmų Vyriausybė imasi po mūsų valstybės ir Rusijos aukščiausio lygio vadovų susitikimo, siekdama Lietuvai europinėms artimesnių rusiškų gamtinių dujų kainų.

Gavome tokį atsakymą: "Nėra gerai, kai skirtingos ES šalys dujas gauna skirtingomis sąlygomis. Todėl šį klausimą keliame ir ateityje kelsime Briuselyje, kad nebūtų viena kitai priešpriešinamos ES valstybės, o ES dėl išorinės energetikos politikos kalbėtų vienu balsu." Šiuos energetikos viceministro Romo Švedo žodžius LŽ perdavė ministerijos atstovai. Pasak jų, Lietuvos pareigūnai jau turi karčios derybų su Rusijos dujų milžinu „Gazprom" patirties, todėl "derėtis dėl palankesnių kainų niekas neužkerta kelio pačiam verslui".

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos