Kaip nurodoma Komisijos pranešime, nuspręsta išsiųsti pagrįstą nuomonę Lietuvai, nes šalis nevisiškai perkėlė į nacionalinę teisę ES taisykles dėl skatinimo naudoti atsinaujinančių išteklių energiją.

Šia direktyva nustatoma atsinaujinančiųjų išteklių energijos plėtojimo elektros energijos, šildymo ir vėsinimo bei transporto srityse ES teisinė sistema. Joje nustatytas privalomas ES tikslas pasiekti, kad iki 2030 m. bent 32 proc. energijos būtų gaunama iš atsinaujinančiųjų išteklių, ir numatytos priemonės, kuriomis siekiama užtikrinti, kad parama atsinaujinančiųjų išteklių energijai būtų ekonomiškai efektyvi, ir supaprastinti atsinaujinančiųjų išteklių energijos projektų administracines procedūras.

Ja taip pat sudaromos palankesnės sąlygos piliečiams dalyvauti energetikos pertvarkoje ir nustatomi konkretūs tikslai iki 2030 m. padidinti atsinaujinančiųjų išteklių energijos dalį šildymo ir vėsinimo sektoriuje ir transporto sektoriuje. Direktyvos perkėlimo į nacionalinę teisę terminas buvo 2021 m. birželio 30 d.

2021 m. liepos mėn. Europos Komisija išsiuntė Lietuvai oficialų pranešimą. Kol kas valstybė narė direktyvą į nacionalinę teisę perkėlė tik iš dalies. Lietuva dabar turi per du mėnesius ištaisyti padėtį ir pranešti Europos Komisijai apie visišką jos nuostatų perkėlimą į nacionalinę teisę. Priešingu atveju Europos Komisija gali nuspręsti perduoti bylą Europos Sąjungos Teisingumo Teismui.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės