Tačiau dar birželio pradžioje Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą, ar S. Spėčius nepažeidė įstatymų savo karjerą tęsdamas įmonėje, prie kurios formavimo prisidėjo.

Tuometinis premjero patarėjas buvo vyriausybinės darbo grupės, besiderėjusios dėl „Leo LT" sudarymo, narys.

Tuo tarpu G. Kirkilas sako nematantis priežasčių, kodėl S. Spėčius negalėtų vadovauti antrinei „Leo LT" įmonei.

„Todėl (paskirtas - DELFI), kad jis yra geras specialistas. Aš neabejoju, kad jis yra labai geras ir kvalifikuotas specialistas ir bus geras vadovas. Nežinau, ką nuspręs VTEK, kaip žinote, apribojimai yra tik tiems, kas vadovauja ministerijoms arba žinyboms ir po to negali nueiti į pavaldžias institucijas. Jis nebuvo vadovas, jis buvo politinis patarėjas. Nematau aš čia problemos, čia yra spekuliacijos", - antradienį žurnalistams apie S. Spėčiaus paskyrimą sakė premjeras.

„Naujai steigiama bendrovė parengs projektų įgyvendinimo strategiją ir spręs, kuriuos projektus kokiu būdu koordinuoti“, - sako "Leo LT" valdybos pirmininkas Rymantas Juozaitis.

Pasak jo, „InterLinks“ pirmiausia rūpinsis jungtimi į Švediją, o sprendimai dėl kitų jungčių bus priimti vėliau.

„Naują bendrovę steigiame siekdami nedelsiant, efektyviai ir laiku įgyvendinti tarpsisteminių jungčių projektus užtikrindami Nacionaliniam investuotojui iškeltų tikslų įvykdymą, o tam reikalingas centrinis subjektas, kuris užsiims strateginiu projektų planavimu, jų plėtros ir įgyvendinimo aplinkos paruošimu, organizuos ir koordinuos jų vystymą, apjungiant bendras "Leo LT" ir jos antrinių įmonių pastangas”, - teigia R. Juozaitis.

Pasak "Leo LT" vadovo, nei Elektros energetikos įstatymas, nei elektros energetikos sektorių reglamentuojantys Europos Bendrijos norminiai teisės aktai nenustato išimtinės perdavimo sistemos operatoriaus kompetencijos vystyti tarpsisteminių elektros jungčių projektus. Netgi atvirkščiai, tiesiant komercinės paskirties jungiamąją liniją, tai yra vystant projektą, kuriam suteikiama išimtis iš trečiųjų šalių prieigos prie tarpsisteminių elektros energijos mainų režimo, perdavimo sistemos operatorius negalėtų būti tokių projektų dalyviu.

Tačiau ateityje neatmestini įvairūs tarpsisteminių jungčių eksploatavimo variantai: ar šios funkcijos bus perduodamos AB „Lietuvos energija“, ar jas vykdys specialios tam tikslui įsteigtos bendrovės, gavusios atitinkamas licencijas iš esmės priklausys nuo projektų komercinio ar infrastruktūrinio pobūdžio, teisinės aplinkos pokyčių.

Įstatinis „InterLinks“ kapitalas – 500 tūkstančių litų. 100 procentų naujosios bendrovės akcijų priklausys "Leo LT". Įmonė bus registruota Vilniuje, Žvejų g. 14.

Iki rugpjūčio 1 d. „InterLinks“ tikimasi įregistruoti Juridinių asmenų registre.

Sprendimą steigti tarptautinių jungčių bendrovę "Leo LT" valdyba priėmė liepos 16 d., jos įstatai pasirašyti liepos 22 d.

DELFI primena, kad valstybei priklauso 61,7 proc., o privačiai VP grupei priklausančiai bendrovei „NDX energija" priklauso 38,3 proc. „Leo LT" akcijų.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją