„Tiek Estijos, tiek Suomijos dujų tiekimas labai priklauso nuo Rusijos, todėl mums reikia turėti atsarginį planą ir pasiruošti atsisakyti rusiškų dujų. Kartu su šiauriniais kaimynais nusprendėme, kad protingiausias sprendimas būtų jau šiemet sutelkti savo išteklius ir užtikrinti dujų tiekimą abiem šalims per bendrą SGD terminalą“, – sakė T. Aasas.

„Karas Ukrainoje reiškia, kad turime būti pasirengę galimiems dujų tiekimo sutrikimams. Plaukiojantis SGD terminalas yra veiksmingas būdas užtikrinti dujų tiekimo saugumą, be kita ko, ir pramonės reikmėms“ – sakė M. Lintilä, kartu dėkodamas Estijai už sklandų bendradarbiavimą.

Bendrame plane numatyta, kad Estija ir Suomija turi pastatyti būtinas švartavimosi prieplaukas. SGD terminalas švartuotųsi tarp jų ir galėtų būti naudojamas abiejose Suomijos įlankos pusėse. Prieplaukos bus statomos Paldiskyje Estijoje ir Inkoo Suomijoje.

Terminalas jau šių metų rudenį turėtų atplaukti ir būti prišvartuotas toje prieplaukoje, kuri iki to laiko bus parengta jį priimti. Terminalo nuoma kainuos 10 mln. eurų per metus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės