Dvi dienas be elektros ir vandens

„Nuo gruodžio mėnesio dienomis, t.y. nuo maždaug 7.30 iki 19.30 val., mums išjungiama elektra. Ir taip jau vienuolika dienų.

Kai atjungiama vienai dienai, viskas suprantama, bet kai atjungiama dviem dienoms, seni kaimo žmonės bijo kurti krosnis, kad jos nesprogtų, nes visi turi šildymo katilus, kurių siurbliukai veikia varomi elektra. O išjungus elektrą jie tiesiog nebeveikia“, – piktinosi Bartkūniškio gyventojas Egidijus Eimontas.

Anot jo, buvo kreiptasi į bendrovę siekiant išsiaiškinti situaciją. Tačiau jokios realios naudos iš to negavo.

„Mes kreipėmės į ESO, prašydami darbus suplanuoti taip, kad žmonės galėtų bent namus pasišildyti ir vandens turėtų.

Tačiau kaskart pokalbis vykdavo su „metaline moterimi“, kuri nieko normaliai nepaaiškina, nesuteikia atsakymų. Nerandame jokios išeities, – apmaudo neslėpė pašnekovas. – Mes viską suprantame, kad reikalingi remontai, atnaujinimai, bet ne po dvi dienas iš eilės ir dar žiemą. Vasarą visai kitaip būtų.“

E. Eimonto žiniomis, ESO per metus gali atjungti elektrą 180 val.: „Ir jie nesuka sau galvos, kaip tas valandas išdėlioti. Suprantu, kad yra įstatymas, bet turėtų būti ir kažkiek žmogiškumo“.

Kada darbai bus baigti – neaišku

Kreipusis į ESO ir paprašius pakomentuoti susidariusią situaciją, atsakymas „Rinkos aikštei“ pateiktas raštu:

„Šiuo metu minėtoje vietoje vyksta elektros tinklo rekonstrukcija. Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vykdomi planiniai elektros tinklo priežiūros ir remonto darbai, kurių metu klientams laikinai atjungiamas elektros tiekimas, atliekami reguliariai visus metus tam, kad būtų užtikrinamas kokybiškas ir patikimas elektros skirstomojo tinklo veikimas ir energijos tiekimas visiems šalies gyventojams.

Rekonstrukcija dideliuose elektros skirstymo objektuose vyksta dėl tiekimo kokybės gerinimo.

Vien rekonstruojant vidutinės įtampos tinklą, elektrą reikia atjungti mažiausiai 5 kartus, kadangi tai sudėtingas ir imlus laikui ESO inžinierių vykdomas darbas. Projektas išties didelis ir nėra galimybės darbų atlikti per vieną dieną.

Tuo pačiu metu fiksavome ir neplaninių gedimų, kurių metu klientams minimoje vietoje dingo elektra, todėl itin svarbu tinklą tvarkyti.

Dedame visas žmogiškas ir technines pastangas užbaigti objektą kaip įmanoma greičiau“.

Paprašius patikslinti, ar yra konkreti data, iki kada vyks suplanuoti darbai, ESO atsakyti negalėjo ir tik dar kartą pakartojo, jog „stengiamės baigti kaip įmanoma greičiau“.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės