Be to, Baltarusijoje, šalia Lietuvos sienos statomoje jėgainėje nėra įrengtos nuolatinės seisminės stebėjimo stotys, ne visi statiniai ir jų įrenginiai tinkamai apsaugoti nuo išorės vandens.

Minskui rekomenduojama ieškoti papildomų AE reaktorių aušinimo galimybių, juos sustabdžius ir nuėmus korpusų viršutinę dalį, siekiant, kad kuro rinklės neperkaistų, jeigu įvyktų avarija. Siūloma tobulinti ir apsauginio gaubto vėdinimo sistemą.

Tai nurodoma Europos branduolinę saugą reguliuojančių institucijų grupės (ENSREG) susitikime trečiadienį patvirtintoje galutinėje Astravo AE streso testų rekomendacijų įgyvendinimo ataskaitoje, pranešė Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI).

„Visos ataskaitoje pateiktos rekomendacijos yra svarbios ir turi būti įgyvendintos nedelsiant”, – pabrėžė VATESI viršininkas Michailas Demčenka.

Baltarusija taip pat paraginta atnaujinti veiksmų planą ir įtraukti į jį papildomas saugos priemones, kaip siūloma ataskaitoje.

Lietuva laikosi pozicijos, kad Astravo AE pirmojo ir antrojo blokai turi būti sustabdyti, kol neišspręstos visos saugumo problemos.

Lietuva yra aktyviausia Astravo AE kritikė. Minskas atmeta priekaištus dėl jėgainės saugumo.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją