„Lietuvos derybų grupės dėl dujų kainų Lietuvai atstovai šią savaitę dar derina galimą kelionės į Rusiją datą. Tikėtina, jog šią savaitę susitikimas su „Gazprom“ ekspertais nevyks, tačiau ekspertai tęsia darbą ir ieškos tinkamo abiem pusėms laiko“, - BNS sakė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė Lazdauskienė.

A.Butkevičius prieš savaitę sakė, kad gautus „Gazprom“ pasiūlymus vertina įvairių sričių ekspertai, o šią savaitę derybininkai turėtų išvykti į Maskvą.

Į Maskvą turėtų vykti premjero patarėja Irina Urbonavičiūtė ir energetikos ministro patarėjas Rimas Varkulevičius - abu jie priklauso Vyriausybės derybų grupei, kuriai vadovauja energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

„Gazprom“ derybininkams vadovauja koncerno valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę pareiškė, jog „Gazprom“ atsiųsti raštiški pasiūlymai Lietuvai dėl dujų kainų ir kitų dujų tiekimo Lietuvai sąlygų yra nepriimtini, tačiau derybas įpareigojo tęsti. Premjeras teigė, jog dabar „ Gazprom“ siūloma kaina yra mažiausia, kurią kada nors pavyko išsiderėti, tačiau, pasak prezidentės, kainos nuolaida siūloma Lietuvos sąskaita.

A.Butkevičius iki šiol nepatvirtino, kad siūloma trejų paskutinių dabartinės sutarties su „Gazprom“ metų dujų kaina būtų apie 370 JAV dolerių - tai yra 20 proc. (apie 100 dolerių) mažesnė nei dabar .

Neoficialiomis žiniomis, „Gazprom“ siūlo Lietuvai pasirašyti naują 10 metų trukmės dujų tiekimo sutartį, pagal kurią 80 proc. dujų būtų perkama pagal sąlygą „take or pay“ („imk arba mokėk“), o dėl kainos būtų tariamasi iš naujo. Dabartinė dujų tiekimo sutartis baigiasi 2015-ųjų pabaigoje.
Už kainos nuolaidą „Gazprom“ nori, kad Lietuva atsiimtų visus ieškinius Lietuvos teismuose ir tarptautiniuose arbitražuose ir įsipareigotų ateityje nereikšti jokių pretenzijų, tuo pačiu nenumatant jokių kompensacijų už anksčiau taikytas per dideles kainas.

Lietuva Stokholmo arbitražui yra pateikusi daugiau nei 4 mlrd. litų vertės ieškinį ir reikalauja tokio dydžio kompensacijos už per brangiai iki 2012 metų pirktas dujas. Trejų metų nuolaidos, kurią siūlo „Gazprom“, vertė, skaičiuojant tik „Lietuvos dujų“ nuperkamų dujų apimtis, būtų apie 750 mln. litų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (114)