Baltijos šalyse valandinis elektros energijos įkainis svyravo nuo 4,23 Eur/MWh iki 550,06 Eur/MW.

„Elektros energijos kainų augimą Baltijos šalyse birželį daugiausia lėmė energetikos produktų brangimas. Elektra taip pat brango ir dėl 18 proc. mažėjusios bendrosios elektros energijos gamybos bei net 48 proc. sumažėjusios vėjo elektrinių gamybos“, – sako elektros energijos tiekimo bendrovės „Elektrum Lietuva“ direktoriaus Martynas Giga.

Praėjusį mėnesį energijos srautai iš Suomijos ir Švedijos SE4 prekybos zonos bendrai padidėjo 25 proc. Elektros kainų skirtumą Estijoje ir Latvijoje bei Lietuvoje lėmė Estijos ir Latvijos elektros energijos perdavimo sistemos pajėgumų sumažėjimas dėl atliekamų remonto darbų.

Vidutinė mėnesio „Nord Pool“ biržos sistemos kaina birželį didėjo 2 proc. iki 116,12 Eur/MWh.

Šių metų birželį elektros suvartojimas Baltijos šalyse išliko 2021 m. birželio lygio, iš viso suvartota 2 012 GWh. Lietuvoje buvo suvartota 906 GWh elektros energijos, t. y. 4 proc. mažiau nei praėjusių metų birželį. Latvijoje elektros vartojimas sumažėjo 6 proc. iki 512 GWh, o Estijoje elektros energijos suvartota 12 proc. daugiau nei praėjusių metų birželį – 594 GWh.

Birželio mėnesį Baltijos šalyse buvo pagaminta 1 146 GWh elektros energijos, t. y. 18 proc. mažiau nei gegužę, bet 6 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Birželio mėnesį Lietuvoje pagaminta 280 GWh elektros energijos, t. y. 10 proc. mažiau nei gegužės mėnesį. Praėjusį mėnesį Latvijoje elektros energijos gamyba sumažėjo 34 proc. palyginti su gegužės mėnesiu, buvo pagaminta 253 GWh. Estijoje praėjusį mėnesį elektros energijos gamyba, palyginti su praėjusiu mėnesiu, sumažėjo 12 proc. ir buvo 614 GWh.

Birželį, palyginti su gegužės mėnesio duomenimis, bendras Baltijos šalyse pagamintos elektros energijos kiekis sumažėjo ir siekė 57 proc. Lietuva pasigamino 31 proc. šaliai reikalingos elektros energijos, Latvija – 49 proc., Estija – 103 proc.

Birželį „Latvenergo“ hidroelektrinės pagamino 208 GWh elektros, tai 33 proc. mažiau nei gegužės mėnesį, bet 15 proc. daugiau nei šiose hidroelektrinėse pagamintos elektros kiekis 2021 m. birželį. Dėl didelių gamybos sąnaudų ir rinkos paklausos stokos „Latvenergo“ šiluminės elektrinės neveikė.

„Elektrum Lietuva“ yra didžiausios Baltijos šalyse elektros gamintojos „Latvenergo“ (Latvija) antrinė įmonė, teikianti įvairius energetikos sprendimus buitiniams ir verslo klientams Lietuvoje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės