„Siekdami užtikrinti Jūsų, mūsų klientų, interesus, nuo gegužės 1 d. perleidžiame savo teises ir pareigas pagal elektros energijos tiekimo sutartis kitam nepriklausomam tiekėjui – „Elektrum Lietuva“, kuris užtikrins Jums tolimesnį elektros energijos tiekimą“, – klientų gautą laišką cituoja lrt.lt.

Pasak įmonės, klientams nereikia iš naujo pasirašyti sutarčių su naujuoju tiekėju.

Įmonei „Birštono elektra“ apsisprendus nutraukti nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklą, apie 1 tūkst. jos buitinių klientų nuo gegužės 1 dienos perima energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“, informuojama išplatintame pranešime.

„Elektrum Lietuva“ direktorius Martynas Giga sako, kad itin intensyvi konkurencija yra neatsiejama rinkos formavimosi dalis, todėl tokie pokyčiai neturėtų stebinti.

„Elektra yra kritiškai svarbi kiekvienam būstui, todėl tiekėjų sprendimai pasitraukti iš šios veiklos visų pirma neturėtų kelti nepatogumų vartotojams. Lietuvos buitinių elektros vartotojų rinkoje tai nėra pirmasis atvejis, kuomet traukiasi nepriklausomas elektros tiekėjas, mes ir vėl esame pasiruošę geriausiu įmanomu būdu pasirūpinti be pasirinkto tiekėjo likusiais vartotojais“, – sako M. Giga.

„Elektrum Lietuva“ perims apie tūkstantį „Birštono elektros“ klientų, iš kurių visi yra buitiniai elektros vartotojai, ir tieks jiems elektrą nuo gegužės pradžios. Šiuo metu „Elektrum Lietuva“ aptarnauja per 146 tūkst. fizinių elektros vartotojų bei apie 12 tūkst. juridinių klientų.

„Birštono elektros“ klientams jokių veiksmų imtis nereikia. Jų pasirašytos sutartys lieka galioti, privalomas perjungimo procedūras atliks „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), o sąskaitas už gegužės mėnesį suteiktas paslaugas jie jau gaus iš „Elektrum Lietuva“.

„Birštono elektra“ laiškas klientams:
Birštono elektra

M. Giga teigia, kad sklandus vartotojų perėmimo ir jų aprūpinimo elektra procesas yra itin svarbus didinant pasitikėjimą atvira elektros rinka.

„Lietuvoje galiojantis teisinis reglamentavimas yra nukreiptas į maksimalią elektros vartotojų apsaugą, todėl elektros rinkoje dėl to neverta nerimauti. Taip pat ir šiuo konkrečiu atveju – gyventojai neliks be elektros tiekimo, „Elektrum Lietuva“ teiks paslaugas tomis pačiomis sąlygomis, kurios galiojo su „Birštono elektra““, – konstatuoja M. Giga.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) duomenimis, 877 tūkst. trečiojo elektros rinkos liberalizavimo etapo vartotojų nepriklausomą elektros tiekėją turi pasirinkti iki 2025 m. gruodžio 18 d., beveik pusė (47 proc.) tą jau padarė. Pirmasis ir antrasis liberalizavimo etapai jau užbaigti ir šiandien nepriklausomu elektros tiekimu naudojasi 1,2 mln. Lietuvos gyventojų (70 proc. visų elektros vartotojų).

Gyventojams elektros tiekimą Lietuvoje užtikrina penki nepriklausomi tiekėjai: „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „Ignitis“, „Birštono Elektra“ bei „EGTO Energija“. Pastarosios dvi siūlo tik su biržos kaina susietus elektros tiekimo planus.

Rinkos reguliuotojo duomenimis, sausio pabaigoje 78 proc. (929 tūkst.) buitinių vartotojų buvo pasirinkę „Ignitis“, po 10,5 proc. – „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“ (atitinkamai 126 tūkst. ir 125 tūkst.). „EGTO Energija“ klientais tapę 0,5 proc. (5,5 tūkst.) visų nepriklausomą tiekėją pasirinkusių vartotojų, „Birštono elektrą“ – 0,1 proc. (1 tūkst.).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės