„Litgrid“ iš šaltos būsenos aktyvavo Panevėžio (termofikacinę) elektrinę, taip pat buvo aktyvuota papildoma rezervinė galia Lietuvos elektrinės kombinuoto ciklo bloke, kurio veikimas buvo suplanuotas rinkoje. Šis veiksmas užtikrino elektros pasiūlą Baltijos šalyse“, – komentare BNS sakė įmonės Sistemos valdymo departamento direktorius Donatas Matelionis.

Pasak Dainiaus Kreivio, antradienis buvo „baisiausia diena elektros energetikos istorijoje“, kai elektros kaina pasiekė 823 eurus už megavatvalandę, be to, biržoje pritrūko elektros, nes, pasak jo, pagal pagal biržos algoritmą mažesnės kainos pasiūlymai atmetami, jei jų dydis neatitinka poreikio – tokiu principu buvo atmestas „Igničio“ pasiūlymas patiekti didelį kiekį Lietuvos elektrinės elektros po maždaug 500 eurų už megavatvalandę.

Be to, pasak D. Kreivio, dėl karščių apriboti jungčių tarp Latvijos ir Estijos pajėgumai, todėl į Latviją ir Lietuvą patenka mažiau elektros iš Suomijos, be to, dėl karščių apribota ir „NordBalt“ jungtis su Švedija, o kai kuriomis valandomis – ir jungtis „LitPol Link“ su Lenkija.

Trečiadienį nuo 18 iki 19 val. visose Baltijos šalyse elektra kainuos 4 tūkst. eurų už MWh, arba 4 eurus už kilovatvalandę.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės