Derybos vyks dėl lengvatinio pirkėjo kredito, skirto realizuoti investicinį Baltarusijos, kuriai atstovauja šalies Finansų ministerija, ir Kinijos eksporto-importo banko projektą, informuoja newsru.com. Energetikos ministras Vladimiras Potupčikas įgaliotas vesti derybas dėl paskolos ir pasirašyti susitarimą.

Paskola Baltarusijai suteikiama lengvatinėmis sąlygomis – 15-ai metų. Nepranešama, kokius procentus teks mokėti. Įprastai Kinija teikia paskolas savo sąlygomis, – viena iš kurių priimti darbo jėgos iš Kinijos, – taip pat dažnai reikalauja leisti naudoti savo įrangą.

2012 m. rugpjūtį buvo sudaryta sutartis tarp projekto užsakovės bendrovės „Grodnoenergo“ ir tarp Kinijos įmonės NCPE.

Sutartimi numatoma kompleksinis elektros energijos tiekimo linijų (330 kV) tiesimas ir rekonstrukcija, 330 kW galingumo pastočių statybos ir rekonstrukcija AE, apimant projektavimą, statybas, rekonstrukciją, tiekimą ir įrenginių montavimą, įjungimą, bandymus, personalo mokymus, objektą pridavimą eksploatuoti, techninį aptarnavimą garantiniu laikotarpiu. Įgyvendinant projektą 50 proc. darbų atliks Baltarusijos organizacijos.

Baltarusijos AE iš dviejų blokų, kurių bendras galingumas – iki 2 400 MW, bus statoma Astravo aikštelėje (18 km nuo Astravo) Gardino srityje. Statyboms pasirinktas rusiškas reaktorius AE-2006.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos