Pasak prezidento, kurį cituoja „Deutsche Welle“, „dėl dabartinės geopolitinės padėties pasaulyje smarkiai padidėjo“ Azerbaidžano išteklių „paklausa“.

„Remdamiesi su Europos Sąjunga (ES) pasirašytu memorandumu, planuojame dujų eksportą į Europą per kelerius ateinančius metus padidinti mažiausiai dukart. Taigi, jei pernai eksportas sudarė 9 mlrd. kubinių metrų, tuomet 2027 metais jis sieks mažiausiai 18 mlrd. kubinių metrų, o gal bus dar didesnis“, – pareiškė I. Aliyevas.

Anot jo, šalis pradeda eksploatuoti naujus dujų telkinius, taip pat bus padidinta gavyba jau eksploatuojamuose telkiniuose.

„Azerbaidžane tuo pat metu naudojant atsinaujinančiuosius energijos šaltinius, atsiras didelės gamtinių dujų atsargos“, – pažymėjo jis.

Be dujų, Baku į Europą toliau eksportuos naftą ir elektros energiją, pridūrė prezidentas.

„Azerbaidžanas taps labai svarbiu strateginiu Europos energetikos partneriu, ir ne tik Europos, bet ir viso pasaulio“, – mano I. Aliyevas.

Baku žada iki metų pabaigos ES patiekti 12 mlrd. kubų dujų

Azerbaidžanas planuoja iki 2022 metų pabaigos Europos Sąjungai patiekti 30 proc. daugiau gamtinių dujų negu pernai.

Šalies energetikos ministerija anksčiau skelbė, kad bendras tiekimas Europai 2022 metais sieks 12 mlrd. kubinių metrų.

Be Azerbaidžano, dujų tiekimą ES planuoja didinti Izraelis.

Pasak Izraelio premjero Yairo Lapido, šalis Europos Sąjungai galės patiekti apie 10 proc. kiekio, kurį Europa gavo iš Rusijos 2021 metais.

ES persiorientuoja į naujus tiekėjus

Europos dujų rinka šiuo metu išgyvena esminius pokyčius. Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą ir virtinės sankcijų, kurias Maskvai paskelbė Vakarų šalys, dujų tiekimas Europai gerokai sumažėjo.

Todėl ES šalys persiorientuoja į naujus tiekėjus Europoje, Azijoje ir Amerikoje.

Taip pat imamasi įvairių kitų priemonių, pavyzdžiui, didinamas suskystintų gamtinių dujų (SGD) naudojimas, namų ūkiai ir verslas skatinami taupyti dujas ir kt.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės