Premjeras Andrius Kubilius tikisi, kad "Leo LT" steigimą numačiusio įstatymo pataisos leis valstybei ir privačiam kapitalui gražiuoju susitarti dėl bendrovės išformavimo. Priešingu atveju du trečdalius akcijų valdysianti Vyriausybė ketina parduoti dalį įmonės turto ir gautus pinigus investuoti į strateginius energetikos projektus.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Andrius Kubilius viliasi, kad Seimui pavyks priimti įstatymą, nepaisant didelio kai kurių grupuočių ir pirmiausia "NDX energijos" pasipriešinimo.

"Noriu dar kartą priminti, kad priėmus įstatymą atsiranda galimybė Vyriausybei ir "NDX energijai" susitarti gražiuoju ir išsiskirstyti, ką ne kartą žodžiais yra siūliusi ir pati "NDX energija", bet po to mes nematome jokių veiksmų. Jei gražiuoju - tai reiškia, kad abi pusės turi susitarti - o jei to nepavyktų padaryti, tokiu atveju Vyriausybė įgautų teisę "Leo LT" valdyti du trečdalius akcijų ir priimti visus reikalingus sprendimus dėl "Leo LT" reorganizavimo, dalies turto pardavimo, pavyzdžiui, VST - gautas lėšas investuojant į būsimą atominę elektrinę ir kitus svarbiausius energetikos projektus. Taigi planas ir strateginė kryptis labai aiški", - interviu Lietuvos radijui antradienį sakė A.Kubilius.

Jo žodžiais, visiškai akivaizdu, kad "NDX energija" nenori, kad tokie įstatymai būtų priimti, o kokiais būdais ir kaip bus bandoma stabdyti jų priėmimą, "pamatysime artimiausiu metu".

"Aš tikiu, kad Seimui, valdančiajai koalicijai užteks ir išminties, ir politinės valios priimti tuos įstatymus, kuriais būtų ginami visuomenės ir valstybės interesai, nepaisant to, kokius, drįstu pavadinti, demagoginius argumentus bandytų panaudoti tie, kas bando prieštarauti įstatymo priėmimui, tariamai irgi rūpindamiesi visuomenės interesais", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Anot jo, siūlomos įstatymų pataisos suteikia galimybę, atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo išvadas, Vyriausybei įgyti instrumentus, kurie leistų valstybei ginti visuomenės interesus valdant Lietuvos elektros energetikos ūkį teisėtomis konstitucinėmis priemonėmis.

Kelių įstatymų pataisas Seime buvo numatyta svarstyti ketvirtadienį, bet Seimo Seniūnų sueiga antradienį šiuos klausimus iš ketvirtadienio darbotvarkės išbraukė, jų nespėjus apsvarstyti nei papildomam Teisės ir teisėtvarkos komitetui, nei pagrindiniam Ekonomikos komitetui.

Vyriausybės siūlomos pataisos numato valstybės valdomą "Leo LT" įstatinio kapitalo dalį didinti ne mažiau kaip iki dviejų trečdalių - tai leistų Vyriausybei panaudoti "Leo LT" turimą turtą planuojamam naujos atominės elektrinės ir elektros tiltų statybų finansavimui arba reorganizuoti bendrovę.

Šiuo metu Vyriausybei priklauso 61,7 proc. "Leo LT" akcijų, o VP dešimtuko valdomai bendrovei "NDX energija" - 38,3 proc. akcijų.

Įžvelgia K.Čilinsko pozicijos sąsajas su „NDX energijos“ interesais

Premjeras taip pat  sako esąs nustebęs dėl žinomo politikos ir visuomenės veikėjo, teisininko Kęstučio Čilinsko kritikos Vyriausybės siūlymams, kaip pertvarkyti energetikos bendrovę "Leo LT", nes tokia pozicija esą sutampa su privačios bendrovės "NDX energija" interesais.

Premjero teigimu, K.Čilinsko pastabas įvertins Energetikos ministerijos teisininkai ir kiti ekspertai, bet jį stebina "pats tonas ir politinis kontekstas".

"Kai matau organizuojamus piketus, kad Seimas nepriimtų įstatymo, ir piketus, kuriuos organizuoja K.Čilinsko kaip tam tikro lyderio vadovaujamas Jungtinis demokratinis judėjimas, ir lygiai taip pat įstatymo priėmimui priešinasi "NDX energijos" atstovai, tai man kyla klausimas, ką reiškia toks sutapimas. Ar yra atsitiktinumas, ar tai yra bendri interesai", - žurnalistams antradienį sakė A.Kubilius.

Teisės projektų ir tyrimų centro (TPTC) tarybos pirmininkas K.Čilinskas antradienį pareiškė, kad dėl "Leo LT" keičiami įstatymai nepaliks galimybės pripažinti sandorio negaliojančiu. Jo manymu, būtina pavesti generaliniam prokurorui kreiptis į teismą su ieškiniu dėl "Leo LT" steigimo sutarties pripažinimo negaliojančia.

K.Čilinsko teigimu, siūlomos įstatymų pataisos "pakels privačių bendrovės savininkų interesus aukščiau teisės ir valstybės interesų".

A.Kubilius pareiškė neketinąs atsakinėti į kaltinimus ir priekaištus, bet pabrėžė, kad Vyriausybė dėl pertvarkų "Leo LT" apsisprendė atidžiai išanalizavusi galimus variantus ir Konstitucinio Teismo sprendimą, kuriuo pripažinta, kad viena Atominės elektrinės įstatymo nuostata prieštarauja Konstitucijai.

"Nesiruošiu į kaltinimus ir priekaištus atsakinėti, mes esame išnagrinėję Konstitucinio Teismo sprendimą ir žinome, kokios galimybės ginti visuomenės interesus. Tą kelią, kurį pasirinko Vyriausybė, ji pasirinko po ilgų analizių, dirbo darbo grupės. Jeigu ponas Čilinskas netiki darbo grupės išvadomis, gali ateiti ir diskutuoti su darbo grupėmis. Ne piketuose ir ne mitinguose yra sprendžiami tokie svarbūs valstybei reikalai", - sakė A.Kubilius.

"Jeigu ponas Čilinskas nori, kad viskas liktų kaip paliko Gediminas Kirkilas, tegul jis ir toliau taip elgiasi ir kalba", - pridūrė premjeras.

Vyriausybės pateiktomis pataisomis "Leo LT" įstatinio kapitalo dalį siūloma didinti ne mažiau kaip iki 2/3 akcijų - tai leistų Vyriausybei panaudoti "Leo LT" turimą turtą planuojamam naujos atominės elektrinės ir elektros tiltų statybų finansavimui, arba reorganizuoti bendrovę.

Šiuo metu Vyriausybei priklauso 61,7 proc. "Leo LT" akcijų, o VP dešimtuko valdomai bendrovei "NDX energija" - 38,3 proc. akcijų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Prasta žinia vairuotojams – po kainų šuolio naftos kainos netoli 3 metų maksimumo (56)

Naftos kainos ketvirtadienį kilo, pranešus apie kritusias JAV atsargas bei Nigerijos kovotojams...

Dėl degalų kainų augimo kreiptasi į Konkurencijos tarybą (110)

Nuo šių metų padidėjo akcizas dyzelinui, dėl to pabrango kai kurios kuro rūšys. Aiškinamasi,...

Rusija mums gali atjungti elektrą greičiau, nei susijungsime su Europa (593)

Elektros tinklo įžiedinimo darbai, techniškai leisiantys Rusijai Baltijos šalis atjungti nuo BRELL...

Elektros energijos kainos didėjo visame regione

Praėjusią savaitę, sausio 8-14 dienomis, visose „ Nord Pool “ biržos prekybos zonose kainos...

Sugedus „NordBalt“, neveikia ir Kruonio HAE agregatas (52)

Neveikiant elektros jungčiai „ NordBalt “, antradienį sugedo ir avarinį rezervą tiekiančios...

Top naujienos

Liūdnai pagarsėjęs „Lexus“ vairuotojas: gavau nuo pareigūnų normaliai (61)

Ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą atžygiavo liepos mėnesį siautėjęs...

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (19)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...

Vis daugiau paauglių tampa žudikais: skaičius išaugo beveik trigubai (160)

Lietuvos policija pastebi nerimą keliančią tendenciją: vis daugiau paauglių nesibaido paimti...

Karbauskis žada išviešinti dalį LRT dokumentų: to net nebuvo įmanoma įsivaizduoti papildyta Siaurusevičiaus komentaru (988)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada paviešinti dalį Lietuvos radijo ir...

Gatvės remonto darbai sustos neprasidėję - kalta žiema

Rekonstruojant Klaipėdos Tilžės gatvės atkarpą nuo geležinkelio pervažos iki žiedinės...

Kaip veiks vienintele likusi Valstybinių miškų urėdija (1)

Lietuvoje nebeliko 42 valstybinius miškus valdžiusių urėdijų – antradienį Registrų centras...

Ekspertas: po „Brexit“ britams reikėtų imtis naujo vaidmens Europoje (6)

Politikos komentatorius Edwardas Lucasas teigia, kad Didžioji Britanija pernelyg ilgai...

Gyvai / Eurolygos mūšis Kaune: „Žalgiris“ – Valensijos „Basket“ (25)

Dar emocijoms po pralaimėjimo Bamberge neatslūgus Kauno „Žalgirio“ (11-7) laukia naujas...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (144)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Maskvos reakcija į Ukrainos sprendimą: tai pasiruošimas karui (119)

Rusija ketvirtadienį pareiškė, kad naujas Ukrainos priimtas įstatymas, pripažįstantis...