„Geologai ieškojo naftos ir išgręžė visą eilę gyvųjų gręžinių“, - sako Lietuvos geotermijos asociacijos pirmininko pavaduotojas profesorius Saulius Šliaupa konferencijos „Geotermija - Atsinaujinančiųjų išteklių energetikos įstatymo įgyvendinimas“ metu.

Galimybės šildyti miestą žemės gelmėse esančiais ištekliais jau buvo pristatytos Vilkaviškio miesto tarybai, skaičiuojama, jog geoterminis miesto šildymo potencialas gali siekti iki 5 megavatų ir daugiau.

Pasak S. Šliaupos, tikėtina, kad jei visi skaičiavimai atitiks tyrėjų lūkesčius ir bus įgyvendinti atitinkami techniniai darbai, po kelių metų galima tikėtis pamatyti geroterminės energijos panaudojimą Vilkaviškio mieste.

Saulius Šliaupa
Geoterminės energijos ištekliai gali būti naudojami ne tik Vilkaviškyje, bet ir Palangoje, Šilutėje bei kituose Vakarų ir Vidurio Lietuvos miestuose.

Deja, tyrimai rodo, kad Rytų Lietuvoje yra dvigubai mažesnis geoteriminės šilumos srautas nei Vakarų Lietuvoje, tad sostinei toks šildymo būdas yra mažiau aktualus.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės