Sprendimas priimtas po to, kai Šiaulių apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atliko planinį patikrinimą. UAB „Sileka” (Vairo g. 6, Šiauliai), gaminančioje nealkoholinius gėrimus bei pilstančioje į butelius natūralų mineralinį ir kitą vandenį. Patikrinus šios bendrovės maisto tvarkymo vietą Kurtuvėnų kaime, buvo atrinkti 5 fasuoto geriamojo vandens „Tyruma“ mėginiai.

Atlikus tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Šiaulių laboratorijoje, fasuotame geriamajame vandenyje „Tyruma“ nustatytos žaliamėlės pseudomonos bakterijos (Pseudomonas aeruginosa), skelbia Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Šiaulių apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta šios maisto tvarkymo įmonės vandens išpilstymo veikla, gamintojas įpareigotas saugiai sunaikinti fasuotą geriamąjį vandenį „Tyruma“ (išpilstytą į polikarbonatinius butelius po 19 l, viso 6 840 l – 19 l x 360 vnt.) iš rinkos. Laikinai uždrausta tiekti į rinką visą įmonės sandėliuose esančią produkciją, kol bus atlikti papildomi laboratoriniai tyrimai. Visa medžiaga bus perduota Vartotojų teisių apsaugos tarnybai prie Teisingumo ministerijos.

Bakterijos žaliamėlės pseudomonos yra judrios, trumpos lazdelės, paplitusios dirvožemyje, vandenyje, ant augalų, žmonių ir gyvūnų organizmuose. Bakterijos išskiria nuodingą endotoksiną ir fermentus, o tai gali sukelti žmonių ligas. Jos labiausiai paplitusios paviršiniame žemės sluoksnyje. Surastas didesnis jų kiekis vandens gręžiniuose rodo, kad jie buvo užteršti paviršiniais vandenimis.

Pagal vandens kokybės standartą, geriamajam vandeniui yra keliami pagrindiniai reikalavimai – jame neturi būti patogeniškų mikroorganizmų (virusų, kirmėlių kiaušinėlių, pirmuonių), geriamasis vanduo turi būti bespalvis, bekvapis, skaidrus, be nemalonaus prieskonio, vandenyje neturi būti didesnių koncentracijų toksinių medžiagų ar jų priemaišų, negu reglamentuota higienos normoje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės