aA
Šiaurės Korėjos valdžios pareigūnai skubiai kreipėsi pagalbos į kitas šalis, kad padidintų koronaviruso tyrimų pajėgumus. COVID-19 protrūkis gali visiškai sugriauti ir taip silpną šios šalies sveikatos apsaugos sistemą, pranešė „Financial Times“.
Kim Jong Unas
Kim Jong Unas
© Reuters / Scanpix

Ketvirtadienį laikraštis skelbė, jog daugiau informacijos turintys asmenys informavo, kad prašymai buvo pateikti per praėjusias kelias savaites. „Financial Times“ žurnalistai tvirtina netgi matę vieną iš pagalbos prašymo dokumentų.

Šiaurės Korėjoje ištirta mažiausiai 590 žmonių. Visi jie atvyko iš užsienio sausio mėnesį. Koronaviruso infekcijos atvejų kol kas nenustatyta, laikraščiui sakė vienas asmuo, tiesiogiai susipažinęs su situacija šalyje.

Įsispraudusi tarp Kinijos, kurioje atsirado naujasis koronavirusas, ir Pietų Korėjos, kuri yra viena iš labiausiai COVID-19 paveiktų šalių, Šiaurės Korėja tvirtina sėkmingai išvengusi pandemijos ir neturinti nė vieno sergančiojo. Vis dėlto anksčiau „Bloomberg News“ interviu davę diplomatai ir ekspertai mato kitokį vaizdą.

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas praktiškai visiškai izoliavo šalį. Sausio mėnesį uždaręs sienas, kad užkirstų kelią virusui, jis sustabdė prekybą ir turizmą. Visgi šių priemonių gali pasirodyti per maža. Jungtinės Amerikos Valstijos „beveik neabejoja“, jog Šiaurės Korėjoje yra naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Vienas iš įrodymų – stipriai sumažėjusi karinė veikla. Tokią versiją kovo mėnesį surengtos telekonferencijos metu reporteriams pateikė generolas Robertas Abramsas, vadovaujantis JAV pajėgoms Pietų Korėjoje.

Dėl byrančios sveikatos apsaugos sistemos, prekybą ribojančių sankcijų ir ne vieną dešimtmetį prastai valdomos ekonomikos daugiau nei 40 proc. šalies gyventojų blogai maitinasi ir yra mažiau atsparūs ligoms. Šiaurės Korėja susiduria su didžiule rizika, kad koronaviruso protrūkis virs humanitarine katastrofa ir daugiatūkstantiniu mirčių skaičiumi. Tikėtina, jog šalis liktų COVID-19 židiniu net kai situacija Azijoje pagerėtų.

Toks scenarijus paragino paramos organizacijas ir Šiaurės Korėjos sąjungininkes, pavyzdžiui, Rusiją, skubiai siųsti medicinos priemones. Kitos šalys taip pat pasiūlė pagalbą.

Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) įspėjo, kad tolesnis ekonominių sankcijų taikymas tokioms valstybėms kaip Šiaurės Korėja, Iranas ir Venesuela gali susilpninti jų sveikatos apsaugos sistemas ir apsunkinti žmogaus teisių užtikrinimą.

„Atsižvelgiant į šiuo lemiamu laikotarpiu iškilusį pavojų visuotinei visuomenės sveikatai ir žmogaus teisėms, derėtų sumažinti ar laikinai panaikinti šioms šalims taikomas sankcijas, – antradienį pareiškime sakė Jungtinių Tautų vyriausioji žmogaus teisų komisarė Michelle Bachelet. – Pasaulinės pandemijos kontekste vienos šalies sveikatos priežiūros sistemos darbo trikdymas padidina riziką mums visiems.“

Bloomberg
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(36 žmonės įvertino)
3.8056

Top naujienos

Italija skelbia užfiksavusi išgijimų nuo COVID-19 paros rekordą JK per parą nuo koronaviruso mirė rekordinis žmonių skaičius – 938, Prancūzija pratęs karantiną (69)

Italijoje per pastarąją parą užfiksuotas išgijimų nuo COVID-19 rekordas – 2009 žmonių,...

ECB vadovės kreipimąsis: COVID-19 – naujos formos sukrėtimas, anksčiau naudotos taisyklės netinka (86)

Visame pasaulyje valdžios institucijos mobilizuojasi kovai su koronavirusu. COVID-19 – naujos...

Sinoptikai papasakojo, koks oras laukia per Velykas: graži bus tik viena diena (9)

Ketvirtadienį prie Lietuvos artės šaltasis atmosferos frontas. Naktį trumpą lietų jis žada kai...

Nedarbas kasdien didėja: kur buvo daugiausia galimybių įsidarbinti, dabar didžiausia tikimybė būti atleistam (208)

Įvestas karantinas neabejotinai vienaip ar kitaip paveikė Lietuvos verslą – vieni prarado...

Nustebino kainos degalinėje: kodėl kortelių naudotojams už kurą reikia mokėti brangiau? (291)

„Delfi“ sulaukė skaitytojo laiško, kuriame jis išdėstė savo pastebėjimus apie kuro kainas...

Baltarusija moka nustebinti: Bresto stadione – „virtualūs“ sirgaliai (5)

Trečiadienį vakare sužaistos Baltarusijos taurės dvejos pusfinalio rungtynės, tačiau dėmesio...

Verslininkai: pinigų ir greitų sprendimų reikia dabar, po to bus vėlu (153)

Įpusėjo ketvirta savaitė karantine, šalies verslas susiduria su ypatingais iššūkiais, o...

Veryga valstybės vadovams rekomenduoja kas savaitę tikrintis dėl COVID-19 (243)

Aukščiausi šalies vadovai turėtų būti nuolat prevenciškai tiriami, ar neužsikrėtė koronavirusu.

Pranešė, kur lankėsi užsikrėtę koronavirusu: ėjo į darbus, apsipirkinėjo parduotuvėse, lankėsi vaistinėse (58)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras atliko epidemiologinį tyrimą ir išnagrinėjo, kur...

|Maža didelių žinių kaina