aA
Išaugęs karantino besilaikančių klientų skaičius privertė maisto pristatymo kompanijas pasverti galimą užsakymų bumą ir riziką išplatinti užkratą tiek tarp klientų, tiek tarp kurjerių.
Visame pasaulyje kurjeriai imasi bekontakčių paslaugų
© AFP / Scanpix

Uber Technologies Inc.“ ir „Deliveroo“ pranešė, kad skirs lėšų kompensuoti kurjeriams, kurie gali susirgti arba būti priversti laikytis karantino.

Londone įsikūręs „Deliveroo“ savo biudžete numatė keletą milijonų svarų sterlingų, skirtų kompensuoti kurjeriams dėl ligos prarastą uždarbį, teigia asmuo, turintis žinių apie šį sprendimą. Kompanija kompensuos nukentėjusiems kurjeriams už 14 dienų, o pašalpos dydis bus aukštesnis už Jungtinės Karalystės įstatymais numatytąjį, teigė šaltinis.

„Uber“ pranešė, kad pasiūlys JAV, Jungtinės Karalystės ir Meksikos kurjeriams kompensaciją už ligos laikotarpį, jeigu jiems bus diagnozuotas COVID-19 arba jie bus karantinuoti. Šią programą kompanija planuoja įgyvendinti visame pasaulyje.

Jungtinės Karalystės klientams išsiųstame pranešime „Deliveroo“ generalinis direktorius Willas Shu paskelbė, kad kompanija pradeda teikti „bekontaktę“ paslaugą, kuri leis klientams paprašyti kurjerių palikti maistą ant slenksčio, šitaip išvengiant perdavimo iš rankų į rankas. „Uber“ trečiadienį pranešė, kad jų vartotojai programėlėje taip pat gali palikti žinutę, prašydami panašios paslaugos.

Asmuo, susipažinęs su „Deliveroo“ strategija, kuri turėtų būti pristatyta kitą savaitę, sakė, kad kurjeriai taip pat galės pasirinkti bekontaktį pristatymą.

Kitos „Deliveroo“ atsargumo priemonės apima rankų dezinfekcijos priemonių užsakymą kurjerių vardu ir galimybę klientams kai kuriose Jungtinės Karalystės vietose per programėlę užsisakyti virtuvės ir namų apyvokos produktų iš prekybos centrų.

Darbuotojų kompensacijos fondai buvo įsteigti tuo metu, kai pavežėjimo kompanijos ginčija įstatymų leidėjų ir profsąjungų bandymus apginti kurjerių teises. Didžiosios Britanijos nepriklausomų darbuotojų profesinė sąjunga (IWGB) piktinasi, kad tokių kompanijų kaip „Uber“ kurjeriai negauna teisės į viršvalandžius ir atostogas.

„Ligos pašalpa nėra teisingas sprendimas tik dėl to, kad vyksta pandemija ir visas pasaulis stebi. Tai yra teisingas sprendimas, taškas, – pabrėžė Gregas Howardas, IWGB kurjerių ir logistikos skyriaus sekretorius. – Tai, kad „Deliveroo“ pranešė apie šį fondą spaudai pirmiau, nei kurjeriams, tik parodo kompanijos prioritetus.“

Visame pasaulyje kurjeriai imasi bekontakčių paslaugų
© PA / Scanpix

JAV „Uber“ ir konkurentai taip pat svarsto naują įstatymą, pagal kurį jų kurjeriai turės būti klasifikuojami kaip darbuotojai:

„Saugumas visada buvo mūsų prioritetas. Aktyviai stebime koronaviruso situaciją ir imamės priemonių apsaugoti savo bendruomenes visuose miestuose, kuriuos aptarnaujame.“

Auga įtampa ir tarp darbuotojų iš labiausiai nuo viruso nukentėjusių regionų. Ketvirtadienį Milano, Romos, Neapolio ir Bolonijos pristatymo darbuotojų profsąjunga paskelbė laišką, ragindama kelti streiką. Laiške teigiama, kad jie neturi teisių apsisaugoti, atsižvelgiant į pavojų sveikatai.

„Mūsų gyvybė ir sveikata verti daugiau nei pica, sušiai ar sumuštinis“, – feisbuko įraše skelbė tokios grupės, kaip Bolonijos kurjerių sąjunga.

Vyriausybės taip pat ėmėsi priemonių apsaugoti laisvai samdomus darbuotojus, kurie dažnai laikomi rangovais, todėl automatiškai negauna ligos ar kitų pašalpų iš įmonių, kurioms dirba.

Jungtinės Karalystės finansų ministras Rishi Sunakas trečiadienį pažadėjo 30 mlrd. svarų sterlingų paskatų paketą, kuris padėtų kovoti su koronaviruso poveikiu, pažadėdamas įstatymais numatytas išmokas visiems, kuriems liepta karantinuotis, bei dosnesnius socialinių išmokų paketus.

Prancūzijos darbo ministrė Muriel Penicaud interviu „LCI“ teigė, kad vyriausybė peržiūri priemones, skirtas suteikti finansinę paramą nuo krizės nukentėjusiems „rizikingų profesijų“ darbuotojams, įskaitant maisto pristatymo kurjerius.


Kol kas turimi duomenys rodo, kad praleisdami daugiau laiko namuose žmonės dažniau užsisako maisto pristatymo paslaugą, rašoma „UBS Group AG“ analitiko Huberto Jeaneau ketvirtadienį paskelbtame pranešime. Italijoje, kur valdžios nurodymu buvo paskelbtas karantinas visos šalies mastu, dėl kurio buvo uždaryta beveik viskas, išskyrus maisto prekių parduotuves ir vaistines, klientams vis tiek leidžiama užsisakyti maisto į namus per tokias programėles kaip „Deliveroo“, „Glovo“ ir „Just Eat“.

Visgi situacija gali greitai pasikeisti, rašo H. Jeaneau. Kinijoje dėl baimės užsikrėsti nuo sergančių kurjerių daugelis klientų nustojo naudotis pristatymo paslaugomis, o kai kurie pastatų kompleksai nebeįsileidžia maisto pristatytojų. Dvi didžiausios pristatymo bendrovės, „Meituan Dianping“ ir „Alibaba Group Holding Ltd.“, taip pat paleido bekontakčio pristatymo paslaugą, kad padėtų kovoti su problema.

„Manome, kad situacija gali pablogėti, jei kiltų susirūpinimas dėl maisto paruošimo ir (arba) kontakto su kurjeriais“, – rašoma H. Jeaneau pranešime. Jis pridūrė, kad klientai turi ruoštis ir tam, kad kurjeriai nebegalės važinėti gatvėmis arba užsidarys restoranai.

Bloomberg
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000
Verslas PliusGiulia Morpurgo, Libby Cherry

Rusija įžengė į istorinio defolto teritoriją, sankcijos drumsčia tolesnius planus

Rusija pirmą kartą per šimtmetį neįvykdė savo įsipareigojimų išorinių vyriausybinių...

Verslas PliusWilliam Wilkes, Vanessa Dezem, Alexander Weber

Putinas stumia Vokietijos ekonomiką į kritinį tašką

Vokietijoje kai kurios pramoninės krosnys funkcionuoja be pertrūkių jau kelis dešimtmečius. Jeigu...

Verslas PliusRanjeetha Pakiam

Planus dėl Rusijos aukso vadina simboliniu sprendimu

Pasak analitikų, kelių Didžiojo septyneto narių parengtas planas uždrausti naują aukso...

Verslas PliusMark Burton

Metalų rinkos griūtis – didžiausia nuo Didžiosios recesijos laikų

Pramoniniai metalai išgyvena blogiausią ketvirtį nuo 2008 metų finansinės krizės, nes išaugus...

Verslas PliusMatthew Martin

Saudo Arabija imasi veiksmų dėl bankų problemų: skyrė 13 mlrd. dolerių injekciją

Saudo Arabijos centrinis bankas skyrė maždaug 50 mlrd. rialų (13 mlrd. JAV dolerių)...

Top naujienos

Kodėl Kaliningrado tranzito klausimą Rusija stumia į aklavietę: ryškėja tikrieji Kremliaus tikslai

Dėl „Kaliningrado blokados“ Lietuva sulauks atsako! Jei reikės – prasikirsime tranzitui kelią...

G-7 naujieji draudimai Rusijos ekonomikos nesupurtys: pataria kirsti per kitą vietą (1)

Didžiosioms G-7 valstybėms narėms oficialiai nusprendus uždrausti aukso importą iš Rusijos,...

Karas Ukrainoje. Po Medvedevo grasinimų – Ukrainos atsakas: Krymas bus susigrąžintas iškart Rusijos kariai pagrobė Chersono merą (8)

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

Po alinančios kaitros laukia dar stipresnės liūtys ir kruša: galingos stichijos įsismarkaus

Atmosferos slėgiui nukritus, anticiklonas po truputį praranda savo jėgas. Jau vakar dieną ir...

Ką daryti, jei buvo atšauktas skrydis ir kokia kompensacija jums priklauso?

Atostogas ir keliones paprastai planuojame iš anksto ir laukiame jų su nekantrumu. Tačiau...

Ištikimai tradicijų besilaikanti Elžbieta II pademonstravo naują įvaizdį: plaukų stilistė atskleidė karalienės įgeidžius

Karališkieji asmenys, be jokios abejonės, ištikimai laikosi tradicijų. Karalienės Elžbietos II...

Grybų kainos supirktuvėse muša rekordus ir nežada sustoti: žaliose samanose neieškokite, išduoda kitą miško lobių vietą

Miško gėrybių supirkėjai atidžiai seka orų prognozes – jeigu karščiai užsitęs ir nebus...

Verslas PliusGiulia Morpurgo, Libby Cherry

Rusija įžengė į istorinio defolto teritoriją, sankcijos drumsčia tolesnius planus

Rusija pirmą kartą per šimtmetį neįvykdė savo įsipareigojimų išorinių vyriausybinių...

Delfi PliusŽinių radijas

„Bayraktarą“ viena ranka duoda, kita ranka perka rusų vogtus grūdus: ko siekia Turkija

Pirmosiomis Rusijos pradėto karo Ukrainoje dienomis Turkija rusų kariniams laivams užvėrė...

Verslas PliusLukas Miknevičius

Didžiuliai infliacijos skirtumai ES šalyse: kas juos lemia ir kodėl Lietuvos kelias yra teisingas

Bendra valiuta ir rinka, tokia pati karo Ukrainoje įtaka, tie patys makroekonominiai veiksniai,...