aA
TikTok“ savininkas „ByteDance Inc.“ besivystančiose rinkose išbando naują muzikos programą, tikėdamasis pristatyti dar vieną pasaulinę sensaciją, kuri galėtų prilygti jo virusinių vaizdo įrašų dalijimosi paslaugai.
TikTok
TikTok
© Reuters / Scanpix

Naująją programą, pavadintą „Resso“, šiuo metu galima išmėginti Indijoje ir Indonezijoje – dviejose gausiausiai gyvenamose Azijos šalyse, jau pamėgusiose „TikTok“. Remiantis „Sensor Tower“ surinktais duomenimis, nuo „Resso“ paleidimo prieš šešis mėnesius (ją galima rasti tiek „iOS App Store“, tiek „Google Play“) programą atsisiuntė maždaug 27 000 vartotojų. Šis skaičius liudija, kad programos reklama iš tikrųjų prasidėjo tik lapkričio pabaigoje.

„ByteDance“, didžiausią vertę turintis startuolis pasaulyje, patyliukais tobulino programą, kad galėtų mesti iššūkį „Spotify“ ir „Apple Music“ tose šalyse, kur mokamos muzikos paslaugos dar nesurenka gausios auditorijos.

„Visoms trims kompanijoms kyla dilema, kaip užsidirbti iš kainoms jautrios vartotojų bazės, gaunančios mažas santykines pajamas, – teigia Michaelas Norrisas, Šanchajuje įsikūrusios konsultacijų agentūros „AgencyChina“ tyrimų ir strategijos vadovas. „Šiuo metu besivystančiose šalyse stebime lenktynes dėl aktyvių vartotojų. Komercinės aktualijos bent jau kol kas yra atidedamos į šalį.“

Skirtingai nei „Spotify“, „Resso“ rodo dainų tekstus realiu laiku ir leidžia vartotojams po dainomis skelbti komentarus. Jie taip pat gali kurti muziką lydinčius GIF ir vaizdo įrašus, taigi pamėgta „TikTok“ funkcija niekur nedingo. Programa siūlo mėnesinę mokamą prenumeratos paslaugą, kuri Indijoje kainuoja 119 rupijų (1,70 dolerių), tiek pat, kiek ir „Spotify“. „Premium Resso“ vartotojai galės atsisiųsti muziką ir klausytis jos be reklaminių skelbimų.

Pekine įsikūrusi kompanija užsitikrino teises iš Indijos leidybos įmonių „T-Series“ ir „Times Music“, anksčiau pranešė „Bloomberg News“.

Tačiau kol kas vis dar nėra sutarčių dėl teisių su trimis didžiausiomis pasaulio muzikos kompanijomis – „Warner Music Group Corp.“, „Universal Music Group“ ir „Sony Music Entertainment“, kurios kontroliuoja didžiąją dalį populiariosios muzikos ir kurių katalogai „Resso“ nepaprastai svarbūs, jei jis nori būti aktualus visame pasaulyje, teigia su situacija pažįstami žmonės.

Įrašų kompanijos teigia, kad „TikTok“ pagimdė naują muzikinių žvaigždžių kartą, įskaitant „Old Town Road“ atlikėją Lil Nas X. Kadangi „TikTok“ su šia muzika pritraukė šimtus milijonų vartotojų, įrašų kompanijos dabar reikalauja, kad „ByteDance“ padidintų savo mokamus licencinius mokesčius.

„Šiuo metu „Resso“ yra beta testavimo stadijoje, – pranešė „Resso“ atstovas. – Programos ilgalaikes perspektyvas vertiname optimistiškai, tačiau dar tik pati proceso pradžia ir kol kas esame pasiekiami tik ribotame skaičiuje besivystančių rinkų.“

Praėjusiais metais „ByteDance“ buvo įvertintas net 75 milijardų dolerių – iš dalies dėl to, kad investuotojai neabejoja jo, kaip mobiliųjų programų gamintojo, reputacija. Tačiau septynerių metų startuoliui vis dar reikia įrodyti savo galimybes ir sukurti ką nors panašaus į „TikTok“ ir naujienų kaupiklį „Toutiao“, su kuriuo ir išgarsėjo. Su mokama muzikos programa „ByteDance“ taip pat tikisi išplėsti savo pajamų srautą (kuris kol kas pasikliauna reklama), kad galėtų pasipriešinti lėtėjančiai vidaus ekonomikai, sumažinusiai reklamuotojų apetitus.

2017 m. paleistas „TikTok“ – pasaulinis Kinijos interneto kompanijos hitas, kas pasitaiko nedažnai – iki šiol buvo įdiegtas beveik 1,5 milijardo kartų. Naujų JAV vartotojų skaičius per trečiąjį ketvirtį išaugo 38 proc. ir siekia 11,6 milijonų, praneša „Sensor Tower“. Prieš metus šis skaičius buvo 8,4 milijonai.

Vis dėlto Kinijos kompanija pastaruoju metu sulaukia nemažai kritikos, kadangi tarp JAV ir Kinijos tebesitęsia įtampa dėl prekybos ir technologijų. Tiek Amerikos politikai, tiek paaugliai vartotojai reiškia susirūpinimą dėl to, kaip programa tvarko vartotojų duomenis ir cenzūruoja politiškai angažuotą saviraišką.

„Resso“ išbandymas pasirinktose rinkose suteikia „ByteDance“ galimybę atsikvėpti ir neskubant populiarinti savo naująją programą, kad ant jos nekristų kitoms kompanijos paslaugoms tenkanti kritika.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
1.7500

Didžioji Britanija tampa „Covid-19“ bandymų lauku (20)

Pandemijos pradžioje praėjusį kovo mėnesį Borisas Johnsonas niūriu veidu atsistojo prieš...

JAV įspėjo Kiniją dėl COVID-19: yra tik du variantai (142)

Kinija rizikuos būti izoliuota tarptautiniu mastu, jeigu savo teritorijoje neleis atlikti...

Taisyklių nesilaikančioms ES šalims gresia skaudžios pasekmės (90)

Tokios valstybės kaip Lenkija ir Vengrija , kurios rizikuoja prarasti milijardus eurų Europos...

Didžiausias nerimas dėl euro zonos bėdų slūgsta – randai nebus tokie gilūs kaip po 2008 metų (10)

Europos susirūpinimas, esą pandemija sukels neatitaisomą žalą darbo rinkai, jau pradeda atrodyti...

Dėl COVID-19 virš Europos tvenkiasi juodi debesys: liūdnas pavyzdys jau yra PSO: nekartokime klaidos (561)

Europoje nerimą kelia itin sparčiai plintanti delta koronaviruso atmaina, pirmiausia aptikta...

Top naujienos

Po nuotolinio mokymosi vargų – dar vienas smūgis vilniečių šeimai: žinia iš savivaldybės gerokai pribloškė (17)

Lietuvos mokiniai dėl karantino turėjo ištverti nemažai pokyčių. Vienas jų – prisitaikyti...

Vyriausybė nesutarė dėl karantino švelninimo Joninėms: sprendimą priims antradienį (152)

Vyriausybė pasitarime pirmadienį nesusitarė dėl Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM )...

Nuo liepos 1 dienos laukia svarbūs pokyčiai: dalis vaistų bus išrašoma kitaip (75)

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė apie griežtesnę raminamųjų vaistų...

Pristatė tris pabėgėlių srautų scenarijus: pesimistiniu atveju tektų apgyvendinti tūkstančius žmonių per dieną grėsmę kelia ir kontrabanda  (529)

Valstybės gynimo taryba (VGT) aptarė Baltarusijos režimo keliamas grėsmes. Tarp jų - nelegali...

Po incidento vakcinacijos centre perspėjami ir kiti kauniečiai – keičiasi antrojo skiepo data (20)

Šeštadienį antrojo skiepo nuo koronaviruso nesulaukę kauniečiai skundėsi vakcinavimo tvarka –...

Antrąkart ištekėjo atlikėja Ieva Zasimauskaitė: išrinktasis – vaišnavų vienuolis, dvasinis mokytojas (172)

Rekordiškai kaitrią birželio 21 dieną antrą kartą ištekėjo dainininkė Ieva Zasimauskaitė ....

Naujas rekordas: šilčiausia birželio naktis per visą stebėjimų istoriją (10)

Birželio 20 diena buvo labai karšta visoje Lietuvoje, o birželio 21 d. naktį pasiektas...

Naujos ES sankcijos smogs svarbiems Baltarusijos režimo pajamų šaltiniams (5)

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai pirmadienį patvirtino sankcijas kalio trąšų, taip...

Juodoji rekordiškai karšto savaitgalio pusė: žmonėms šturmavus pajūrį – nemalonūs incidentai (133)

Karštąjį savaitgalį BĮ „ Klaipėdos paplūdimiai " gelbėtojai dirbo išsijuosę. Laimei,...

Didžioji Britanija tampa „Covid-19“ bandymų lauku (20)

Pandemijos pradžioje praėjusį kovo mėnesį Borisas Johnsonas niūriu veidu atsistojo prieš...