aA
Tailandas baigia rengti planą, kuris leis saulės ieškantiems Europos pensininkams artėjančius žiemos mėnesius praleisti šalyje, šitokiu būdu gelbėjant žlungančią turizmo pramonę.
Tau sala, Tailandas
Tau sala, Tailandas
© Shutterstock

Nors kovojant su pandemija šios Azijos valstybės sienos nuo kovo pabaigos daugumai užsieniečių buvo uždarytos, dabar vyriausybė planuoja išduoti vizas užsieniečiams, norintiems Tailande pasilikti iki devynių mėnesių laikotarpiui, sakė Boonas Vanasinas, „Thonburi Healthcare Group Pcl“, trečios pagal dydį Tailando privačios ligoninių kompanijos, valdančios ligonines ir senelių namus, pirmininkas.

Šie ilgalaikiai svečiai savo viešnagę pradės nuo privalomo 14 dienų karantino ir kelių viruso testų turistų pamėgtame Pukete. Po trijų savaičių saloje ir neigiamų testų rezultatų jie galės laisvai keliauti po likusius Tailando regionus, sakė V. Boonas, kuris teigė turintys tiesioginių žinių apie vyriausybės planą ir prognozuojantis, kad atvykimai į šalį prasidės dar rudenį.

Nors vyriausybė iš principo planą patvirtino, ji vis dar nebaigė ruošti priemonių, skirtų sumažinti virusinės infekcijos riziką, pabrėžė vyriausybės atstovė spaudai Traisulee Traisoranakul.

Atsivėrimas svetimšaliams – gelbėjimo ratas žlungančiai Tailando turizmo ir viešbučių industrijai, kuri bergždžiai stengiasi kapanotis po penkių mėnesių, praleistų be lankytojų iš užsienio. Nors Tailandas tapo viena iš sėkmingiausiai „Covid-19“ suvaldžiusių šalių – vietinių atvejų čia nebuvo užfiksuota ilgiau nei tris mėnesius, jo nuo turizmo priklausoma ekonomika atsidūrė tarp labiausiai nukentėjusių pasaulyje ir šiemet, kaip prognozuojama, susitrauks rekordinius 8,5 proc.

Šeštadienį šalis pranešė apie vieną importuotą koronaviruso atvejį, diagnozuotą valstybiniame karantine esančiam pacientui. Bendras atvejų skaičius šiuo metu siekia 3411, iš jų 111 vis dar hospitalizuota, o mirusiųjų priskaičiuota 58.

Šio žingsnio vyriausybė imasi tuo metu, kai visos nuo turizmo priklausančios ekonomikos – pradedant Baliu Indonezijoje ir baigiant Havajais JAV – kovoja su pandemija, kuri praktiškai sustabdė visas pasaulines keliones. Pakartotinis atsivėrimas turistams paskatino infekcijos atsinaujinimą, pvz., Karibų saloje Aruboje, ir vyriausybės suka galvą, kaip rasti teisingą pusiausvyrą tarp visuomenės sveikatos ir paramos ekonomikai.

Naujasis Tailando planas leis milijonams senjorų iš tokių Europos šalių, kaip Vokietija ir Švedija, žiemos mėnesius paprastai praleidžiančius šiltesnėse Viduržemio jūros šalyse, apsvarstyti galimybę pasisvečiuoti šioje Azijos valstybėje, kur jausis saugiai nepatirdami infekcijos rizikos, pažymėjo V. Boonas.

Jis teigė, kad jo kompanija jau gavo užklausų iš Europos pensininkų bendruomenių, iš viso apie 50 000 senjorų, ateinančią žiemą norinčių praleisti Tailande. Jis planuoja bendradarbiauti su viešbučiais, kurie suteiktų patalpas karantinavimuisi ir ilgalaikį apgyvendinimą senyviems žmonėms bei kitiems ilgalaikiams svečiams, kurie galėtų atvykti užsakomaisiais skrydžiais dar prieš prasidedant žiemai.

„Thai Airways International Pcl“ pranešė, kad nuo lapkričio pabaigos kas mėnesį organizuos mažiausiai du tokius skrydžius, kurie sujungs Puketą su tokiomis šalimis kaip Danija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė.

„Daugelis senjorų nenori žiemą žvarbti atšiauriame klimate. Jie nori švelnaus atogrąžų oro“, – sakė V. Boonas. Maždaug 90 proc. „Thonburi“ klientų prieš pandemiją buvo užsieniečiai.

Tačiau neaišku, ar vyriausybė sutiks įsileisti tiek daug svetimšalių. Ketvirtadienį Tailando kariuomenės vado pavaduotojas sakė, kad šalis rengia planus vėl įsileisti ilgalaikius svečius ir užsieniečius, turinčius turto Tailande, tačiau tai reikštų tik „kelis šimtus“ žmonių.

Ekonomikai kaip niekada reikia paskatinimo. Prieš pandemiją europiečiai turistai atostogaudavo Pukete ir jo apylinkėse nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių, sakė Bhummikittis Ruktaengamas, Puketo turizmo asociacijos prezidentas.

Vyriausybės duomenimis, 2019 m. Tailande apsilankė daugiau kaip 6,7 milijono europiečių, kurie paliko čia 461 milijardą batų (14,8 milijardų dolerių). Europiečiai sudarė apie 17 proc. visų užsienio lankytojų ir įnešė 24 proc. visų užsienio išlaidų.

„Puketo ekonomikai reikia užsienio paklausos, kad ji galėtų atsitiesti, bet mums taip pat reikės subalansuoti infekcijos riziką ir ekonomiką“, – sakė R. Bhummikittis.

Tailando vyriausybė bandė paskatinti vidaus turizmą su kampanija, padengiančia 40 proc. keliautojų viešbučių sąskaitų, tačiau vietinių išlaidos vis dėlto negali kompensuoti nuostolių dėl užsieniečių nebuvimo. Pukete užsienio svečiai iki šiol sudarė du trečdalius visų turistų – ir net 90 proc. turizmo pajamų.

„Pirmiausia įsileisime į šalį nedidelį skaičių užsienio svečių ir išbandysime sistemą, – trečiadienį sakė ministras pirmininkas Prayuthas Chan-Ocha. – Turime ko nors imtis, kad užsidarant verslams ir žmonėms prarandant darbus padėtis nebeblogėtų.“

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (55)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...

COVID-19 kilmės medžioklė siutina Kiniją: versija, kad virusas galėjo nutekėti iš laboratorijos, niekur nedingo (194)

Kinija atkakliai priešinasi naujam Pasaulio sveikatos organizacijos ( PSO ) planuojamam...

Delta atmainai keliant vis didesnį nerimą Izraelis pateikia skaičius: kiek nuo jos apsaugo „Pfizer“ vakcina (453)

Pasak Izraelio sveikatos apsaugos ministerijos, „ Pfizer Inc.“ sukurtos „Covid-19“ vakcinos...

Tyrimas parodė, kaip padidinti koronaviruso antikūnų kiekį (15)

Jeigu laiko tarpas tarp dviejų „ Pfizer Inc.“ ir „BioNTech SE“ vakcinos nuo koronaviruso...

Kainų šuolis Rusijos bankui primena senas infliacijos baimes (175)

Rusijos bankas ilgus metus įtikinėjo piliečius, kad gali suvaldyti infliaciją. Pakako kelių...

Top naujienos

Vaidas Mikaitis | D+

Rasistiniais išpuoliais garsėjančioje šalyje lietuviams prireikė apsaugos: čia pirma gausi peilį į šoną ir tik tada bus aiškinamasi, ką turi

Rašau, būdavo tekstus apie keliones kaimyninėse šalyse, džiaugiuosi, kad žmonės skaito ir iš...

Jogintė Užusienytė | D+

Šešiasdešimtmetę apstulbino per pirmąjį pasimatymą nuskambėjęs pasiūlymas: ar aš senamadiška?

Pirmasis pasimatymas iš dalies gali priminti pokalbį dėl darbo. Jis yra neatsiejama besimezgančių...

Žinomai menininkei – nemalonumai dėl agresyvaus vilkogaudžio (46)

Baro „Keulė Rūke“ bendraturčio Dominyko Českausko buvusi sutuoktinė Rūta Jankauskaitė ,...

Klaipėdos rajone verslą kuriantys Agnė ir Raimondas: daugelis konditerių desertus kepa, o mes priešingai

Klaipėdos priemiestyje, Slengiuose, kur intensyviai auga gyvenvietė, noriai būstą įsigyja...

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (55)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...

Modesta Meškė | D+

Profesorius Eugenijus Skerstonas išaiškino vyrams, kaip reikėtų vilkėti šortus: sužinoję šias taisykles niekada nesuklysite (1)

Šiltuoju metų laiku pasirinkus vilkėti šortus ne vienam vyrui kyla dilema – kokio silueto ir...

Marso krateryje – ypatingas radinys molio nuosėdose: aptiko vietą, kur galėjo egzistuoti gyvybė (6)

Naujas NASA tyrimas parodė, kad ankstesnės gyvybės Marse pėdsakai kai kuriose planetos vietose...

Migrantų šeimoms – geros žinios iš teismų: jiems bus neribojama laisvė (785)

Lietuvoje dar tik formuojasi praktika, kaip elgtis su į Lietuvą atklydusiais migrantais. Pirmosios...

„Ryanair“ lėktuve mirė keleivis (61)

Pigių skrydžių bendrovė „ Ryanair “ patvirtino faktą, kad liepos viduryje viename jų...

TOP5 lietuvių mėgiamiausi naudoti automobiliai: kai kurie pasirinkimai išties netikėti

Automobilių pardavėjai pastebi, jog pirkėjai vis dažniau dėmesį atkreipia ne tik į prabangių...