aA
Theresos May ministrų kabineto nariams teko vienai dienai atsisveikinti su savo mobiliaisiais telefonais, antradienio ryte pradėjus vienos dienos diskusijas dėl „Brexit“. Toks žingsnis žengtas siekiant užkirsti kelią užsienio valstybių agentų bandymams įsilaužti į įrangą ir pasiklausyti slapčiausių vyriausybės diskusijų.

Šiomis dienomis bet kuriam šnipui, panorėjusiam sužinoti, apie ką diskutuoja ministrų kabinetas, tereikia patikrinti tviterį, praėjus dešimčiai minčių po posėdžio pabaigos, nes tarpusavyje konkuruojantys ministrai komentuoja ten savo įvykių versijas. Iš šių trumpų pastebėjimų galima susidėlioti bendrą dienos derybų paveikslą.

Pirmiausia, tai buvo politinis posėdis. Tai reiškia, kad tai buvo konservatorių partijos renginys, kuriame nedalyvauja neutralūs valstybės tarnautojai. Buvo siekiama nuodugniai išgvildenti klausimą, kuris gresia suskaldyti valdančiąją partiją.

Th. May pradėjo sesiją, išdėstydama seriją sričių bei klausimų, kuriais norėjo išgirsti žmonių nuomonės: parlamentas atsisakė sutikti su jos išsiderėta „Brexit“ sutartimi, kartu atsisakydamas pritarti bet kuriai sutarčiai; „Brexit“ be sutarties būtų neatsiejamas nuo „ekonominės nelaimės“; derybų pratęsimas ilgam laikotarpiui nepageidaujamas. Siekiant užtikrinti bet kokį derybų pratęsimą, Th. May privalo pateikti planą Europos Sąjungai iki balandžio 10 dienos.

„Tinkamas“ maistas

Posėdis parodė, kaip konservatoriams, kariaujantiems vieniems su kitais pagrindinės politikos klausimais, sektųsi, jeigu jie sušauktų rinkimus. Ne koks vaizdelis. Jie vaikščiojo aplink stalą ir vieni per kitus kalbėjo. Kai kurie iš jų pasisakė daugiau nei vieną kartą. Ir tai truko keturias valandas.
Pusę antros jie paskelbė pietų pertrauką. Neatsiejama Th. May premjerystės linija yra maistas. Patarėjams, besiruošiantiems jos pirmalaikiams rinkimams 2017 metais, buvo patiekiama lazanija su vištiena ir virtos bulvės. Šį kartą buvo sumuštiniai: su kumpiu, sūriu, tunu, jautiena, kiaušiniais bei vištiena. Vienas ministras juos apibūdino kaip „tinkamus“.

Maždaug po antros valandos jie vėl susirinko, tik šįkart kaip tikras kabinetas, dalyvaujant pareigūnams ir surašant protokolą. Th. May planas paraginti opozicinę leiboristų partiją įsitraukti į rimtas kompromisines derybas, regis, įgavo aiškias formas.

Net prieš Th. May paskelbiant apie savo planus atsistatydinti, atrodė, kad ministrai kalba kabineto auditorijai iš anksto pasiruoštus dalykus ir numatę daug platesnę auditoriją.

Niekas neatsistatydino

Vienas iš antradienio posėdžio dalyvių pastebėjo, kad kai kurių kabineto narių pasipriešinimas dalykams, kurie būtų nepopuliarūs tarp naujo lyderio rinkėjų, nebuvo toks stiprus, kaip kad skelbta. Nors laikraštis „The Telegraph“ pranešė, kad dauguma kabineto narių gynė „Brexit“ be sutarties, o ne Th. May planą, du posėdyje dalyvavę asmenys sakė, kad už tai nebuvo balsuojama.

Viena iš posėdyje dalyvavusių ministrių Claire Petty tviteryje rašė, kad tik keturi ministrai palankiai vertino „Brexit“ be sutarties“ variantą. Bet kuriuo atveju, iš ministrų, kurie nepalaiko vyriausybės politikos, paprastai tikimasi, kad jie atsistatydins. Antradienio vakare niekas to nepadarė.

Posėdžiui pasibaigus po penktos valandos vakaro, Theresa May apibendrino situaciją. Ji buvo ryžtingai nusiteikusi pati, bent kartą, paskelbti, ką nusprendė vyriausybė. Ministrams tūnant izoliuotiems Dauningo gatvėje – vis dar be telefonų, vien su Čilės vyno taure paguodai, premjerė ruošėsi akistatai prieš kameras.

Bloomberg
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
3.9091

Top naujienos

Biomedicinos mokslų daktarės verdiktas: šias uogas privalu valgyti kiekvienam (71)

Raudonos, mažos, bet stipraus skonio uogos, kupinos vitaminų ir maistinių medžiagų, augančios...

Socdemų senbuvis demaskuoja Karbauskį: politine prasme tai būtų didžiausia bėda Lietuvai (544)

Nors iki Seimo rinkimų dar liko beveik 3 savaitės, jau dabar skamba garsūs pareiškimai apie...

Tatuiruočių meistras Alytuje atidarė naują pramogų viešbutį, tačiau užeiti į vidų išdrįs ne visi (40)

Prieš mėnesį atverti pirmieji siaubo namai Alytuje kuria planus užkariauti alytiškių ir miesto...

Aurimas Kuckailis | D+ nariams

Ar aš pakankamai vyras? Jei savęs kada to klausei – šis tekstas kaip tik tau (1)

Vyrai negali kalbėti apie tą ar aną, neturi įgūdžių ir nemoka, galbūt draugų kompanijose...

Orai primins vasarą: įšils iki 23 laipsnių (4)

Trečiadienį anticiklonas ir toliau neapleis mūsų šalies. Naktį dangus bus palankus stebėti...

Kairys negailėjo liaupsių Marčiulioniui, Šernius apgailestavo, kad nepavyko įkasti „Rytui“ (13)

„Jie mums neleido žaisti taip, kaip mes norėtume. Su gynyba ir charakteriu mums pavyko...

Gyventojų pasipiktinimas nesutvarkytais šaligatviais apnuogino didesnę problemą: įstatymuose – didžiulė spraga (30)

NT vystytojai, plėtodami gyvenamosios ar komercinės paskirties projektus, infrastruktūrą...

Skirtingi finišai: Ispanijoje – stebinanti pagarba varžovui, Maskvoje – pralaimėjusiojo erzinimas (24)

Pergalė ar medalis dar nėra viskas. Tai patvirtino socialinius tinklus apskriejęs gražus Ispanijos...

Kūno dalis, dėl kurios vis daugiau moterų kreipiasi į plastikos chirurgus: anksčiau norėjo mažinti, dabar – didinti (73)

Ar gali sėdmenys būti per maži? Tikrai taip ir ši problema pasitaiko dažniau, nei galėtume...

Švedijoje dirbantis epidemiologas stebisi Lietuvos kova su koronavirusu: tai nepagrįsta mokslu ir įrodymais (369)

Švedijoje dirbantis biomedicinos mokslų daktaras, epidemiologas Andrius Kavaliūnas stebisi tuo,...

|Maža didelių žinių kaina