aA
Akinių nuo saulės „Ray-Ban“ savininkas „EssilorLuxottica SA“ svarsto „GrandVision NV“ įsigijimą: šiuo metu vykstančiose derybose olandų akinių pardavėjas vertinamas apytikriai 7,1 milijardais eurų, arba 8 mlrd. dolerių.
„Ray-Ban“ saulės akiniai
© Reuters / Scanpix

„EssilorLuxottica“ derasi su „GrandVision“ kontroliuojančiu akcininku „HAL“, norėdamas įsigyti maždaug 77 proc. bendrovės akcijų, trečiadienį pareiškė „HAL“, atsakydamas į „Bloomberg“ užklausą; informaciją vėliau patvirtino ir prancūzų-italų kompanija „EssilorLuxottica“.

Įsigijimas galėtų įvertinti „GrandVision“ maždaug 28 eurais už akciją, atskiroje ataskaitoje nurodė Šiphole įsikūrusi kompanija, arba apytiksliai 33 proc. daugiau nei akcijos buvo vertinamos antradienį, kai pasklido pranešimai apie derybas. Tokiu atveju „HAL“ akcijų paketas būtų vertas apie 6,2 mlrd. dolerių.

Sandorį užbaigus, „EssilorLuxottica“ pateiktų viešą pasiūlymą įsigyti visas „GrandVision“ akcijas, teigė olandų kompanija. Kol kas susitarimas nebuvo pasiektas, be to, reikėtų sulaukti reguliuotojo patvirtinimo, teigė „HAL“.

Prisijungus „GrandVision“, kuris parduoda receptinius akinius, kontaktinius lęšius ir kitus akių priežiūros produktus, „EssilorLuxottica“ įsigytų daugiau kaip 7000 parduotuvių daugiau nei 40 šalių. „GrandVision“ valdo mažmeninius prekių ženklus, įskaitant „Brilleland“ ir „For Eyes“. Be gerai žinomų saulės akinių prekių ženklų, įskaitant „Oakley“, „EssilorLuxottica“ valdo kelis parduotuvių tinklus, tokius kaip „LensCrafters“ ir „Pearle Vision“.

„HAL“ akcijos

„HAL“ priklauso Olandijos milijardierių Van der Vormų šeimai, o bendrovės šaknys siekia 1873 m., kai Roterdame įsikūrė „Holland America Line“. Dabartinė kompanija buvo įsteigta 1989 m., kai savininkai pardavė savo kruizinę liniją „Carnival“ ir pradėjo investicinę bendrovę. „HAL“ turi didelę akcijų dalį biržoje kotiruojamose ir nekotiruojamose įmonėse, o „GrandVision“ yra stambiausia jos nuosavybė, rinkoje vertinama daugiau kaip 11 mlrd. eurų.

Ji taip pat yra įsigijusi 3 mlrd. dolerių vertės „Koninklijke Vopak NV“ akcijų ir apie 626 mln. dolerių vertės „SBM Offshore NV“ akcijų.

„GrandVision“ akcijos Amsterdame trečiadienį šoktelėjo 8,8 proc. iki 22,90 eurų. Paryžiuje „EssilorLuxottica“ akcijos nukrito 1,4 proc.

„GrandVision“ savo pradiniame viešajame pasiūlyme 2015 m. surinko apie 1 mlrd. eurų, investuodama pinigus į plėtrą; tuo metu įmonė buvo įvertinta maždaug 5 mlrd. eurų.

Valdybos skandalas

„EssilorLuxottica“ susidomėjo „GrandVision“ praėjus vos dviem mėnesiams po to, kai kompaniją supurtė valdybos skandalas, kuris atsiliepė jos akcijoms. Akių priežiūros priemonių milžinas, gimęs susijungus Prancūzijos „Essilor“ ir Italijos „Luxottica“, gegužės mėnesį pranešė, kad ieškos naujo generalinio direktoriaus, bandydamas rasti kompromisą tarp kompanijos pirmininko Leonardo Del Vecchio ir pirmininko pavaduotojo Huberto Sagniereso.

Konfliktas įsižiebė po to, kai kompanijos praėjusiais metais patvirtino savo 53 mlrd. dolerių vertės susijungimą: L. Del Vecchio pareiškė, kad nori į generalinio direktoriaus postą paskirti savo pavaduotoją, o H. Sagnieresas atkirto, kad italas skleidžia melus, siekdamas užsitikrinti grupės kontrolę.

Prieš „Bloomberg“ pranešant apie galimą įsigijimą, olandų bendrovės akcijos per pastaruosius 12 mėnesių išaugo 9 proc., palyginus su 4,4 proc. nukritusia „EssilorLuxottica“, kurios rinkos vertė yra 51 mlrd. eurų.

L. Del Vecchio yra didžiausias „EssilorLuxottica“ akcininkas, turintis 32 proc. akcijų. Gimęs 1935 m., jis įkūrė „Luxottica“ 1961 m. Iš pradžių bendrovėje dirbo saujelė žmonių, bet ilgainiui, įsigijus keletą kitų įmonių, „Luxottica“ iš kuklaus akinių rėmelių gamintojo tapo pasauliniu milžinu.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.0000

„Carlsberg“ vadovas sako nebūsiąs „sugundomas“ neigiamų palūkanų normų – kaip niekad pigiais kreditais verslui plėsti (1)

„Carlsberg“ vadovaujantis vyras tvirtina nebūsiąs „sugundomas“ neigiamų palūkanų normų,...

Kokį žaidimą Putinas žaidžia dėl G8: yra neperžengiama raudona linija (47)

Donaldas Trumpas siekia sugrąžinti Rusiją į klubą, šiuo metu žinomą kaip G7, iš kurio...

Svarbiausiam Europos aljansui – išbandymas Trumpu (21)

Galiausiai jiedu užkaišiojo atsivėrusias spragas. Po mėnesius trukusio pikto kandžiojimosi...

Paveldėti milijardus Rusijoje – keblu: pokomunistinė turtuolių karta išbando Putino pažadus dėl privačios nuosavybės (29)

Vladimirui Putinui šiuo metu einant savo paskutinę prezidento kadenciją, pokomunistinės Rusijos...

Johnsonas per G7 bent kažko tikisi iš visų susitikimo dalyvių (17)

Borisas Johnsonas per Didžiojo septyneto (G7) viršūnių susitikimą, vyksiantį šį savaitgalį...

Top naujienos

VSD pažyma dėl Rozovos: su Rusijos diplomatais derino ir partijos programą, ir koalicijos galimybes buvo tariamasi dėl finansinės paramos, užsakomųjų straipsnių (347)

Seimo narė Irina Rozova leidimo dirbti su slapta informacija negavo nuslėpusi kontaktus su kitų...

Andrius Tapinas: tai bus didžiausias „Laisvės piknikas“ (18)

Šeštadienį Kauno Nemuno saloje vyks jau trečiasis „ Laisvės piknikas “. Jo organizatorius,...

Sveikatos apsaugos ministerija apie tragiškai pasibaigusį gimdymą namuose: tai buvo nelegali veikla (111)

Ketvirtadienį perpiet žiniasklaidą pasiekė žinia apie ankstyvą rytą mirtimi pasibaigusį...

Tomaševskis apie VSD pažymą dėl Rozovos: čia kažkokia nesąmonė (39)

Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemaras Tomaševskis teigia...

Švedijos ambasada pateikė atsakymą: neneigia perdavusi investuotojų nerimą dėl miškų (23)

Švedijos ambasada sako, kad prezidento Gitano Nausėdos komandai perdavė investuotojų nerimą...

Turistų iš Čekijos akibrokštas sukėlė pasipiktinimo bangą: vargu ar tokį elgesį šventykloje kas nors palaikys pokštu

Nemenką akibrokštą iškrėtė čekų pora, internete paviešinusi vaizdo įrašą, kuriame...

Lietuvei islandų požiūris sukėlė dviprasmiškus jausmus: įdomu, kaip viskas čia atrodys po 50 metų

Nekontroliuojamos banginių medžioklės ir klimato kaitos padariniai, keičiantys kraštovaizdį –...

Populiarieji „Ikea“ kukuliai atsiskleidė kitomis spalvomis: išdavė, kaip pasigaminti namuose

Šią savaitę minima tarptautinė švediškų kukulių diena. Tai populiariausias IKEA restorano...

Karbauskis apie Rozovos pažymą: jei kurios nors partijos narys išduoda, nereiškia, kad išduoda visa partija (130)

Į žiniasklaidą nutekėjus VSD raštui, kuriame teigiama, jog Seimo narė Irina Rozova net po...

„Carlsberg“ vadovas sako nebūsiąs „sugundomas“ neigiamų palūkanų normų – kaip niekad pigiais kreditais verslui plėsti (1)

„Carlsberg“ vadovaujantis vyras tvirtina nebūsiąs „sugundomas“ neigiamų palūkanų normų,...