aA
Koronaviruso epidemija Kinijoje sutrikdė pasaulio elektronikos gamybą. Tačiau dėl viruso protrūkio sutriko ir pasaulinis žaidimams skirtų skaitmeninių prekių tiekimas, nors apie tai mažiau žinoma.
Kompiuteriniai žaidimai
Kompiuteriniai žaidimai
© Shutterstock

Be išmaniųjų telefonų, nešiojamųjų kompiuterių ir konsolių, Kinija, kaip didžiausia gamybinė bazė, siejama ir su skaitmeniniu dizainu mobiliuosiuose, kompiuteriniuose bei konsolių žaidimuose. Kūrėjai iš viso pasaulio, nuo „Activision Blizzard Inc.“ iki „Ubisoft Entertainment“, ir didžiulė jų kultivuojama skaitmeninio dizaino ir meno sektoriaus dalis priklauso nuo trečiųjų šalių įmonių studijų, nes juos vilioja „pigi-bet-gabi“ darbo jėga, pritraukianti gamybinių užsakymų iš tokių garsių bendrovių kaip „Apple Inc.“ ir „Nike“.

Šios rinkos prekių tiekėjams iš žaidimų centrų Šanchajuje bei Čengdu sunkiai sekasi pristatyti kostiumus, šarvus ir kitokias skaitmenines vertybes, nes dizaineriai, pagal griežtas karantino taisykles, buvo atkirsti nuo studijų, – didelis trikdys šioje darbo srityje, kur būtinas griežtas duomenų saugumas, kaip ir efektyviai veikiančios darbo vietų sistemos.

Anot pramonės šaltinių, tokia situacija privertė žaidimų bendroves sumažinti užsakymų apimtis arba net atšaukti juos, ir ieškoti alternatyvų Pietryčių Azijoje ir Europoje norint kompensuoti susidariusį trūkumą.

Keno Rumpho vadovaujamų „Jefferies“ analitikų vertinimu, Kinijoje sukuriama 50 proc. meninių kūrinių, pritaikomų Vakarų žaidimuose, pasitelkus tiek vietinius garsių žaidimų kūrėjų, tokių kaip „Ubisoft“ ir „Electronic Arts Inc.“, padalinius, tiek užsakomąsias paslaugas.

„Jeigu užsakymų atlikimas bus vis labiau vilkinamas, žaidimų kūrimas sparčiai lėtės“, rašė analitikai vasario komentaruose. Nors bendras tokių trikdžių mastas dar nenustatytas, žaidimų pramonė jau patiria nuostolių dėl savo priklausomybės nuo Kinijos. Populiariojo mokslinės fantastikos žaidimo „The Outer Worlds“ amerikiečių kūrėja vasarį pareiškė turinti atidėti „Nintendo Switch“ versijos paleidimą – po to, kai Kinijoje esanti studija, kurią bendrovė pasamdė adaptuoti žaidimą, sustabdė veiklą per viruso protrūkį.

„Mes peržiūrėjome visų savo projektų planus, – sakė Philippas Angely, vyresnysis pareigūnas iš „Virtuos Co.“ įmonės, kurios Kinijoje dirbanti komanda vadovauja „The Outer World“ „Switch“ versijos adaptacijai. Turinti 1 200 darbuotojų Šanchajuje, Čengdu ir Ksiane, „Virtuos“ prognozuoja vidutiniškai dviejų savaičių projektų įgyvendinimo vėlavimą, sakė jis, ir atitinkamai perpus sumažėjusias vasario mėnesio pajamas.

Kompiuteriniai žaidimai
Kompiuteriniai žaidimai
© Shutterstock


„Virtuos“, tarp kurios klientų yra tokios bendrovės kaip „Ubisoft“, „Square Enix Holdings Co.“ ir „Tencent Holdings Ltd.“ padalinys „Riot Games“, tik pastarąsias kelias dienas vėl dirba visu pajėgumu, tačiau jos veiklą vis dar riboja vietos apribojimai. Pavyzdžiui, 600 jos darbuotojų Čengdu mieste turi dirbti dviem pamainomis po aštuonias valandas, tam, kad būtų laikomasi vyriausybės įvesto apribojimo žmonių skaičiui uždarose patalpose.

Internetinių žaidimų pramonė yra viena iš nedaugelio, kurioms turi naudos iš koronaviruso protrūkio, nes laikas ir pinigai, leidžiami žaidimams, pastebimai išaugo, milijonams žmonių atsidūrus tarp keturių savo namų sienų. Tačiau padėtis tiekimo grandyse totaliai skiriasi.

„Žaidimus kuriančios įmonės gali užsidirbti pajamų tol, kol jų žaidimai sukasi. Autosorsingo, arba užsakomųjų paslaugų, įmonėms mes turime dirbti kasdien, kad klientai galėtų siųsti pinigus į mūsų banko sąskaitas“, – sakė vykdomasis viceprezidentas Zhangas Jianas iš Čengdu veikiančios bendrovės „Sheer“, kuri dirba su tokiais klientais kaip „Tencent“, „NetEase Inc.“ ir „Ubisoft“.

Pasak Zh. Jiano, „Sheer“ perkėlė pusę savo 300 žaidimų kūrėjų į naujas, ką tik išsinuomotas biuro patalpas. Darbuotojai privalo sėdėti prie kas antro stalo ir visą dieną dėvėti kaukes. Ir vis dėlto beveik pusė jo bendrovės projektų – tiek Kinijos, tiek užsienio, – buvo apkarpyti arba apskritai atšaukti. Studija, kuri teikia paslaugas nuo konceptualaus dizaino iki trimatės aplinkos kūrinių bei personažų animacijos, negalės priimti naujų užsakymų iki kovo, sakė Zh. Jianas.

„Poveikis pinigų srautams bus jaučiamas visus metus, – sakė jis. – Didelio pavojaus bendrovei nėra, bet jausimės daug saugesni, jei buhalterinėse knygose turėsime lėšų.“

Priešingai nei fizinių prekių tiekimo grandinėse, skaitmeninių prekių perkėlimą iš Kinijos galima suorganizuoti palyginti greitai. Pernai „Ubisoft“ atidarė naują studiją Vietname, tuo tarpu „Sony“ pranešė apie planus kurti filialą Malaizijoje, kur būtų kuriami žaidimai jos „PlayStation“ konsolėms. Tokie žingsniai padeda pasaulinėms bendrovėms pritraukti net pigesnių vietos talentų ir sumažinti regioninių trikdžių, tokių kaip koronavirusas, rizikas, sakė Darangas S. Candra, Džakartoje dirbantis „Niko Partners“.

Pietryčių Azijoje Vietnamo bendrovė „Appota“, Malaizijos „Streamline Studios“ ir Tailando „Asiasoft“ – tai tik keli studijų, galinčių perimti užsakymus iš Kinijos, pavyzdžiai, pridūrė analitikas.

„Kalbant apie žaidimus, orientuotus į Kinijos rinką, artimiausiu metu mes nesitikime masinio egzodo, – sakė D. Candra. – Vis dėlto tam tikras užsakymo paslaugų segmentas gali būti perkeltas iš Kinijos, jeigu situacija greitu metu nepasitaisys.“

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
1.0000

Šaltiniai: Rusija tyčia nepristatė „Sputnik V“ vakcinos į šalį Europoje (128)

Europos pareigūnai mano, kad Rusija atidėjo „ Sputnik V “ vakcinos pristatymus į Šiaurės...

Automobiliai brangsta, o žaliavinių prekių bumas tik apsunkina situaciją (29)

Automobiliai nepraranda populiarumo ir per pandemiją. Be to, jie brangsta iš dalies dėl kylančių...

Pavydėtinus COVID-19 rezultatus demonstruojančios Jungtinės Karalystės dabar laukia sudėtingas iššūkis (10)

Glazgo pietvakariuose jums būtų atleista, jei manytumėte, kad praėjusios savaitės Škotijos...

JAV degalinės baigia išdžiūti, bandant po kibernetinės atakos vėl paleisti naftotiekį (37)

Degalinėse palei JAV rytinę pakrantę pradeda trūkti degalų, kol didžiausias Šiaurės Amerikos...

Indijoje fiksuojami kitose šalyse dar nematyti COVID-19 padariniai ligoninėms nurodyta įrengti atskirus skyrius (218)

Indijai toliau kovojant su sparčiausiai pasaulyje augančiu koronaviruso protrūkiu, šalies...

Top naujienos

Raskevičius: mano bendruomenės žmonės šiuo metu jaučiasi įbauginti (3)

Artėjant šeimos gynimo maršui skirtingų politinių stovyklų politikai sutinka, kad toks renginys...

Avulis: būsto įsigijimas gali tapti tik turtingųjų privilegija (55)

Nekilnojamojo turto (NT) rinka kaista – per pirmus keturis metų mėnesius būsto kainos smarkiai...

Nausėdos ir konservatorių kova įgijo naujų aspektų: Gabrieliui Landsbergiui tai nepatiktų (75)

Lietuvoje verda politinės aistros, kas turėtų atstovauti Lietuvai Europos Vadovų taryboje (EVT)...

Vytenis Miškinis | D+

Mįslingoje baikerio dingimo istorijoje klausimų iki šiol – daugiau nei atsakymų

Iki šiol neįminta bene didžiausia pastarojo dešimtmečio mįslė - baikerio Aivaro Kilkaus...

Šeimų maršo Vilniuje lauks siurprizas – trys antimitingai (100)

Šeštadienį rengiamos trys akcijos prieš šeimų gynimo maršą, tai „Delfi“ patvirtino...

Narkotikų politiką Lietuvoje užsimojusiai keisti Danielei – tvirtas užnugaris: siūlo ties tuo nesustoti (314)

Įvairios valstybinės institucijos ragina politikus ne tik priimti sprendimus dėl mažo kiekio...

Atsakė, kam, grįžus iš užsienio, saviizoliacija privaloma, o kam ne (105)

Kelionių sezonas skatina žmones domėtis, kam reikėtų izoliuotis, grįžus iš užsienio šalių...

Dėl Izraelio ir palestiniečių – visaverčio karo grėsmė „Hamas“ skelbia paleidęs 15 raketų Izraelio branduolinio reaktoriaus link (151)

Nepaliaujamas raketų leidimas iš Gazos Ruožo ir įsiplieskę susirėmimai tarp žydų ir arabų...

Transliacija / Saldžios ir sūrios amerikietiškos mini picos vaikams

Nustebinkite ne tik vaikus, bet ir kitus šeimos narius. Pagaminkite mini picų, kurios gali būti...

Po darbuotojų išpažinties skandalo nutraukiama legendinė Ellen DeGeneres laida, gyvavusi net 18 metų

Televizijos laidų vedėja Ellen DeGeneres ir jos prodiuseriai pastaraisiais mėnesiais buvo...