aA
Kelių eismo įvykių, seksualinių išpuolių ir kitų sunkių nusikaltimų lokacijas šiuo metu galima pranešti kai kuriems Jungtinės Karalystės policijos padaliniams, pasitelkus adresus iš trijų žodžių, pvz., „lake.serve.actor“ arba „tigers.gears.arrows“.
what3words.com

Šie adresai yra ne kokie nors kodiniai žodžiai, o „What3Words Ltd.“, Londono žemėlapių startuolio, sistemos produktas. Ketvirtadienį „What3Words“ pranešė, kad jų sistema jau naudojasi šešios skubios pagalbos tarnybos.

„Skambučių centro operatoriai gali priimti užklausą iš nelaimėje atsidūrusio asmens, gauti trijų žodžių adresą ir nusiųsti jį vietoje dirbantiems pareigūnams, turintiems mūsų programėlę savo telefone“, – interviu paaiškino Gilesas Rhysas Jonesas, „What3Words“ marketingo direktorius.

Patiems skambintojams programėlės įsidiegti nebūtina. Jie gali gauti tekstinę žinutę iš pagalbos centro operatoriaus su „What3Words“ tinklalapio adresu. Operatoriaus ekrane bus rodomas jų buvimo vietos trijų žodžių adresas.

Skirtingai nuo tinklo nuorodų ir GPS koordinačių, kuriose naudojami ilgi raidiniai-skaitmeniniai identifikatoriai, arba pašto indeksų, kurie aprėpia santykinai plačias sritis, „What3Words“ padalina pasaulį į 3x3 metrų kvadratus. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, policijos pareigūnams galima nurodyti konkretų viešajį suolelį, ant kurio kažkas paliko įtartiną krepšį, o ne nukreipti juos prie 350 akrų dydžio Londono Haid parko pagrindinio įėjimo.

„What3Words“ įkūrėjas G. Rhysas Jonesas teigia, kad po bandomųjų projektų, prasidėjusių praėjusiais metais, šiuo metu jų technologiją naudoja šešios greitosios pagalbos tarnybos visoje Jungtinėje Karalystėje. Pranešime teigiama, kad policija panaudojo šį įrankį seksualinės prievartos situacijoje Hambersaide ir eismo nelaimėje Jorkšyre.

Vienas iš britų policijos padalinių, naudojančių „What3Words“, yra Eivono ir Somerseto skyrius, atsakingas už didelį pietvakarių Anglijos regioną. Samas Sheppardas, vykdomasis skyriaus pareigūnas, patvirtino, kad nuo rudens pareigūnai programėlę panaudojo maždaug šimtą kartų, ir kad ji ypač paranki siunčiant pagalbą į kaimo vietoves.

„Skambintojui ne visada būna žinoma nelaimės vieta, ir kartais prie telefono praleidžiame keletą minučių klausinėdami, ką jie mato aplink save ar kuria kryptimi važiavo“, – interviu sakė S. Sheppardas.

Jis papasakojo, kad pareigūnai neseniai priėmė skambutį iš motinos su vaiku, kurių automobilis nuslydo nuo kelio ir sudužo važiuojant per mažą kaimelį naktį sudėtingomis oro sąlygomis.

„Ji apytikriai žinojo, kur yra, bet mums teko klausinėti, ar ji girdi sirenas, ir ar jos skamba taip, lyg artėtų, ar toltų, – pasakojo jis. – Vienas iš pareigūnų pasiūlė pasinaudoti „What3Words“ sistema, ir mums pavyko nusiųsti pagalbą tiesiai prie jos automobilio.“

Startuolis uždirba pinigus pardavinėdamas įrangą automobilių gamintojams ir logistikos kompanijoms. Tokių šalių, kaip Džibutis ir Nigerija, pašto skyriai pristato siuntinius naudodamiesi „What3Words“ adresų sistema, o „Domino“ picerija Karibų jūros Šv. Martyno saloje naudoja ją maisto pristatymui.

G. Rhysas Jonesas teigė, kad technologijos sujungimas su policijos naudojamomis programomis „kainavo tam tikrą sumą“, ir „keli policijos skyriai susimetė, kad ją sumokėtų“. Nei G. Rhysas Jonesas, nei S. Sheppardas minėtos sumos nepatikslino.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Patikrinę iš JAV į Lietuvą atvežtą „Volvo“ visureigį konstatavo: gerai, kad ne dyzelinis (22)

Vieša paslaptis, sako autoservisų specialistai, kad dažniausiai benzininiai automobiliai genda...

Į Lietuvą grįžusi emigrantė lygina, ką atrado ir ką prarado: didžiausias skirtumas - atlyginimas

Prieš daugiau nei vienuolika metų Gintarė Špogienė su šeima nusprendė laimės ieškoti svetur....

Princesės Dianos žūties liudininkais tapusi amerikiečių pora bijo dėl savo gyvybių: parodymai atskleidė netikėtas detales (3)

Kaip sako 1997 metų rugpjūčio 31 dieną princesės Dianos žūties Paryžiuje liudininkais...

Suomijos ledo ritulininkai sensacingai paliko Rusijos rinktinę be finalo (219)

Slovakijoje vykstančio pasaulio čempionato grupės etape dominavusi Rusijos ledo ritulio rinktinė...

Po patyčių Stoties prostitutė ryžosi išpažinčiai: jei nebūčiau pabėgusi, nežinau kuo tai būtų pasibaigę (106)

Nuolatinis smurtas, patyčios ir atimami pinigai, o kad nekeltų pretenzijų – svaigindavo romų...

Sezoninių darbuotojų paieška pajūryje: jauni žmonės skaičiuoja ir žino, ko nori (33)

Iki vasaros sezono pradžios liko nedaug, tačiau toli gražu ne visiems pajūryje jau pavyko surinkti...

Vilniuje su mylimuoju susituokė žinomas modelis Justina Kazlauskytė: sužadėtuvės truko dvejus metus (125)

Iš Biržų kilęs modelis Justina Kazlauskytė šiuo metu išgyvena tikrą meilės pasaką....

Po paslaptingo incidento – dviejų berniukų mirtis (11)

Penktadienį vidurio Anglijoje įvyko paslaptingas incidentas, po kurio keli vaikai atsidūrė...

Kauno parkai tada ir dabar: istorija siekia XIX amžių

Kaunas vadinamas ne tik laikinąja, bet ir žaliąja Lietuvos sostine. Yra parkų, kurie šiame...

Emigruoti gydytojo nepaskatino net 11 tūkstančių alga: kodėl ne kartą atmetė pasiūlymus ir liko Lietuvoje (102)

Save grynakrauju kauniečiu pristatantis 45 metų šeimos gydytojas Giedrius Tytmonas sako, kad yra...