aA
Pagrindinis „Apple Inc.“ tiekėjas ir keliolika kitų technologijų milžinų planuoja paskirstyti savo tiekimo grandinę tarp Kinijos ir Jungtinių Valstijų, skelbdami, kad dėl tebesitęsiančio prekybos karo, Kinijos, kaip pasaulio fabriko, dienos jau suskaičiuotos.
Kinija
Kinija
© Scanpix

„Hon Hai Precision Industry Co.“ pirmininkas Young Liu pranešė, kad po truputį pradeda didinti pajėgumus už Kinijos – tokių prietaisų, kaip „iPhone“, „Dell“ ir „Nintendo“ gamybos bazės – ribų. Gamybos proporcija už Kinijos ribų šiuo metu siekia 30 proc., lyginant su 25 proc. praėjusių metų birželį.

Šis santykis ir toliau didės, nes kompanija – dar žinoma kaip „Foxconn“ – vis daugiau gamybos perkelia į Pietryčių Aziją ir kitus regionus, siekdama išvengti aukštesnių tarifų Kinijoje pagamintoms prekėms, skirtoms JAV rinkoms, paaiškino Y. Liu žurnalistams po to, kai jo kompanija pranešė apie finansinius rezultatus.

„Nesvarbu, ar tai būtų Indija, Pietryčių Azija ar Amerika, visur rasime gamybos ekosistemą“, – pareiškė Y. Liu investuotojams konferencinio pokalbio metu ir pridūrė, kad nors Kinija ir toliau vaidins pagrindinį vaidmenį „Foxconn“ gamybos imperijoje, „šalies, kaip pasaulio fabriko, dienos jau suskaičiuotos“.

Ketvirtadienį „Foxconn“ pažymėjo, kad, nepaisant „netikslių žiniasklaidos pranešimų“, konferencinio skambučio metu nebuvo nurodyti jokie konkretūs gamintojai, fabrikai ar produktai, o vadovybės komentarai buvo skirti atspindėti makroekonomines ir industrines tendencijas.

Kinija
Kinija
© Scanpix

Stiprėjanti prekybos įtampa tarp Vašingtono ir Pekino paskatino prietaisų gamintojus diversifikuoti savo gamybos bazes, ieškant galimų lokacijų už Kinijos ribų, o Y. Liu dar praėjusiais metais sakė, kad populiariausias „Apple“ produktas „iPhone“ prireikus galėtų būti gaminamas už Kinijos ribų. Abi šalys tęsia derybas dėl prekybos, tačiau Y. Liu komentarai patvirtina didėjančius lūkesčius, kad šiuo metu į Kiniją orientuota elektronikos tiekimo grandinė ilgainiui bus suskaidyta.

Taivane įsikūrusi kompanija pranešė apie geresnes nei tikėtasi 22,9 milijardų NT (778 milijonų dolerių) grynąsias pajamas už ketvirtį, pasibaigusį birželį – laikotarpį, per kurį išaugo „iPad“ ir „MacBook“ paklausa. Pajamos sudarė 1,13 trilijono NT, tačiau „Hon Hai“ perspėja, kad tikisi, jog trečiojo ketvirčio pardavimai sumažės dviženkliais skaičiais, palyginus su 2019 m.

Prognozuojama, kad „Apple“ naujo „iPhone“ pristatymą nukels į metų galą ar ateinančius metus.

„Hon Hai“ atsigauna po rekordinio pelno sumažėjimo pirmąjį ketvirtį: toliau tęsiama gamyba fabrikuose, nes masinis darbas iš namų ženkliai sustiprino namų kompiuterinės įrangos paklausą.

Tikėtina, kad pandemija padidino ir „iPad“ bei „Mac“ pardavimus, nors „Apple“ parduotuvių uždarymas neigiamai atsiliepė „iPhone“ pardavimams, liepos 31 d. pranešė „Apple“ generalinis direktorius Timas Cookas, pranešdamas apie ketvirčio pajamas, kurios gerokai viršijo prognozes. „Apple“ sudaro pusę „Hon Hai“ pardavimų.

Nors „Apple“ pasižymėjo kaip čempionai, kitiems „Hon Hai“ klientams sekėsi ne taip gerai.

Honkonge listinguojama dukterinė įmonė „FIH Mobile Ltd.“ rugpjūčio 7 d. pelno pranešime pripažino, kad, nors naujieji „Huawei Technologies Co.“ telefonai Kinijoje populiarūs, dėl JAV nustatytų sankcijų jiems nepavyko pateisinti lūkesčių kitose šalyse. Dar vienas svarbus klientas „Xiaomi Corp.“ nukentėjo Indijos rinkoje dėl augančios įtampos tarp Kinijos ir šios Pietų Azijos šalies. Per pirmąjį pusmetį „FIH“ prarado 100 milijonų dolerių.

„Foxconn“ ėmėsi keisti tradiciškai į Kiniją orientuotas operacijas. „Hon Hai“ yra vienas iš „Apple“ asamblėjos partnerių, planuojančių išplėsti veiklą Indijoje, potencialiai padėdamas „iPhone“ gamintojui sustiprinti savo pozicijas 1,3 milijardo gyventojų šalyje ir iškelti dalį JAV kompanijos tiekimo grandinės už Kinijos ribų, kadangi santykiai tarp Vašingtono ir Pekino vis dar pašliję.

Kinijos konkurentai taip pat kelia vis daugiau iššūkių. Vietinis elektronikos titanas „Luxshare Precision Industry Co.“ yra nusiteikęs tapti pirmuoju išimtinai kinišku „iPhone“ surinkėju, liepos mėnesį sudaręs sandorį perpirkti „Apple“
telefonų gamybos fabriką iš „Wistron Corp.“. Kol „Hon Hai“ tęs aukščiausios klasės „iPhone“ surinkimą, „Luxshare“ bandys įsigraužti į vidutinio ir pradinio lygio „Apple“ telefonų verslą, liepos 23 d. pranešime rašė „Fubon Securities“ analitikas Arthuras Liao.

„Foxconn“ toliau tęs elektronikos komponentų verslą, kad išlaikytų lyderio poziciją technologijų srityje, be to, jo naudai veikia ir ilgalaikiai santykiai su „Apple“, pažymėjo Y. Liu, atsakydamas į kelių analitikų klausimus apie „Foxconn“ konkurencijos strategiją augančio Kinijos tiekėjo atžvilgiu. Užsakymus ir toliau gali trikdyti prezidento Donaldo Trumpo išleistas vykdomasis įsakymas, draudžiantis JAV gyventojams vykdyti verslą su „Tencent Holdings Ltd.“ priklausančiu „WeChat“. Metiniai „iPhone“ pardavimai gali nusmukti 25–30 proc., jei „Apple“ bus priverstas pašalinti šią programėlę iš savo parduotuvių visame pasaulyje, rugpjūčio 9 d. perspėjo „TF International Securities“ analitikas Kuo Ming-chi.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(37 žmonės įvertino)
3.6486

Dėlioja galimą Rusijos įsiveržimo scenarijų: įžengti būtų lengva, ištrūkti – ne (32)

Nepaisant daugiau nei 100 tūkst. Rusijos karių, šių metų balandžio mėn. atsiųstų prie...

Sveiki atvykę į 2035-ųjų Europą: elektriniai taksi ir vandenilio katilai (50)

Penkios vakaro, 2035 m. liepa, penktadienis. Jūs važiuojate namo iš darbo savo elektromobiliu....

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (73)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...

COVID-19 kilmės medžioklė siutina Kiniją: versija, kad virusas galėjo nutekėti iš laboratorijos, niekur nedingo (194)

Kinija atkakliai priešinasi naujam Pasaulio sveikatos organizacijos ( PSO ) planuojamam...

Delta atmainai keliant vis didesnį nerimą Izraelis pateikia skaičius: kiek nuo jos apsaugo „Pfizer“ vakcina (458)

Pasak Izraelio sveikatos apsaugos ministerijos, „ Pfizer Inc.“ sukurtos „Covid-19“ vakcinos...

Top naujienos

Dėlioja galimą Rusijos įsiveržimo scenarijų: įžengti būtų lengva, ištrūkti – ne (32)

Nepaisant daugiau nei 100 tūkst. Rusijos karių, šių metų balandžio mėn. atsiųstų prie...

Medienos kainų šuolis vos neuždarė 30 metų veikusios įmonės: šie metai mums smogė į paširdžius (2)

UAB „Tyla“ , taip vadinasi Biržų rajone įsikūrusi medienos gamybos įmonė. Jos direktorius...

Vaidas Mikaitis | D+

Rasistiniais išpuoliais garsėjančioje šalyje lietuviams prireikė apsaugos: čia pirma gausi peilį į šoną ir tik tada bus aiškinamasi, ką turi (3)

Rašau, būdavo tekstus apie keliones kaimyninėse šalyse, džiaugiuosi, kad žmonės skaito ir iš...

Jogintė Užusienytė | D+

Šešiasdešimtmetę apstulbino per pirmąjį pasimatymą nuskambėjęs pasiūlymas: ar aš senamadiška?

Pirmasis pasimatymas iš dalies gali priminti pokalbį dėl darbo. Jis yra neatsiejama besimezgančių...

Žaidynių karštį prisijaukinęs buriuotojas pasigenda vėjo – gal padės taifūno bučinys specialiai Delfi iš Tokijo (24)

Nuostabiu kraštovaizdžiu garsėjančioje Enošimos saloje sekmadienį savo pasirodymą Tokijo...

Žinomai menininkei – nemalonumai dėl agresyvaus vilkogaudžio (94)

Baro „Keulė Rūke“ bendraturčio Dominyko Českausko buvusi sutuoktinė Rūta Jankauskaitė ,...

Klaipėdos rajone verslą kuriantys Agnė ir Raimondas: daugelis konditerių desertus kepa, o mes priešingai (18)

Klaipėdos priemiestyje, Slengiuose, kur intensyviai auga gyvenvietė, noriai būstą įsigyja...

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (73)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...

Dėlioja kelis galimus rudens scenarijus: naują karantiną atlaikytų ne visi (15)

Pasigirstant perspėjimų apie ketvirtą koronaviruso pandemijos bangą ir galimą naują karantiną,...

Modesta Meškė | D+

Profesorius Eugenijus Skerstonas išaiškino vyrams, kaip reikėtų vilkėti šortus: sužinoję šias taisykles niekada nesuklysite (3)

Šiltuoju metų laiku pasirinkus vilkėti šortus ne vienam vyrui kyla dilema – kokio silueto ir...