aA
Kai Briano Cassino dukra oro uoste pamatė „Diet Coke“ buteliuką su savo vardu ant jo, ji pareiškė savo tėvui, jog žūtbūt turinti jį įsigyti. Anot jos tėčio, personalizuotas legendinio prekės ženklo buteliukas su įvairiausiais vardais dar kartą patvirtina jo įsitikinimą: “dideli duomenys generuoja didelius pinigus“.
© Bendrovės archyvas

51 metų B. Cassinas, vadovaujantis JAV įmonei „Experian Plc.“, padėjo transformuoti savo bendrovę iš kredito įmonės į platesnio formato - duomenų bei programavimo -verslovę. Iš pradžių pagrindinis įmonės uždavinys buvo prižiūrėti didžiulius asmeninių kredito istorijų duomenų rinkinius, bet dabar jos augimą daugiausia nulemia tokia veikla kaip didžiųjų bendrovių konsultavimas, kaip pasipelnyti iš savo turimos informacijos apie klientus ir tiekimo grandines ir kartu išvengti privatumo skandalų.

Vykstant prekių ženklo „Coca Cola“ reklaminei kampanijai „Share a Coke“, gėrimų gamintoja kreipėsi į „Experian“ padėti jai atsirinkti populiariausius vardus tarp tikėtinų gazuoto gėrimo mėgėjų Jungtinėje Karalystėje, ir atspausdino juos įprastoje legendinio ženklo vietoje.

B. Cassino bendrovė sudarė sąrašą, išnagrinėjusi 19-29 metų amžiaus gyventojų grupę, įskaitant lytį ir etninę kilmę. „Iš tiesų, pasitelkus technologijas, duomenis ir programinę įrangą mūsų galimybės yra dar platesnės“, - per interviu „Experian“ būstinėje Londone sakė B. Cassinas, Dubline gimęs buvęs „Greenhill&Co.“ bankininkas.

„Coke“ personalizuotų buteliukų kampanija, kuri vykdoma daugiau nei 100 šalių, padėjo įmonei padidinti savo rinkos dalį. Tarp kitų pagrindinių „Experian“ klientų yra tokios stambaus kapitalo finansinės institucijos kaip Ispanijos „Banco Santander SA“ ir „Fannie Mae“, taip pat komunalinių paslaugų ir mobiliųjų telefonų įmonės, sakė B. Cassinas. Jo bendrovė žvalgosi ir į mažesnes įmones, kaip į savo artimiausią taikinį.

Akcijų vertės šuolis

Įmonės istorijos ištakos siejamos su korporacija „TRW inc.“, buvusiu JAV technologijų konglomeratu, ir „Great Universal Stores“, senosios mokyklos britų mažmeninės prekybos imperija, kuriai kitados priklausė „Burberry“ prekės ženklas ir kuri 2006 metais atsikratė „Experian“.

B. Cassino strategija paskatino įmonės akcijų augimą, nepaisant tvyrančio netikrumo dėl „Brexit“ ir pingančių daugumos „FTSE 100“ įmonių akcijoms: „Experian“ akcijų vertė nuo 2015 metų šoktelėjo beveik dvigubai, tuo tarpu britų bazinis indeksas beveik nepakilo. Lapkritį Experian“ paskelbė, kad jos pajamos per fiskalinių metų pirmąjį pusmetį pakilo 7 proc. iki 2,4 mlrd. dolerių, tam daugiausia įtakos turėjo sprendimas parduoti savo analizės įrankius bei programą bendrovėms.

Lygiai taip kaip „Amazon.com“ naudoja klientų duomenis, kad galėtų rekomenduoti papildomus produktus, taip ir kitos įmonės gali panaudoti savo duomenis, kad galėtų priimti augimą skatinančius informacija paremtus sprendimus, sakė jis. „Jeigu turite vis daugiau ir daugiau duomenų, dar nereiškia, kad tai jums bus naudinga ir padės, nebent gerai žinote, ką su jais daryti, kaip juos panaudoti“, - sakė B. Cassinas.

Pernai „Experian“ pristatė „Asscend“ duomenų platformą, kuri, pasitelkdama mašininį mokymąsi ir dirbtinį intelektą, padeda bendrovėms prognozuoti klientų elgesį. Dar viena priemonė, „PowerCurve“, prognozuoja, ar vienoks ar kitoks subjektas bus linkęs priimti naują produktą, taip pat leidžia bendrovėms išnagrinėti, kaip gali pasikeisti klientų finansinės aplinkybės.

„Experian“ taip pat padeda apsisaugoti nuo „tapatybės vagystės“, ir vis dar vykdo savo pagrindinį kreditų vertinimo verslą. Ji taip pat dirba su „Amazon“ „Alexa“ platforma, siekdama išžvalgyti naujas technologijas, tokias kaip balso atpažinimo sistema, naudojama vertinant kreditus, teigė B. Cassinas.

Vienas iš neigiamų stambios duomenų bendrovės aspektų šiais laikais yra privatumo skandalų rizika, pavyzdžiui, tokio masto skandalo, į kurį buvo įsivėlusi „Facebook Inc.“. Be to, pasitaiko įsilaužimo atvejų bankuose, kuriuos aptarnauja „Experian“; panašaus pobūdžio skandalas smogė ir vienai iš jos konkurenčių, „Equifax Inc.“, kurio metu pusės JAV gyventojų neskelbtinai asmeninei informacijai iškilo grėsmė.

JPMorgan Chase & Co.“ analitiko Alexanderio Meeso nuomone, grėsmė iškilusi ir pačiai „Experian“. Analitikas atkreipia dėmesį į tokias pagrindines „Experian“ rizikas kaip jos kompiuterinių sistemų spragos ir griežtesnis kredito tikrintojų reguliavimas.

B. Cassino teigimu, „Equifax“ įsilaužimo incidentas pabrėžė informacinių technologijų saugumo svarbą, ir dabar „Experian“ kasmet investuoja dešimtis milijonų JAV dolerių į šią sferą. Ir vis dėlto ši problema gali niekada nebūti ligi galo išspręsta, atsižvelgus į tai, kad nuolat atsiranda pažeidžiamų sričių.

Bendrovė jau dabar laikosi per 1000 taisyklių, susijusių su duomenų tikslumu ir skleidimu, ir neatmetama galimybė, kad ateityje laukia dar kruopštesnis stebėjimas ir reguliavimas, sakė jis. ‚Jau nebereikia niekam aiškinti, kiek tai svarbu“, - sakė B. Cassinas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dėl Kim Jong Uno – gandų banga Seule (13)

Pietų Korėją užliejo spekuliacinių gandų banga: spėliojama, ar Kim Jong Unas apsilankys šį...

„Johnson & Johnson“ sutinka sumokėti per 400 mln. JAV dolerių už skandalą dėl klubų sąnarių protezų

„Johnson & Johnson“ (J&J) sutinka sumokėti per 400 mln. JAV dolerių, kad sureguliuotų...

Ferdinando Giugliano: žlunga didi Macrono vizija (7)

Užteko vienos Emmanuelio Macrono kalbos, kad sužlugtų visa jo euro zonos išjudinimo strategija....

Kinijos elektromobilių rinka išgyvena „aukso karštligę“, bet su nerimu laukia kito „Tesla“ žingsnių

Kinijos elektromobilių rinka, išgyvenanti vadinamąją „aukso karštligę“, pasitinka savo...

Kaip atrodys ateities darbas: pagrindiniai dalykai, apie ką verta pagalvoti

Technologijos formuoja skaitmeninę ekonomiką. MIT mokslininkas Andrew McAfee „Bloomberg“ kalba...

Top naujienos

Audringas savaitgalis Kijeve: vietos, dėl kurių čia keliauja tūkstančiai lietuvių (338)

Tūkstančiai lietuvių keliaują į Ukrainos sostinę ieškodami ten pigių pramogų, restoranų ir...

Dėl atnaujintos gatvės pasiskundę Kauno vairuotojai tokio valdininkų atsakymo nesitikėjo (71)

Kauno centre esanti Kęstučio gatvė yra svarbi miesto transporto linija. Lygiagrečiai Laisvės...

Šaltiniai policijoje: Strasbūro šaulys nukautas (33)

Šaltiniai iš Prancūzijos policijos praneša, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje...

„Valstiečiai“ kandidatu į Vilniaus merus išsirinko Sinkevičių (80)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyrius ketvirtadienio vakarą nusprendė, kad...

Traumą patyrusiam Valančiūnui atlikta operacija – „Raptors“ pasikvietė kitą centrą (8)

Absoliutūs NBA lygos lyderiai Toronto „Raptors“ (23/7) neribotam laikui neteko savo centro iš...

Iš Europos – vieningas smūgis Rusijai (187)

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai,...

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (1153)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

Evelina Anusauskaitė-Young: man sakė, kad su tokia figūra niekada nebūsiu popmuzikos atlikėja (155)

Lietuvą Evelina Anusauskaitė-Young paliko prieš penkerius metus, tačiau susidomėjimas ja, regis,...

Dovanų kortelės: nuo „McDonalds“ pinigų iki universalių elektroninių (5)

Dovanų kortelių pasaulinė rinka siekia šimtus milijardų eurų ir kasmet paauga po beveik 16 proc....