aA
Dar per anksti skelbti apie euro traukimąsi, net po prasčiausios jo metų pradžios nuo 2015 metų. Nemaža dalis fondų valdytojų, nuo „Aberdeen Asset Management“ iki „Pinebridge Investments“, prognozuoja dar didesnį bendrosios Europos valiutos susilpnėjimą. Taip yra dėl to, kad veiksniai, nustūmę eurą į 34-ių mėnesių žemumas, – pavyzdžiui, operacijos pagal schemą „carry trade“, – vis dar nesikeičia.
Eurai
Eurai
© Shutterstock

Net kiek atslūgus susirūpinimui dėl koronaviruso ir įvertinus epidemijos bendrą ekonominį epidemijos Kinijoje poveikį, eurui vis dar gali būti sunku atremti dolerio, kaip saugaus uosto, patrauklumą.

Tai akivaizdu ir opcionų rinkoje, kur prekiautojai ima susidurti su smukimo tendencija. Kai kurie iš jų prognozuoja, kad bendroji Europos valiuta nukris žemiau 1,07 JAV dolerio ribos.

„Ilgųjų euro pozicijų problema yra ta, kad jums svarbu, kad jis jums bent kiek „dirbtų“, dar prieš jam pradedant uždirbti pinigų, dėl neigiamo spredo, – sakė Kieranas Curtisas, „Aberdeen Standard Investments“ investicijų direktorius. – Aš esu visiškai įsitikinęs, kad radikaliam pasikeitimui artimiausiu metu yra nedaug katalizatorių.“

Europos centrinio banko (ECB) neigiamos palūkanų normos ir banko inicijuojami įmonių obligacijų pirkimai vidaus rinkoje verčia Europos investuotojus dairytis teigiamo pajamingumo arba per eurais išreikštas obligacijas, platinamas besiformuojančių rinkų skolininkų, arba per doleriais išreikštus aktyvus.

Dabar, kai atsipirkimo skirtumas tarp JAV ir Vokietijos siekia beveik 2 proc. punktus, toji paklausa vargu ar artimiausiu metu išnyks.

Dviguba grąža iš dolerių

Vadinamiesiems „dolerių investuotojams“ tokios aplinkybės atveria galimybes vienu šūviu nušauti du zuikius. Jeigu jie pirks besiformuojančių rinkų obligacijas, išreikštas eurais, jie ne tik gali tikėtis teigiamo pajamingumo, bet, apdraudę savo rizikas dėl euro, – dar vienos grąžos. Taip yra dėl to, kad valiutų ateities sandorių rinką diktuoja palūkanų normų skirtumas; skirtumas tarp skolinimosi išlaidų eurais ir doleriais reiškia, kad trumpoji euro pozicija padeda nustatyti tą skirtumą.

Tokia dinamika vargu ar keisis. Atitinkamas ECB ir Federalinio atsargų banko (FED) strateginis požiūris, panašu, nusistovės bent artimiausius dvylika mėnesių. Prekiautojų prognozėmis, nei vienas iš minėtų bankų greičiausiai nekeis palūkanų normų.

„Kadangi kartelė esminiam FED politikos švelninimui užkelta aukštai, JAV doleris turėtų išlaikyti savo palūkanų normų pranašumą euro atžvilgiu, – sakė Petrsas Krpta, „ING Groep NV“ Europos, Artimųjų Rytų ir Afrikos regiono vyriausiasis valiutų ir palūkanų normų strategas.

Dominuojantys srautai

Užsienio valiutų rinką vis labiau skatina veikiau srautai tarp valstybių nei esminiai veiksniai, tokie kaip ekonominių duomenų svyravimai bei netikėtumai, rašo savo komentaruose „BofA Global Research“ strategai Kamalis Sharma ir Myria Kyriacou. Anot jų, tokiomis aplinkybėmis, kai centriniai bankai nerodo ryžtingų ketinimų grąžinti politiką į įprastas vėžes, lėšų srautai greičiausiai ir toliau dominuos, tuo pačiu mažės dėmesys į vertės nukrypimus.

Tačiau „UBS Group Ag“ manymu, ilgųjų pozicijų dolerių prekyba tampa pernelyg rizikinga eurų investuotojams. Artėjantis JAV valiutos nuosmukis bus svaresnis už pajamingumo pranašumą, šią savaitę savo komentaruose rašė Markas Haefelė, Šveicarijos banko pasaulinių investicijų vadovas. Jo nuomone, JAV augimo pranašumas, lyginant su Europa, traukiasi, ir jis prognozuoja, jog euro zonos ekonomika šiais metais augs sparčiau, nes esant tvirtai vidaus paklausai ir spartėjant pasaulinei prekybai, įmonės vėl didina atsargas.

Vis dėlto, grėsmėms dėl koronaviruso kol kas nesitraukiant, bendrąjį poveikį Kinijos ekonomikai reikėtų įskaičiuoti į rinkos kainas, sako Andersas Faergemannas, vyresnysis „Pinebridge Investments“ (Londonas) portfelio valdytojas. Tiek fundamentaliu, tiek techniniu požiūriu, euras gali išgyventi dar vieną silpnumo etapą, tvirtina ekspertas, pridurdamas: „Euras vis dar yra pažeidžiamas.“

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
2.3529

Išvydę rezultatus gyventojai liko sukrėsti: kas nutiko daugiausiai žmonių paskiepijusioje pasaulio šalyje? (470)

Seišeliuose, kur gyventojų nuo COVID-19 paskiepyta daugiau nei bet kurioje kitoje šalyje,...

„Bloomberg“: Europoje požiūris į galingą žaidėją keičiasi kardinaliai (64)

Gruodį pasirašyta svarbi Europos Sąjungos ir Kinijos investicinė sutartis – po septynerių...

Ekspertė: Rusija žengia precedento neturintį žingsnį, rado sąjungininką Putino tikslams vykdyti (94)

Kai Michailas Petrovas socialiniame tinkle „ TikTok “ pradėjo po truputį aiškinti, kaip reikia...

Koronaviruso eroje saugiausia vieta pripažinta valstybė griežtina ribojimus

Taivanas ir Singapūras vėl įveda pandeminius suvaržymus, nes nauji nedideli koronaviruso...

Po naujausių duomenų – nerimas dėl vakcinacijos giriamoje Jungtinėje Karalystėje: neatmetame nieko svarsto ankstinti antrąsias vakcinos dozes milijonams žmonių (17)

Jungtinės Karalystės (JK) ministrai gali nurodyti paankstinti antrąsias vakcinos dozes milijonams...

Top naujienos

Dėl „trikojo“ – išpuolis prieš Marijampolės pareigūnę: bijojau tęsti tarnybą, bijojau keršo (104)

Pareigūnę dėl „trikojo“ užsipuolęs bei ją iškoliojęs marijampolietis sulaukė itin...

Į miestelį šalia Vilniaus išskirtinių prekių pirkti važiuoja net užsieniečiai: sukneles parduoda ir už 15 eurų (34)

Lankantis mažuose Lietuvos miesteliuose galima netikėtai atrasti parduotuvėles, butikus ar...

Čmilytė-Nielsen: yra vienintelis kelias, kad atsivėrimai būtų saugūs ir žmonės nebemirtų (359)

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad šiuo metu svarbiausias tikslas –...

„The Roop“ netrukus žengs turkio spalvos kilimu: prieš išvykdami į renginį grupės nariai demonstravo pritrenkiantį įvaizdį

Atėjo „Eurovizijos“ dalyvių bei konkurso gerbėjų ilgai lauktas metas – sekmadienio...

Remigijus Misiūnas | D+

Lietuviški pėdsakai JAV–Ispanijos kare: mačiusiems Rusijos armiją tarnyba amerikietiškoje pasirodė dukart lengvesnė

1898 m. JAV–Ispanijos karas atvedė JAV tarp galingiausių pasaulio valstybių. Ir pirmasis karas,...

Vienai gyventojų grupei darbo rinkoje pandemija smogė stipriau: tenka prisitaikyti prie naujos realybės (6)

Pandemijos metu neįgaliųjų, ieškančių darbo, skaičius ženkliai didėjo. Specialistai sako, kad...

Transliacija / Savaitės įvykiai. Didysis šeimos maršas, medikės iš Šiaulių mirtis ir Chodorkovskio kalba Europos parlamente (2)

Kremliaus kritikas Michailas Chodorkovskis šią savaitę skaitė pranešimą Europos parlamente. Savo...

Neramumai Roterdame tęsiasi: COVID-19 nustatytas dar vienos šalies delegacijos „Eurovizijoje“ nariui (21)

„Sekmadienį, gegužės 16 dieną vienam Islandijos delegacijos nariui atvykus į „Eurovizijos“...

Nesėkmės „Eurovizijoje“ nesibaigia: turkio kilimu šįvakar nežengs dar dviejų šalių atstovai

„Siekiant maksimalaus saugumo, Rumunijos ir Maltos delegacijų atstovai „Eurovizijoje“...