aA
COVID-19 atvejų augimas paskatino JAV darbdavius stabdyti grįžimo į biurus planus ir įvesti reikalavimus dėl skiepijimosi vietoje dirbantiems darbuotojams. Štai kokias naujausias politikas nustatė kelios didžiausios bendrovės.
Facebook
Facebook
© Shutterstock

„Microsoft“

Vašingtone įsikūrusi technologijų milžinė reikalaus, kad nuo rugsėjo darbuotojai, prieš įžengdami į bet kurią bendrovės patalpą Jungtinėse Valstijose, pateiktų įrodymų dėl pasiskiepijimo. „Microsoft“ taip pat pranešė, kad bent iki spalio 4-osios visiškai neatvers savo darbo objektų.

„Tyson Foods“

Didžiausia Amerikos mėsos gaminių pakuotoja reikalauja iš visų savo JAV darbuotojų pasiskiepyti vakcinomis nuo COVID-19. Bendrovės vadovybė privalo pasiskiepyti iki rugsėjo 24 dienos, biurų darbuotojai – iki spalio 1 dienos, visi kiti darbuotojai – iki lapkričio 1-osios. Dėl medicininio ar religinio pobūdžio priežasčių bus daromos išimtys.

„Tyson“, įsikūrusi Springdeile, Arkanzaso valstijoje, taip pat pažadėjo vakcinacijai skirti 200 JAV dolerių būtiniausias paslaugas teikiantiems darbuotojams, atsižvelgusi į diskusijas su profsąjungų atstovaujamais vietiniais padaliniais.

„Walmart“

Didžiausia privati darbdavė Jungtinėse Valstijose reikalauja, kad būstinės ir regioninio lygio personalas pasiskiepytų iki spalio 4 dienos. Reikalavimas taikomas visiems padalinių darbuotojams, visam parduotuvių, regioninių padalinių ir skyrių personalui, dirbančiam skirtinguose objektuose, liepos 30 d. memorandume teigė vykdomasis direktorius Dougas McMillonas.

„Bentonville“, Arkanzase įsikūrusi mažmenininkė, taip pat nurodė savo priešakinėse gretose dirbantiems parduotuvių bei sandėlių darbuotojams vėl dėvėti veido kaukes ir padvigubino piniginę paskatą, šiuo metu teikiamą skiepą gavusiems darbuotojams, iki 150 JAV dolerių.

„Walmart“
„Walmart“
© Reuters / Scanpix

„Walt Disney“

Didžiausia pasaulio pramogų bendrovė kels reikalavimus visiškai pasiskiepyti visiems JAV samdomiems ir profsąjungai nepriklausantiems valandiniams darbuotojams, dirbantiems jos objektuose. „Burbank“, Kalifornijoje esanti bendrovė, pradėjo derybas su profsąjungomis dėl privalomo darbuotojo skiepijimo įtraukimo į kolektyvines darbo sutartis, rašoma liepos 30 d. elektroniniame pareiškime.

„Google“

JAV interneto milžinė „Google“, priklausanti korporacijai „Alphabet Inc.“, nukėlė savo planuotą darbuotojų grįžimą į biurus nuo rugsėjo iki spalio 18 dienos. Iš darbuotojų, kurie atvyks į įmonės pastatą, bus reikalaujama pateikti pasiskiepijimo įrodymą, liepos 28 d. pranešime, išplatintame „Google“ tinklaraštyje, paskelbė generalinis direktorius Sundaras Pichai‘us.

„Apple“

Technologijų milžinė nukėlė grįžimo į biurus planus bent iki spalio, nors anksčiau skelbė, kad įmonės darbuotojai iki rugsėjo pradžios turėtų grįžti į savo darbo vietas bent trims dienoms per savaitę.

„Cupertino“, Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė, reikalauja, kad tiek klientai, tiek personalas, netgi tie, kurie yra pasiskiepiję, dėvėtų veido kaukes daugelyje jos mažmeninių parduotuvių, esančių JAV.

Didžiųjų įmonių planai dėl grįžimo į biurus JAV: siaučiant virusui viskas keičiasi
© AFP / Scanpix

„Facebook“

Socialinės žiniasklaidos bendrovė, kaip nurodoma jos liepos 28 d. pareiškime, reikalauja, kad į JAV esančius „Facebook“ biurus ateinantys darbuotojai būtų pasiskiepiję. „Menlo Park“, Kalifornijoje esanti bendrovė, patikino, kad vietoje spręs atvejus, kai žmonės negali skiepytis dėl medicininių priežasčių, ir „atsižvelgdama į situaciją, įvertins savo poziciją šiuo klausimu kituose regionuose.“

„Facebook“ taip pat reikalauja, kad darbuotojai, dirbantys jos padaliniuose JAV, dėvėtų veido kaukes, neatsižvelgiant į jų skiepijimosi statusą.

„Uber Technologies“

San Fransiske įsikūrusi JAV pavėžėjimo paslaugų milžinė nukėlė savo planuotą grįžimą į biurus nuo rugsėjo iki spalio 25 dienos ir užsiminė darbuotojams, kad šis atidėjimo terminas gali būti pratęstas. „Uber“ taip pat reikalaus, kad biuruose esantys darbuotojai būtų pasiskiepiję ir dėvėtų kaukes.

„Lyft“

San Fransiske esančios įmonės darbuotojai dabar nebesitiki grįžti į biurus iki vasario. Darbuotojai, kurie savo noru eis į darbą, privalės būti pasiskiepiję.

„Twitter“

Socialinės žiniasklaidos bendrovė liepą atvėrusi savo biurus San Fransiske bei Niujorke, vos po dviejų savaičių juos vėl uždarė ir pristabdė būsimus atvėrimus, remdamasi atnaujintomis CDC rekomendacijomis dėl kaukių dėvėjimo ir „dabartinėmis sąlygomis“.

Twitter
Twitter
© Shutterstock

„Roblox“

Vaizdo žaidimų bendrovė, veikianti San Matėjo mieste, Kalifornijoje, nukėlė savo grįžimo į biurus datą nuo rugsėjo vidurio iki sausio. Darbuotojai galbūt galės ateiti į biurą savanoriškais pagrindais, jeigu tik bus pasiskiepiję.

„Vanguard“

Aktyvų valdytoja siūlo 1000 JAV dolerių tiems darbuotojams, kurie pasiskiepys iki spalio, teigė vienas šaltinis, susipažinęs su situacija.

Išmoką gaus visi darbuotojai, kurie galės įrodyti, jog pasiskiepijo, net jeigu jie buvo paskiepyti dar prieš įmonei pateikiant minėtą pasiūlymą. „Vanguard“ atstovė patvirtino, kad bendrovė teikia tokią paskatą.

„Related Cos.“

Manahatano „Hudson Yards“ megaprojekto vykdytoja atleis darbuotojus, kurie iki rugpjūčio pabaigos nebus pasiskiepiję bent viena vakcinos doze.

Įmonės personalas turėjo pasiskiepyti pirmąja doze iki birželio 1-osios, ir, anot bendrovės atstovo, naujausias reikalavimas taikomas statybos aikštelėse dirbantiems darbuotojams. Dėl medicininio ar religinio pobūdžio priežasčių bus taikomos išimtys.

„Equinox“

„Equinox“ sporto salių ir „SoulCycle“ studijų savininkė reikalaus, kad darbuotojai ir nariai nuo rugsėjo pateiktų vakcinacijos įrodymą. Pirmiausia tokios taisyklės įsigalios Niujorko mieste esančioms įstaigoms, vėliau panaši politika bus taikoma visose „Equinox“ rinkose, pranešama rugpjūčio 2 d. „Equinox Group“ pareiškime.

Bendrovė reikalaus pateikti vienkartinį įrodymą, tai yra fizinę imunizacijos kortelę, tokios kortelės nuotrauką arba skaitmeninės vakcinacijos kortelę. „Equinox“ patikino ieškosianti alternatyvių sprendimų asmenims, kurie negali skiepytis dėl medicininių ar religinių priežasčių.

„Jefferies“

Darbuotojai, kurie nori dirbti investicinio banko biuruose, privalo būti visiškai pasiskiepiję, bendrovės svetainėje išplatintame memorandume paskelbė generalinis direktorius Richas Handleris ir prezidentas Brianas Friedmanas. Tie, kurie nebus pasiskiepiję, po Darbo dienos švenčių turės ir toliau dirbti iš namų.

„New York Times“

Žiniasklaidos bendrovės planai sugrąžinti darbuotojus į biurus rugsėjį atidėti neapibrėžtam laikui, liepos 30 dieną pranešė „New York Times“ (NYT). Tie, kas savo nori eis į birus, turės įrodyti, jog yra pasiskiepiję, pranešė bendrovė, cituodama memorandumą darbuotojams.

„Washington Post“

Darbuotojai privalo pateikti vakcinacijos įrodymą kaip būtiną sąlygą grįžti dirbti į biurą, darbuotojams skirtame memorandume teigė leidėjas Fredas Ryanas. Bus daromos išimtys darbuotojams dėl medicininių priežasčių, kurios turės būti pagrįstos dokumentais, ar dėl religinių įsitikinimų.

Tikimasi, kad nuo rugsėjo 13 dienos „Post“ personalas galės dirbti biure tris kartus per savaitę, sakė F. Ryanas.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
3.6667

Brangiausias nuo aštuntojo dešimtmečio maistas: ko imasi Rusija, JAV, Rumunija ir kitos šalys (20)

Visos pasaulio vyriausybės supranta, kad augančios maisto kainos , kad ir kas tai būtų – duona,...

Prognozuoja, kaip atrodys artimiausias pusmetis su COVID-19: ši pandemija gali būti viena sunkiausių (166)

Tiems, kas tikisi išvysti šviesą COVID-19 tunelio gale per artimiausius tris–šešis mėnesius,...

Kas kitiems atrodo neįmanoma, čia jau virto realybe: šalis, kur galioja griežčiausios pasaulyje taisyklės dėl skiepų (762)

Prie įėjimo į kiekvieną prekybos centrą Saudo Arabijos sostinėje stovi apsaugos darbuotojas,...

Pirmoji iš ES šalių įvedė visuotinį privalomą „Covid“ pasą: darbuotojams ir darbdaviams grės didžiulės baudos (774)

Italija reikalaus visų darbuotojų turėti galiojantį „Covid“ pasą: vyriausybė, vadovaujama...

Tylusis Talibano derybininkas, lemsiantis viso Afganistano ateitį – kas jis? (68)

Jis – vienas iš Talibano įkūrėjų, per dvidešimt metų trukusį karą su Jungtinėmis...

Top naujienos

Tomas Janonis | D+

Siūlomą įstatymo pakeitimą vadina tiksinčia bomba: krizės atveju tai Lietuvą galėtų tiesiog paralyžiuoti (1)

Vasaros pabaigoje Seime registruotos įstatymo pataisos, atversiančios galimybes valstybės...

Lustų krizės padarinius jaučia ir lietuviai: brangsta buitinė technika ir įrenginiai, kenčia prekių kokybė (1)

Lustų krizės padarinius jaučia ir Lietuvos gamintojai ir prekybininkai. Pastebimas buitinės...

Sandra Marcinkėnaitė-Venskienė | D+

Teisininkas atsako: į ką atkreipti dėmesį perkant naudotą transporto priemonę, kad būtų išvengta bėdų?

Skelbimuose apstu pasiūlymų pirkti nenaujas transporto priemones (lengvuosius automobilius,...

Karolina Meschino viename atviriausių savo interviu: apie išgalvotą šaukšto istoriją, santykių užkulisius ir maldas dėl dukros sveikatos

„Žinau, kad esu gera mama Isabellei. Atiduosiu viską dėl jos gerovės. Kiekvienas mano žingsnis...

šeimos gydytojas Valerijus Morozovas | D+

PGR, antikūnų ir antigeno testai – kada juos atlikti ir ką jie rodo?

Sveiki, sveiki atvykę į gydytojo kabinetą. Prasidėjo mokslo metai, atžalos nupėdino į...

Neįtikėtina afera: vadybininkė įrodė, kad su svetimais dokumentais galima ir apsipirkti, ir gauti kreditų (51)

Pateikusi svetimus dokumentus vienoje uostamiesčio kelionių agentūroje dirbusi vadybininkė ne...

Šis vėžys – labiausiai paplitusi vyrų onkologinė liga: daktaras nurodė kone vienintelį būdą nuo jo išsigelbėti (52)

Pusė milijono vyrų vien Europos Sąjungoje kasmet išgirsta prostatos vėžio diagnozę. Deja, šis...

Lietuvių numylėta šalis atšaukinėja karantino suvaržymus – pradeda pavėluota turistinį sezoną (91)

Turistinis sezonas lietuvių pamiltame Sakartvele šiemet vėluoja kaip niekada. Tik šios savaitės...

Drėgmė ir vėsa dar užsibus, o gerokai šiltesni ir sausesni orai tik savaitgalį (2)

Šiandien Lietuvos orus lems šiaurės vakarinė ciklono dalis. Beveik visur dangus bus apniukęs,...

Žiniasklaida: Vilniuje girta prie automobilio vairo sustabdyta Edita Mildažytė (665)

Sekmadienį Vilniuje policija sulaikė garsią laidų vedėją, pranešė žiniasklaida.