aA
Pietų Korėją užliejo spekuliacinių gandų banga: spėliojama, ar Kim Jong Unas apsilankys šį mėnesį Seule; toks vizitas būtų pirmoji Šiaurės Korėjos lyderio kelionė į Pietų Korėjos sostinę.
Kim Jong Unas
© Reuters / Scanpix

Nė vienos šalies vyriausybė nepaskelbė tvirtų galimo vizito planų, – bet tai nesustabdė lavinos spekuliacijų Pietų Korėjos žiniasklaidoje. Kim Jong Unas kirto Pietų Korėjos sieną šių metų balandį, tačiau tiek jis, tiek ankstesni Šiaurės Korėjos lyderiai vengė lankytis Seule, nes toks vizitas sukeltų nemažų problemų dėl saugumo.

Pietų Korėjos susivienijimo ministras Cho Myoung-gyonas penktadienį parlamente teigė, kad jis drauge su saujele kitų pareigūnų ruošiasi galimam Kim Jong Uno vizitui, bet pridūrė, kad konkrečių sprendimų dar nepriimta. „Mes toliau svarstome šį klausimą su Šiaurės Korėja“, – sakė Cho Myoung-gyonas.

Pietų Korėjos policija, ruošdamasi Šiaurės Korėjos lyderio vizitui, apsvarstė visas būtinas saugumo priemones, teigia vienas diplomatijos šaltinis, nepanoręs būti įvardintas dėl „klausimo jautrumo“.

Pietų Korėjos prezidento Moon-Jae-ino kanceliarija penktadienį paneigė pranešimus, esą jis su keliais kitais aukšto rango pareigūnais šį mėnesį, prezidentui grįžus iš užsienio kelionės, aptarė Kim Jong Uno vizito galimybę. Pietų Korėjos prezidento kanceliarija taip pat paneigė pranešimus, esą Pietų Korėjos pareigūnai ir aukšto rango Amerikos diplomatai iš Jungtinių Valstijų ambasados Seule svarstė klausimą dėl šio vizito.

Kaip teigia Pietų Korėjos žiniasklaida, jeigu vizitas įvyks, jis bus surengtas arba iki Kim Jong Uno tėvo Kim Jong Ilo mirties metinių, minimų gruodžio 17 dieną, arba po jų.

Nesantaiką sėjantis vizitas

Atsižvelgiant į slaptą Kim Jong Uno režimo prigimtį, bet koks Šiaurės Korėjos lyderio vizitas į Seulą greičiausiai nebus viešinamas iki paskutinės minutės. Šiaurės Korėjos oficiali žiniasklaida paprastai neskelbdavo apie Kim Jong Ilo užsienio keliones tol, kol jis saugiai nesugrįždavo namo.

Toks vizitas kelia dviprasmiškų nuotaikų; pažangiosios Pietų Korėjos gyventojų grupės svarsto būdus, kaip nuoširdžiai priimti Kim Jong Uną savo šalyje, tuo tarpu kietojo dešiniojo sparno atstovai siekia neįsileisti jo į šalį.

Pietų Korėjos policija išsakė susirūpinimą dėl grasinimų nužudyti ir išpuolių prieš Kim Jong Uną, rašo „Chosun Ilgbo“, cituodama neįvardintus policijos pareigūnus.

Daugiau nei pusė Pietų Korėjos gyventojų pritartų šiam vizitui, parodė praėjusią savaitę surengta „Realmeter“ apklausa, kurioje dalyvavo 500 respondentų. Anot „Realmeter“, 61 proc. apklaustųjų pritaria Kim Jong Uno vizitui, nes, jų nuomone, jis padėtų palaikyti taiką Korėjos pusiasalyje, tuo metu 31 proc. respondentų išreiškė priešingą nuomonę.

Pietų Korėjos prezidentas Moon-Jae-inas, ilgametis įsipareigojimų su Šiaurės Korėja šalininkas, su Kim Jong Unu buvo susitikęs tris kartus. Dėl galimo būsimo vizito Pietų Korėjos prezidentas neslepia savo entuziazmo.

„Dėl pirmininko Kim Yong Jno vizito visuomenės nuomonė neturėtų išsiskirti, – gruodžio 1 d. žurnalistams lėktuve kalbėjo prezidentas. – Aš tikiu, kad šalies gyventojai pasitiks jį išskėstomis rankomis“.

Grįžęs iš savo istorinio vizito Pchenjane rugsėjį, Pietų Korėjos prezidentas nustebino šalies visuomenę paskelbdamas, kad Kim Jong Unas pažadėjo artimiausiu metu apsilankyti Pietų Korėjoje. Pasak Moon-Jae-ino, Kim Jon Uno vizitas Pietų Korėjoje reikštų jo įsipareigojimą siekti taikos ir denuklearizacijos.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šią savaitę išsakė viltį surengti dar vieną viršūnių susitikimą su Kim Jon Unu, pažymėdamas, kad toks susitikimas galbūt galėtų įvykti jau kitų metų sausį. Pasak JAV prezidento, svarstomos trys galimos susitikimo vietos. D. Trumpas ir Kim Jong Unas buvo susitikę Singapūre šių metų birželį. Minėtu susitikimu tikėtasi pažaboti Pchenjano branduolines bei balistinių raketų programas. Tačiau nuo tada nepasiekta jokios pažangos judant visiškos Šiaurės Korėjos denuklearizacijos link.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Aklas pasimatymas su kandidatu. Maldeikienė visą skyrių savo knygoje paskirs Tapinui (32)

Parlamentarė Aušra Maldeikienė teigė, kad jos dalyvavimo prezidento rinkimuose tikslas nėra...

Daug metų neviešinta Freddie Mercury paslaptis: čia sukūrė paskutines dainas ir pasitiko mirtį (35)

Montrė miestelis Šveicarijoje daug metų buvo legendinio Freddie Mercury slėptuvė nuo viso...

Išdalinti „Žmonių“ apdovanojimai: paskelbti metų svarbiausieji, jautri Vido Bareikio žinutė ir skandalu tapęs įvykis (44)

Penktadienio vakarą šou pasaulio žvaigždės rinkosi į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto...

Wolterso žmonai stiprybės linkėjęs Jasikevičius: tai gera pamoka komandai (21)

Šarūnas Jasikevičius vis dar nededa taško sunkiame periode, apie kurį kalbėjo jau ne sykį....

Nuslėpti pasikėsinimai į sovietų generalinius sekretorius: kaip išaiškinti sąmokslai ir kodėl visi mėginimai buvo nesėkmingi (81)

Pasikėsinimai į valstybių vadovus vykdomi visame pasaulyje. Ir tik Sovietų Sąjungoje dėl...

„Panathinaikos“ strategui po pertraukos patiko tik „Žalgirio“ arena

Rickui Pitino amerikietiška bendravimo maniera padeda aplenkti nemalonius klausimus, bet duoda mažai...

Pralaimėjimų šleifo nusikratę žalgiriečiai žavėjosi savo energija, Lekavičius nuo komentaro išsisuko (2)

Po pergalės prieš Atėnų „Panathinaikos“ „Žalgirio“ rūbinėje aidėjo juokas,...

Savaitgalį laukia mažesnis šaltukas

Šeštadienio naktį dar spės pasnigti daugelyje šalies vietovių, bet sniego iškris nedaug....

Sunku patikėti tokiomis kainomis: lietuvius gundo butais šalia jūros kranto už 7,5 tūkst. eurų (77)

Lietuvių susidomėjimas užsienio NT rinka neblėsta, o ypač, kai parduodamas turtas kainuoja itin...

Vakaro viešnios nepagailėjo intriguojančių detalių – iškirpčių ir gilių skeltukų (60)

Penktadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre startavo „Žmonių“...