aA
Jis vertė visą pasaulį penkis mėnesius laukti spaudos konferencijos. Tačiau kai Volodymyras Zelenskis galiausiai ją surengė, prezidentu tapęs ukrainietis televizijos aktorius bendravimą su žurnalistais pavertė šou.

Įsivaizduokite: madingas maisto turgus Kijevo centre, 315 akredituotų žurnalistų ir kasdieniškai apsirengęs 41-erių prezidentas. Jis sėdi austrių restorane esančio medinio stalo gale ir atsakinėja į klausimus. Formatas yra beveik toks pat neįprastas kaip ir taisyklės žurnalistams: jie nedidelėmis grupelėmis paeiliui prie stalo bendrauja su prezidentu ir turi spėti užduoti klausimus per jiems skirtą laiką. Spaudos konferencija prasidėjo per pusryčius ir tęsėsi iki pat vakaro.

„Tokį formatą pasirinko pats prezidentas“, – sakė prezidento biuro vadovo pavaduotojas Kyrylo Tymošenka.

Spaudos konferencijos modelis atrodė tarsi nužengęs iš Vladimiro Putino bendravimo su žiniasklaida taisyklių – Rusijos prezidentas rengia kasmetinį šou, kuriame valandų valandas atsakinėja į klausimus.

Bloomberg“ žurnalistė, kuriai bendravimo su prezidentu laikas buvo paskirtas vakare, maždaug vakarienės metu, eidama į tualetą, susitiko šio šou žvaigždę, ir pasiteiravo, ar jis ištvers iki tokio vėlaus meto. V. Zelenskis atsakė, kad ištvers, tačiau jam gali prireikti gliukozės, ir pasiėmė sulčių.

Susidomėjimas V. Zelenskiu yra milžiniškas: didžiausių Jungtinių Valstijų televizijos kanalų žurnalistai ir kiti užsienio žiniasklaidos atstovai skrido naktį, kad atsidurtų paskubomis paskutinę minutę suorganizuotame renginyje. Atvykęs V. Zelenskis sakė: „Šauni vieta, niekados anksčiau čia neteko lankytis“.

Ukrainos prezidentas nesąmoningai tapo apkaltos epopėjos, į kurią pateko JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir kurią paskatino dabar jau plačiai pagarsėjęs telefoninis JAV prezidento ir naujoko Ukrainos lyderio pokalbis, dalyviu. Liepą vykusio pokalbio metu V. Zelenskis D. Trumpui sakė norintis daugiau JAV ginklų, kad galėtų pasipriešinti Rusijos remiamiems separatistams Rytų Ukrainoje. D. Trumpas paprašė V. Zelenskio ištirti Joe Bideno ir jo sūnaus Hunterio atvejį.

„Šantažo nebuvo. Tai nebuvo mūsų pokalbio tema“, – sakė baltus marškinius atsegta viršutine saga vilkėjęs V. Zelenskis. Prezidentas neryšėjo kaklaraiščio, jo rankos buvo sunertos.

Volodymyras Zelenskis
Volodymyras Zelenskis
© Reuters / Scanpix

Vėliau prezidento paklausė, ar jis atsiprašė Angelos Merkel. Pokalbio metu V. Zelenskis pritarė D. Trumpui, kai Jungtinių Valstijų lyderis pasakė: „Vokietija dėl jūsų nedaro beveik nieko. Jie tik kalba“.

V. Zelenskis teigė trečiadienį kalbėjęsis su A. Merkel, o pokalbis buvo sėkmingas. Jis tvirtino, kad ES lyderiai suprato, kodėl jis taip pasakė.

Galbūt stebina, tačiau D. Trumpas nebuvo pats pirmas dalykas, apie kurį prasidėjus klausimų ir atsakymų maratonui pasiteiravo Ukrainos prezidento.

Vietos žiniasklaidai rūpėjo sudėtingi santykiai su Rusija, korupcija šalies viduje ir nerimas dėl V. Zelenskio ryšių su vietos milijardieriumi, kuriam priklauso V. Zelenskio serialą „Tautos tarnas“ transliavęs televizijos kanalas. Šis serialas, panašu, atspindėjo realaus gyvenimo įvykius: jame rodoma, kaip istorijos mokytojas iš esmės atsitiktinai laimi prezidento rinkimus – tai labai panašu į stebinantį paties V. Zelenskio politinį kelią.

Dabar valdžioje esančio V. Zelenskio spindesys nyksta, ypač po to, kai liepą vykusio telefoninio pokalbio stenograma parodė, kad V. Zelenskis nepajėgia kontroliuoti situacijos ir pataikauja D. Trumpui. Kai kurie abejoja, ar jis iš tiesų yra toks reformatorius, kokiu skelbėsi esąs. Ketvirtadienį jis susiginčijo su kai kuriais žurnalistais ir atrodė, kad vis labiau suirzta, kai išgirdo kritiškų vietos žurnalisto klausimų.

Tačiau tai jo nesustabdė. Po šešių valandų atėjo metas vakarienei, padavėjai į stalą patiekė maistą, o V. Zelenskis nerodė jokių nuovargio ženklų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
2.8947

Top naujienos

Po pragaro Pravieniškėse – šokiruojanti kalinio išpažintis: jie ten kone meldėsi, kad neišgyvenčiau (44)

Pasižiūrėję į Vytautą ir išgirdę jo balsu sunkiai tariamus žodžius nė neįtartumėte, kad...

Profesorius Stukas paaiškino, kodėl būtina valgyti pusryčius: ryte dažnai daroma klaida situaciją tik pablogina (10)

Pasak Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesoriaus Rimanto Stuko , sunku patikėti, bet...

Ką pasakytų Greta Thunberg Indijoje? Čia yra 150 mln. vairuotojų ir tik 8000 nori elektrinių automobilių (30)

Šią vasarą „ Hyundai Motor Co.“ pristatė pirmąjį Indijos elektrinį visureigį...

Ilgiausia apgultis istorijoje: du dešimtmečius siaubo iškentę miestelėnai maro protrūkio laukė kaip išganymo (8)

Osmanų imperijos karo su Venecijos respublika metu Kandijos miestas (dabar – Heraklionas ,...

Istorinis pasiekimas: pirmą kartą kosmose buvo užauginta mėsa (2)

Daugelis žino, kad maistas kosmose yra pakankamai blankus ir skurdus. Tačiau nauja technologija į...

Aukštaitijos sostinė stoja? Darbdaviai jau skaičiuoja susitraukusius pelnus ir pereina į taupymo režimą (175)

Lietuvos ūkio variklis sukasi visu pajėgumu. Pastaraisiais metais augusi ekonomika išjudino ir...

Prostitucijoje išnaudotų lietuvių istorijos sukrėtė net visko mačiusią pareigūnę iš Švedijos: viena jų tapo filmu (150)

Net praėjus daugiau nei dešimtmečiui prostitucijoje išnaudotų lietuvaičių istorijos yra...

Ekspertai: po Lenkijos rinkimų politikoje labiausiai tikėtinas tęstinumas (27)

Lenkijos valdančiajai dešiniųjų pažiūrų partijai „ Įstatymas ir teisingumas “...