Grenlandijos Arktyje įstrigusio prabangaus laivo bilieto kaina – 33 tūkst. JAV dolerių

„Ocean Explorer“, kurio dauguma keleivių yra australai, pirmadienį apie vidurdienį įstrigo Alpefjorde, esančiame maždaug už 1400 km į šiaurės rytus nuo Grenlandijos sostinės Nuko. Artimiausias karinio laivyno laivas, galintis padėti jį išvaduoti, dėl blogų oro sąlygų turėjo sumažinti greitį ir, kaip tikimasi, įvykio vietą pasieks penktadienį vakare – vėliau, nei numatyta.

Danijos kariuomenės Jungtinė Arkties vadovybė pranešė, kad per tris dienas surengti trys bandymai išlaisvinti „Ocean Explorer“ žlugo: trečiadienį žvejybiniam laivui teko atsisakyti vilčių ištraukti didelį kruizinį laivą, nes kilo potvynis.

Ketvirtadienį pranešta, kad galiausiai po keturių dienų laivą pavyko išvaduoti. 

Laive yra 206 keleiviai ir įgulos nariai. Grenlandijos žiniasklaida pranešė, kad apytikriai 170 keleivių už bilietus susimokėjo, o likusius sudaro įgula.

„Aurora Expeditions“ specializuojasi poliarinėse kelionėse, įskaitant 30 dienų kruizą, kainuojantį daugiau nei 33 tūkst. JAV dolerių (31 tūkst. eurų) vienam asmeniui. Kruizo metu galima stebėti laukinius gyvūnus, pavyzdžiui, baltuosius lokius, baltuosius banginius ir jūrų vėplius, rašoma kompanijos interneto svetainėje.

Išaugęs eismas Arktyje

Dėl visuotinio atšilimo tirpsta didžiuliai poliarinio ledo masyvai, todėl ilgesniam laikotarpiui atsiveria iki tol užšalę Arkties jūrų keliai. Per pastaruosius metus kruizinių laivų eismas išaugo 50 proc. – iki maždaug 600 laivų.

Ši tendencija pastebima visoje Arktyje.