aA
Kur vienas garsiausių pasaulyje Prancūzijos bei Italijos bronzinių skulptūrų kolekcininkų eksponuoja savo vertingiausius kūrinius? Žinoma, vonioje.
Asociatyvi nuotr.
© Adobe Stock

Architektas Peteris Marino‘as aptarė savo neįprastą būdą eksponuoti kolekciją per pokalbį su „Lévy Gorvy“ galerijos atstove Dominique Lévy ir „Bloomberg“ meno apžvalgininku Jamesu Tarmy‘iu per ketvirtadienį vykusį „Bloomberg“ surengtą susitikimą „The Year Ahead: Luxury“. Konferencija buvo surengta „Bloomberg“ būstinėje Manhatane. Konferencijoje pranešimus skaitė viešbučio savininkas Ianas Schrageris, „Hermès U.S“ prezidentas ir vykdomais direktorius Robertas Chavezas, „Equinox“ generalinis direktorius Harvy‘is Spevakas, taip atp „Cartier“, „Shinola“ ir „Goop“.

Architektas P. Marino‘as savo meno kūrinius vadino ne ilgalaikėmis ar trumpalaikėmis investicijomis, o savo kasdieninio gyvenimo akcentais. (Kaip parodė apklausa, 68 proc. respondentų sakė, kad per artimiausius metus įsigytų meno kūrinių savo asmeninei erdvei papuošti, ir tik 8 proc. pripažino, kad mielai įsigytų vertingų meno kūrinių kaip ilgalaikę investiciją).

Štai kai kodėl P. Marino‘as, kaip jis pats tikina, dalį savo kolekcijos priglaudžia intymioje erdvėje.

„Aš turiu didelę bronzinių skulptūrėlių kolekciją, ir nuolat ją kilnoju iš vietos į vietą, - sakė jis. – Dabar ketinu ją [skulptūrėlę] pastatyti šalia kriauklės, kad turėčiau galimybę gerai ją apžiūrėti. Pabudus ryte ji būtų pirmasis daiktas, kurį pamatyčiau, o prieš einant miegoti, - paskutinis“.

Lengvai nuspėjamos vietelės mano namuose manęs nedomina, sako architektas.

Dominique Lévy laikosi savo nuosavos filosofijos dėl meno kūrinio eksponavimo vietos. „Visiškai nebūtina paveikslą kabinti ant erdvios baltos sienos, – sakė ji. - Yra daugybė skirtingų būdų, kur galima būtų eksponuoti meno kūrinius, ir manyčiau, kad mes tiesiog apie tai visiškai nediskutuojame“. Kolekcininkų vietos savo kūriniams eksponuoti pasirinkimas, sako ji, rodo „tiek jų kūrybingumą, tiek ir jų drąsą“.

Ir čia svarbu ne tik estetika. Kartais nuo to, kur apsigyvena jūsų meno kūrinys, priklauso, ar jūs norėsite jį išsilaikyti ar jo atsikratyti.

„Aš visada savo klientui sakau, kai jis nori parduoti savo kūrinį: „O gal iš pradžių pakeiskime jo vietą [ant sienos], o tada nuspręsim?“, - sako D. Lévy.

Šią vasarą P. Marino‘as skelbė atidarysiantis savo nuosavą naują meno centrą Sautamptone, Niujorko valstijoje. Per diskusiją su „Bloomberg“ atstovais, 69-erių metų architektas užsiminė turįs utopinę svajonę: išėjus į pensiją po dvidešimties metų, vis dar sugebėti jam vadovauti“.

D. Lévy išsakė abejonių dėl vis stiprėjančios tendencijos, kai fiziniai asmenys perka meno kūrinius specialiai savo privatiems muziejams. „Man kelia abejonių privatūs fondai, - sakė ji. – Jie arba kuriami, inspiruoti romantiškų ar idealistinių idėjų, siekiant įlieti daugiau spalvų į kasdieninį gyvenimą ir kultūrinį gyvenimą, arba steigti tokį fondą padiktuoja tiesiog egoistinės paskatos. (Ji pridūrė neabejojanti, kad P. Marino‘o fondas gimė iš altruistinių motyvų).

Tiek D. Lévy, tiek P. Marino‘as nusišaipė iš idėjos, esą meno kūrinys turėtų būti įsigyjamas, visų pirma, dėl to, kad jis yra laikomas “svarbiu“. „Įsigykite jį dėl to, kad jis prasmingas, aktualus jums, gražus“, - pažymėjo D. Lévy.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gitanas Nausėda įvardijo du būsimos komandos narius (1)

„Šiandien stipriausias jausmas – dėkingumas žmonėms, tai tyliajai Lietuvai“, – sako...

EP rinkimų rezultatai: kas važiuoja atstovauti Lietuvai, o kas lieka be darbo papildyta 06:30 (588)

Iš karto po vidurnakčio VRK paskelbė pirmuosius Europos Parlamento rinkimų rezultatus. O netrukus...

Nausėda norėtų keisti Seimo rinkimų datą (9)

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Seimo rinkimai turėtų būti rengiami ne rudenį,...

Kodėl Šimonytei nepadėjo nei feisbukas, nei garsenybės: ekspertai vardina tokio rezultato priežastis (949)

Ingrida Šimonytė savo prezidentinėje kampanijoje pasirinko autentiškumą prieš populiarumą,...

Gyvai / Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų spaudos konferencijos (14)

Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų dalyvių spaudos konferencijos. Dalyvaus...

Nausėda laimi rinkimus dideliu atotrūkiu: noriu padėkoti visiems konkurentams (2830)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuvos prezidento rinkimus dideliu atotrūkiu laimi Gitanas Nausėda.

Po balsavimo Europoje skelbia apie istorinį momentą: keičiasi galios pusiausvyra papildyta (25)

Keturias dienas trukę Europos Parlamento (EP) rinkimai pasiekė finišo tiesiąją. Didžiausias...

Bręsta skandalas: Italijos balsavimas parodė, kad Jurijus turėjo patekti į „Eurovizijos“ finalą papildyta Jurijaus komentaru (130)

Nors taip ilgai ir nekantriai laukta „Eurovizija“ baigėsi, kalbos apie Tel Avive vykusį dainų...

Po rinkimų laukia permainos Seime: laukia dar vieni rinkimai, grįžti turėtų ir Bradauskas (44)

Į Europos Parlamentą išrinkus keturis Seimo narius, permainų bus ir Lietuvos parlamente – į jį...

Rimvydas Valatka. Nausėda – pirmasis prezidentas be politinio užnugario (280)

Nausėda pasiėmė tai, kas buvo padėta. Lietuva turi pirmą prezidentą – politikos...