aA
Kanclerė Angela Merkel trečią kartą mažiau nei per mėnesį turėjo paneigti nuogąstavimus, kad jos sveikatos problemos gali padaryti įtaką gebėjimui vadovauti Vokietijai tokiu nelengvu laikotarpiu, kai šalies ekonomika lėtėja, o kanclerės koalicija braška.

A. Merkel, kuriai kitą savaitę sueis 65-eri, drebėjo ir kandžiojo lūpą, stovėdama šalia Suomijos ministro pirmininko Antti Rinne trečiadienį Berlyne įvykusios ceremonijos metu. Netrukus po ceremonijos surengtoje spaudos konferencijoje rami ir santūri A. Merkel pareiškė, kad jai viskas gerai ir kad ji vis dar analizuoja pirmąjį drebulio priepuolį, ištikusį birželio 18 d.

„Jau sakiau, kad turiu išsiaiškinti, kas nutiko, ir bandau tai padaryti. Drebulio priepuoliai prasidėjo staiga, manau, jog vieną dieną jie taip pat staiga ir liausis, – sakė ji, turėdama omeny pirmąjį drebulio priepuolį, ištikusį praėjusį mėnesį karštą dieną surengtos ceremonijos metu. – Nepaisant šių incidentų, esu tvirtai įsitikinusi, kad galiu vadovauti šaliai.“

Tačiau A. Merkel pasiaiškinimas vėl susilaukė skeptiškų komentarų, taip pat atsirado rimtesnių raginimų atskleisti daugiau informacijos apie moters sveikatą.

„Ar kanclerė neturėtų mums pasakyti, kokia iš tikrųjų yra jos sveikatos būklė?“ – tokia antraštė puikavosi didžiausio šalies laikraščio „Bild“ interneto svetainės pradžios tinklalapyje. Vokietijos spaudoje pasirodė įvairiausių spėlionių apie galimas A. Merkel negalavimo priežastis: nuo žemo cukraus kiekio kraujyje ir ankstyvos diabeto stadijos iki neurologinių problemų, kurias sukėlė stresas ir nervinis išsekimas.

„Nebegalima teisintis tokiais pačiais žodžiais, – sakė Berlyno laisvojo universiteto politikos mokslininkas Oskaras Niedermayeris, turėdamas omenyje oficialią poziciją dėl vadovės sveikatos. – Trečią kartą ištarus „Man viskas gerai“, daugiau toks paaiškinimas netinka.“

Abejonių dėl A. Merkel savijautos atsiranda lėtėjant Vokietijos ekonomikai ir prastėjant valdančiosios koalicijos narių tarpusavio santykiams. Praėjusiais metais kanclerė atsistatydino iš Krikščionių demokratų partijos vadovės posto ir ketina pasitraukti iš politikos pasibaigus kadencijai 2021 m. Du pagrindiniai koalicijos partneriai, įskaitant Socialdemokratų partiją, prastai pasirodė gegužės mėnesį įvykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą ir padidino koalicijos patiriamą spaudimą.

Nepaisydama dviejų drebulio priepuolių, A. Merkel dalyvavo G20 susitikime Japonijoje bei iki išnaktų trukusiose derybose Briuselyje dėl svarbiausių Europos Sąjungos postų. „Jaučiuosi labai gerai, nėra reikalo nerimauti“, – trečiadienį sakė ji.

O jei A. Merkel nebegalės eiti savo pareigų?

Remiantis Vokietijos konstitucija, vicekancleris ir finansų ministras Olafas Scholzas, priklausantis Socialdemokratų partijai, kuriam laikui perimtų vadovavimą šaliai. Jei paaiškėtų, kad A. Merkel visai nebegali eiti savo pareigų, prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris pasitartų su koalicijos lyderiais ir pasiūlytų kandidatą, kuris turėtų laimėti surinkęs absoliučią daugumą Bundestago narių balsų.

Jei kandidatas negaus reikiamo balsų skaičiaus, balsavimas bus pakartotinai surengtas po dviejų savaičių, siūlant tą patį arba kitą kandidatą.

Jeigu ir antruoju bandymu nepavyktų išrinkti naujo kanclerio, įvyktų trečias balsavimas, tačiau tokiu atveju užtektų paprastosios daugumos balsų.

A. Merkel dreba ne pirmą kartą. Birželio 18 d. ji akivaizdžiai drebėjo per ceremoniją su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Tuomet ji sakė, kad drebulį sukėlė dehidratacija. Ateinančiomis dienomis jos sveikata atrodė puiki. Moteris net juokavo apie incidentą.

Antrasis priepuolis ištiko vėliau nei po savaitės, lyderei būnant patalpose. A. Merkel teigė, jog tai savotiškas psichologinis efektas, susijęs su ankstesniuoju incidentu.

Kanclerės postą ji užima 14 metų.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(17 žmonių įvertino)
3.2941

Top naujienos

NT mokesčio mokėtojų paieškos parlamente: mokėsiu, ir daug (23)

Dalis tarp turtingiausių šalies politikų patenkančių Seimo narių net nebando išsisukinėti ir...

Pinigai teka į NT: įspūdingai išaugo turinčių 5 ir daugiau butų skaičius (22)

Lietuvoje daugėja gyventojų, kurie turi ne po vieną butą, bet ir po du, tris ar net penkis ir...

JAV turtuoliai ir jų mokesčiai: artėjant rinkimams – klausimas kaip ir kodėl iš jų paimti daugiau (1)

„ The New York Times “ neseniai paskelbė dramatišką infografiką, rodantį, kad nuo šeštojo...

Pro serbų palengvėjimo atodūsius – lietuvių abejonės dėl „nelegalaus“ varžovų įvarčio (20)

Metų laikai keičiasi, o Lietuvos rinktinės taškų aruodas išlieka toks pat tuščias lyg...

Daugiau vaikų su žmona nebeplanuojantis Tomas Sinickis apie jam atliktą vazektomiją: ilgą laiką artimieji manė, kad aš juokauju (33)

Kai kam nors pasakai, kad pasidarei vazektomiją, reakcija būna daugmaž vienoda. Pirma tavimi...

Kaip paruošti vynuogių krūmus žiemai kas tikrai padeda, kam tik laiką sugaišit (1)

Egzistuoja nemažai patarimų, kaip uždengti vynuogių krūmus žiemai. Labai svarbu žinoti, kaip...

Ekspertas: toks Trumpo požiūris turėtų kelti nerimą ir Lietuvai (302)

„Visa tai kelia labai daug rimtų klausimų dėl NATO kaip Aljanso darnos ir dėl to, kiek dar...

Dėl storo debesų sluoksnio šiluma mažės (6)

Artimiausią parą Lietuvos orus lems aukštesnio slėgio laukas. Naktis numatoma nepastoviai...

Naktiniame bare apsvaiginta mergina kreipėsi į kaunietes: būkite atsargios (102)

Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė istorija apie neseniai viename Kauno naktiniame...