aA
Analitikams peržiūrint augimo perspektyvas ir vertinimus, aukšto finansinio koeficiento programinės įrangos įmonių akcijos pastaruosius kelis mėnesius susiduria su sunkumais. Be to, 2020-aisiais prognozuojamas dar didesnis silpnumas šioje bendrovių grupėje, ir formuojasi terpė, kur pirmenybė teikiama objektams su stipresnėmis „gynybinėmis“ pozicijomis, pareiškė analitikai.
Analitikai regi didesnius svyravimus sunkiai prognozuojamais 2020-aisiais
© Shutterstock

„Dabar labiau nerimaujama dėl to, kad pasaulio ekonomika gali kitais metais įžengti į nuosmukį liudijančią aplinką“, – rašė „Mizuho Securities“ analitikas Greggas Moskowitzas. Dėl šios priežasties „gali išaugti akcijų vertės rotacijos rizika, galinti sukelti daugiariopą spaudimą tarp į didesnę plėtrą orientuotų bendrovių.“

Nepaisant galimų rizikų, įmonė tikisi, kad programinės įrangos paklausa išliks tvirta ateinančiais metais, ypač kibernetinio saugumo bei debesų kompiuterijos atitinkamuose subsektoriuose. Taip pat priduriama, kad „tuo atveju, jeigu neįvyks rimta recesija“, daugelis bendrovių „turėtų puikiai išlaviruoti per šių problemų tinklą“, be to, tiek „Microsft Corp.“, tiek „Salesforce.com Inc.“ vertinamos kaip „puikiai prisitaikiusios“.

Investicinės bankininkystės įmonė „Cowen Inc.“ taip pat išskyrė „Salesforce“, įvardindama ją kaip vieną iš jos „geriausių idėjų“ ateinantiems 2020-iesiems.

Kiti metai „gali būti nestabilūs aukštesnio finansinio koeficiento akcijoms, atsižvelgus į pastaruosius mėnesius stebėtas tendencijas“, rašė „Cowen“ analitikas J. Derrrickas Woodas, Tuo tarpu „Salesforce“, pažymėjo analitikas, priešingai, primena „patrauklią, į augimą orientuotą apsauginę investiciją“, atsižvelgus į jos mažesnę vertę ir „svyravimą ties didelio augimo/aukštos vertės programinės įrangos segmentais“.

Aukšto finansinio koeficiento programinės įrangos įmonių akcijų krepšelis, stebimas banko „Goldman Sachs“, praėjusį trečiadienį nukrito 2,6 proc., o indeksas buvo pasirengęs pademonstruoti šeštą iš eilės nuosmukį, ilgiausią smukimo ciklą nuo 2018 metų spalio. Net atsižvelgus į pastarąjį smukimą, indeksas 2019 metais išlieka pakilęs daugiau nei 40 procentų.

Praėjusį trečiadienį smuko ir „Slack Technologies“ akcijos (daugiau nei 6 proc.), taip pat „Coupa Software“ ( apie 4 proc.), ir „Zscaler“, – pastarosios akcijų vertė nukrito 3,5 proc,. nepaisant optimistinių „BofA“ komentarų. „Atlassian Corp.“ akcijos smuko 5,7 proc., „Domo In.“- 4,2 proc., „Cornerstone OnDemand“ ir „HubSpot“ krito daugiau nei po 3 procentus. „Zendesk“ vertė nukrito 1,7 proc., artindamasi prie penkto iš eilės nuosmukio.

Kaip rašė UBS analitikė Jennifer Swanson Lowe, smulkios ir vidutinės programinės įrangos paslaugas teikiančios įmonės „ patyrė daug niuksų“, net jei bendra paklausios programinės įrangos aplinka metams baigiantis buvo „sveika“.

Po UBS konferencijos pasipylė komentarai; tokios bendrovės kaip „Zendesk‘, „Hubspot“ ir „Domo“ išskyrė ne tik stiprias ilgalaikės paklausos tendencijas, bet ir didelio masto iššūkius“, teigiama ataskaitoje.

J. S. Lowe priduria, kad programinė įranga, susijusi su apsauga, debesijos kompiuterija ir automatizavimu, priklausė vienai iš kategorijų su „stipriu rinkos impulsu“.

Pagrindinio katalizatoriaus programinės įrangos sektoriuje laukta praėjusio ketvirtadienio popietę, kai „Adobe Inc.“ turėjo pranešti savo ketvirtojo ketvirčio rezultatus. Dabar didžiausias dėmesys telkiamas į tai, ar įmonė yra pajėgi išlaikyti virš 20 proc. augimą; Volstritas šiuo metu prognozuoja 21 proc. augimą, rodo „Bloomberg“ sudaryti duomenys.

„Nuo to, kaip investuotojai reaguos į „Adobe“ pelno rezultatus ir komentarus, gali priklausyti programinės įrangos įmonių ir jų pagrindinių akcijų vertės dinamika 2020 metais“, – rašė „Canaccord Genuity“ analitikas Richardas Davisas.

Pasak jo, 20 proc. augimo slenkstis „įgavo kone mitinę svarbą“. Jis iškėlė prielaidą, kad jeigu įmonėms nepasiseks išlaikyti šį lygmenį, investuotojai gali pradėti „keisti savo toną“ dėl savo pasitenkinimo augimu, neatitinkančiu veiklos rizikų sverto.

Bloomberg
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
3.7500

Didelės rizikos pandemijos laimėtojai sugrįžta į normalų gyvenimą: tai atneša naujus iššūkius

Europos didelės rizikos reitingo kompanijoms, pasipelniusioms iš žmonių, pandemijos metu...

Bilietas į Europos keliones – ne lėktuvai ar automobiliai, o traukiniai (36)

Gegužės 20 d. lygiai 20.52 val. iš Austerlico stoties Paryžiuje pajudėjo miegamasis traukinys....

Koronaviruso pažinimo kelyje – netikėtas posūkis: stebisi net virusologai (111)

Daugiausiai pasaulyje gyventojų paskiepijusioje šalyje daugėja infekcijos atvejų, tad mokslininkai...

Ekonomistas, sakęs, kad infliacija mirusi, dabar mano, kad ji gyva (5)

Rogeris Bootle‘as, prieš ketvirtį amžiaus skelbęs apie infliacijos mirtį, dabar mato jos...

Pasaulyje bandomos perrašyti mokesčių taisyklės: nesutariama dėl kriterijų (7)

Pasauliniai derybininkai, bandantys perrašyti mokesčių taisykles, pritaikant jas skaitmeninei erai,...

Top naujienos

Linksmybės Vilniaus daugiabutyje baigėsi didžiausiu siaubu: kaimynai papasakojo daugiau detalių (177)

Druskio g. Karoliniškėse daugiabutis tiek policijos savo kieme, ko gero, dar nebuvo matęs. Net...

Nuo trečiadienio įsivyraus sausi orai

Šiandien per šalį slinks mažai aktyvus šaltasis atmosferos frontas. Rytą storesni jo debesys...

Žmogžudystė Plungėje: žiauriai nužudyta moteris (16)

Pirmadienio vakarą, apie 19.40 val., Plungėje, Aušros g., rastas nužudytos 59 metų moters...

Daug perdavimų – nė vieno įvarčio: Ispanijos rinktinė namie neįveikė švedų (87)

Europos futbolo čempionate užfiksuotos pirmosios nulinės lygiosios. Akivaizdžia rungtynių...

Penkiolikos vaikų mama Eglė – apie meilę, iššūkius ir buitį: kibiras bulvių pietums ir šeši skalbimai per dieną (65)

Delfi „Metų moterys 2021 ” rinkimuose nominuota Eglė Vaitkevičienė – išties išskirtinė...

BYPOL: Ramaną Pratasevičių sumušė pats Lukašenka (316)

Prieš autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą nusistačiusių buvusių jėgos...

Didžiuosius vežėjus atstovaujantis Drižas: prastos darbo sąlygos – tai tik pavieniai atvejai, bet ne viso sektoriaus problema (28)

Krovinių pervežimo ir logistikos verslas Lietuvoje sukuria 8 proc. Bendrojo vidaus produkto –...

Čia gimiau, čia ir numirsiu: trisdešimtmetė ūkininkė Rasa griauna stereotipus apie Lietuvos kaimą (7)

Trisdešimtmetė Rasa Rasimaitė juokiasi, kad tame pačiame kaime ir gimė, ir mirs. Nors kitas...

Nutarė vaikus žindyti iki mokyklinio amžiaus: ar tai naudinga? (50)

Ar naudinga maitinti vaikus krūtimi iki mokyklos? Moteris, maitinanti krūtimi savo 5 m. dukterį ir...