A. Perkowitzius lengvai išsisuko. Šių dienų aferistų skelbimai dažnai būna sunkiai atskiriami nuo teisėtų ir gali būti skelbiami patikimose darbo paieškos svetainėse, tokiose kaip „LinkedIn“ ir „Indeed“, arba atsidurti tarp jūsų el. laiškų kaip fišingo (angl. Phishing) atakos. Kiti sukčiai išvilioja iš darbo ieškotojų pinigus prisidengdami asmens duomenų ar saugumo patikrinimu, mokymais ir panašiai.

Nusikaltėliams tai tikra aukso gysla: iš 22 325 netikrų darbo pasiūlymo atvejų, apie kuriuos 2022 m. trečiąjį ketvirtį buvo pranešta Federalinei prekybos komisijai, vidutinis nuostolis siekė 2000 JAV dolerių.

„Darbdaviai paprastai nesunkiai gauna kandidatų adresus, telefonus ir net socialinio draudimo numerius, – sako ‚Michael & Associates‘ advokatas Benas Michaelas. – Dar primeskite banko sąskaitos arba kredito kortelės numerį, tariamai tiesioginiam pavedimui gauti, ir tai bus viskas, ko reikia tapatybės vagystei.“

Jei atrodo, kad aferos darbo paieškos srityje plinta, jums nesivaidena: nuo 2019 m. pabaigos jų padaugėjo daugiau nei dvigubai, rodo FTC duomenys.