aA
TV3 žinioms pavyko išsiaiškinti, kokios įmonės laikė pinigus žlugusiame Ūkio banke. Pasirodo Ignalinos atominė elektrinė ir „Lietuvos energija“ Ūkio banke turėjo beveik dvidešimt milijonų litų. Septynis milijonus banke turėjo Pagėgių savivaldybės ir jai pavaldžios įstaigos bei įmonės. Penkis milijonus banke laikė ir Kauno miesto savivaldybė. Seimo nariai piktinasi tokiu įmonių vadovų neatsakingumu ir žada kreiptis į teisėsaugą.
Ūkio bankas
Ūkio bankas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Lietuvos energija“ ir Kauno miesto savivaldybė paneigė, kad laikė pinigus Ūkio banke.

„Mes labai rezervuotai žiūrime į nepamatuotai dideles palūkanas siūlančius bankus. Todėl Ūkio banke lėšų nelaikėme“, - tvirtino Kauno miesto savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Algimantas Laucius.

Pasak savivaldybės, panaši situacija ir su Kauno miesto savivaldybės valdomomis įmonėmis. Daugelis jų sąskaitų Ūkio banke neturėjo. Tų įmonių, kurios sąskaitas turėjo, Ūkio banke laikytų lėšų kiekis neviršijo Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatytos draudimo išmokos sumos.

„Lietuvos energijos” paneigime rašoma, kad bendrovė „sąskaitos Ūkio banke neturėjo ir pinigų jame nelaikė. Jokie su Ūkio banko veiklos sustabdymu susiję procesai neturi įtakos Lietuvos energija, AB veiklai ar pinigų srautams.”

„Snoro“ banko griūtis nepamokė Lietuvos valstybinių įmonių ir savivaldybių. TV3 žinioms pavyko išsiaiškinti, kad beveik dvidešimt milijonų litų žlugusio Ūkio banko sąskaitose laikė ir prarado stambiausios Lietuvos energetikos įmonės. Iš skandalų neišsikapstanti Ignalinos atominė elektrinė per aštuoniasdešimt milijonų prašvilpusi išvogtame „Snoro“ banke, Vladimiro Romanovo banke turėjo apie penkiolika milijonų litų.

Milijonus V. Romanovo bankui patikėjo ir kitos valstybės įmonės. TV3 žiniomis, oro eismo ir navigacijos paslaugas teikianti įmonė „Oro navigacija“ Ūkio banke laikė apie 14 milijonų litų. Milijonus nepatikimame banke praradęs įmonės vadovas bendraudamas su žurnalistais demonstravo ypatingą atsargumą.

„Po vienų ar kitų komentarų, telefonų įrašų tai aš tiktai raštu atsakinėju. Telefonu nekomentuoju, nes aš jūsų nepažįstu, nežinau, kas skambina, nors jūs prisistatėt. Yra tokių skambučių, kur prisistato vieni ar kiti žmonės pasivadinę, bet pasirodo visai kiti žmonės“, – kalbėjo „Oro navigacijos“ vadovas Algimantas Raščius.

Mažiau Ūkio banke turėjo Transporto direkcija - apie devynis šimtus tūkstančių litų. Nuo valstybės įmonių nedaug atsiliko ir savivaldybės. Rekordininkė – ir taip skandaluose paskendusi brolių Komskių valdoma Pagėgių savivaldybė. Pati savivaldybė ir jos įmonės bei įstaigos Ūkio banke laikė apie septynis milijonus litų. Buvęs Pagėgių savivaldybės meras, o dabar Seimo narys Kęstas Komskis tvirtina esą pinigus savivaldybė Ūkio banke laikė neturėdama kito pasirinkimo.

„Kiek aš žinau, Pagėgių savivaldybė ne vieną paskolą turėjo, kai pateko į kofinansavimą, buvo laimėjęs Ūkio bankas. Ir antras dalykas, po ilgesnio laiko, po „Snoro“ banko tiktais beliko vienas bankas, Ūkio bankas, viskas nebėra. O tai yra ir pašalpos, ir atlyginimai mokami, kad būtų patogu, kad būtų artimiausia, Pagėgių savivaldybė neturėjo pasirinkimo“, – sakė Seimo narys Kęstas Komskis.

Po du milijonus litų V. Romanovo banke laikė ir Ukmergės bei Šilutės savivaldybės ar jų įstaigos. Seimo narius labiausiai piktina įmonių vadovai, kurie dešimtis milijonų laikė nepatikimame banke, kuris jau keletą metų turėjo prastą reputaciją, ir buvo ne vienas ženklas, kad Ūkio bankas gali bet kada žlugti.

„Šiandieną aiškinamės, ar tai buvo indėlių pagrindu ar einamosios sąskaitos pagrindu tie pinigai laikomi, būtų nemalonu išgirsti, kad įmonės galėjo įsigyti kokias obligacijas ar akcijas. Jeigu taip buvo, tai aš manau, reikėtų kelti klausimą pačių įmonių vadovų baudžiamąją atsakomybę reikia žiūrėti, ar įmonės vadovai tinkamai laikė, naudojo ir disponavo būtent tais pinigais, kurie yra patikėti, juolab, kad tai valstybiniai pinigai, o ne jų asmeniniai“, – sakė Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Premjeras sako kol kas dar negavęs informacijos apie valstybinių įmonių indėlius, bet žada aiškintis įstaigų vadovų atsakomybę.

„Kol kas dar neturiu tos informacijos, bet kiek girdėjau iš žiniasklaidos turi ministrai, jeigu yra ministerijos pavaldumo institucijos, išsiaiškinti. Jau tam tikri pokalbiai yra įvykę su ministrais, jie surinks informaciją, išsiaiškins dėl kokių priežasčių, o savivaldybės, kurios laikė, turi savivaldybių taryba aiškintis“, – kalbėjo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Iš viso valstybinės įmonės, savivaldybės bei jų įstaigos Ūkio banke laikė per aštuoniasdešimt milijonų litų.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Tiesioginė transliacija / Tiesiogiai – iš SAM: Veryga apie sparčiai besikeičiančią koronaviruso situaciją (3)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga dalyvauja nuotolinėje spaudos konferencijoje, kurioje...

Netikėtas proveržis beveik 20 metų strigusioje Daškevičiaus byloje: sulaikyti trys asmenys įtariami rezonansinės žmogžudystės organizavimu į teismą atvestas Rolandas Dromantas (142)

Gerai informuotų šaltinių teigimu, vakar ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose vyko...

Mažvydas Jastramskis. Ar turėsime prezidentinę Gerovės koaliciją? (1)

Prezidentas Gitanas Nausėda į rinkimų kampaniją tiesiogiai nesikiša – neremia nė vienos...

Karštieji koronaviruso taškai: situacija Raseiniuose 10 kartų blogesnė nei visoje šalyje (141)

Lietuvoje per praėjusią parą buvo nustatytas rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius –...

Omonininkų persekiotą vyrą efektingai išgelbėjęs taksistas tapo socialinių tinklų žvaigžde (14)

Baltarusijoje protestų, kilusių po slaptos Aliaksandro Lukašenkos inauguracijos, herojumi tapo...

Tragiška 5 automobilių avarija Vilniuje: dvi moterys žuvo, sužaloti dar 4 asmenys (295)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Vilniuje įvyko baisi avarija . Pirminiais duomenimis,...

Lenkijoje užfiksuotas didžiausias naujų COVID-19 atvejų per dieną skaičius EK: valstybės narės turi imtis priemonių nedelsiant (11)

Lenkijoje užfiksuotas rekordinis naujų per dieną patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius - 1...

Ekspertai: spartus Lietuvos visuomenės senėjimas tampa praeitimi (50)

„ Investuok Lietuvoje “ atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvos visuomenė senėja greičiau nei bet...

Nausėda: jei būtų užkliudyta tik Diana Nausėdienė ar aš pats, nereaguočiau (463)

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį feisbuke sureagavo į viešojoje erdvėje kilusį...

NBA jis uždirbo 16 milijonų: buvęs Jameso ir Ilgausko bendražygis gatvėje prašo išmaldos (6)

Buvusio ilgamečio NBA žaidėjo Delonte Westo nuotrauka ir vėl šmėžuoja socialiniuose tinkluose...

|Maža didelių žinių kaina