aA
Finansų ministerija kartu su kitomis ES struktūrinę paramą administruojančiomis institucijomis jau trečią kartą rengė rinkimus, kuriuose siekė išrinkti ir įvertinti didžiausią naudą žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei teikiančius ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamus projektus bei jų vykdytojus.
„Europos burės“ apdovanojimai įteikti geriausiems ES lėšomis finansuojamiems projektams

Šiais metais rengiamiems rinkimams suteiktas „Europos burių“ pavadinimas. Burės – tai Europos Sąjungos struktūrinė parama jau penkerius metus mums padedanti kurti gražesnį ir patogesnį gyvenimą, skatinanti tobulėti, ir judėti pirmyn.

Rugsėjo 29 d. įteikti apdovanojimai didžiausią naudą visuomenei bei valstybei suteikę Europos Sąjungos finansuojami projektai, už kuriuos rugsėjo 19-28 d. balsavo portalo DELFI skaitytojai. Už projektus savo balsus atidavė daugiau nei 23 tūkstančiai DELFI lankytojų.

Daugiausia – 1076 balsus – surinko Burbiškio dvaro rekonstravimas, Palangos Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos apšiltinimas (1072 balsai), UAB „Ekspla“ lazeriai mikroapdirbimui ir diagnostikai (961 balsas).

„Europos burės“ apdovanojimai įteikti geriausiems ES lėšomis finansuojamiems projektams
© "Lietuvos žinios"

Geriausiais projektais, kurie prisidėjo prie geresnio ir gražesnio mūsų šalies gyvenimo kūrimo, išrinkti:

Kategorijoje „Europos burės“ už inovacijas laimėjo Kauno kolegijos projektas „Inovatyvių mokymo(si) priemonių parengimas tobulinant „Geoinformacinių sistemų“ neuniversitetinių studijų programą“, kurio dėka jaunieji geodezininkai specialybės paslapčių gali mokytis nuotoliniu būdu.

„Europos burės“ už ekologišką požiūrį apdovanotas UAB „Lifosa“ projektas „Vietinių ir atsinaujinančių sieros rūgšties cecho energijos šaltinių naudojimas energijos gamybai“.

„Europos burės“ už galimybes tobulėti nugalėjo Kauno pedagogų kvalifikacijos centro projektas „Pedagogų kvalifikacijos kėlimas darbui su įvairias negalias turinčiais mokiniais bendrojo lavinimo mokyklose“, kuris padėjo mokytojams įgyti būtinų žinių darbui su negalią turinčiais vaikais.

Kategorijoje „Europos burės“ už šilumą laimėjo Palangos miesto savivaldybės administracijos vykdoma Palangos Vlado Jurgučio vidurinės mokyklos pastatų rekonstrukcija.

„Europos burės“ už visuomenei naudingą el.idėją apdovanotas projektas „Praktinės veiklos simuliavimo modelio sukūrimas (PVSM) ir taikymas studentų mokymui Kauno medicinos Universitete“ – tai speciali kompiuterinė programa, leidžianti ne tik virtualiai atlikti laboratorinius darbus, bet ir „gydyti“ pacientą tuo pat metu bendraujant su dėstytojais.

„Europos burės“ apdovanojimą už turiningą laisvalaikį laimėjo Radviliškio rajono savivaldybės projektas „Burbiškio dvaro sodybos infrastruktūros plėtra ir pritaikymas viešiems turizmo poreikiams“. Dabar Tulpių žydėjimo šventė Burbiškio dvare traukia ne tik tulpėmis, bet ir rekonstruotais autentiškais pastatais.

„Europos burės“ už atvertus kelius nugalėjo Raseinių rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano ir Raseinių miesto teritorijos bendrojo plano rengimas, kuris padės Raseiniams tapti moderniu ir jaukiu miestu.

„Europos burės“ už inovatyvų ir pažangų verslą apdovanojimas atiteko UAB „Ekspla“ projektas „Lazeriai mikroapdirbimui ir diagnostikai“. Susivienijusios keturios Lietuvos lazerių technologijų ir fotonikos įmonės sukūrė aukščiausio lygio itin subtiliam mikroapdirbimui skirtus pramoninius lazerius.

„Europos burės“ už pažangų žemės ūkį nugalėtoju tapo Utenos regioninio profesinio mokymo centro projektas „Ūkininkų ir kitų kaimo gyventojų kvalifikacijos kėlimas pagal 10 mokymo programų rinkinį“. Anykščių ir Utenos rajonų ūkininkams buvo surengti mokymai, kuriuose atskleistos sėkmingo verslo paslaptys.

Per penkerius metus Lietuvoje įgyvendinta daugiau nei 3500 projektų, finansuotų ES lėšomis – inovacijų, aplinkosaugos, mokslo ir švietimo, kultūros paveldo, transporto, verslo ir kitose srityse.

Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

LSDP vicepirmininkas apie Skardžiaus prisijungimą: buvo padaryta klaida papildyta (15)

Ketvirtadienį pranešta, kad buvęs Darbo partijos atstovas Seime Artūras Skardžius pradeda...

Tarnyba įtarė „rožinį mokestį“ už vandenį: tokia praktika tebėra dažna prekybos tinklas neigia (8)

Trimis centais brangesnis „mergaitiškas“ vandens buteliukas atkreipė Lygių galimybių...

Ukraina iš Slovakijos jau gavo pirmuosius naikintuvus papildyta (2)

Pirmieji keturi naikintuvai „MiG-29“ jau yra Ukrainoje . Apie tai pranešė Slovakijos gynybos...

Bloomberg News

Šaltiniai: iš Prigožino – netikėtas posūkis

Su situacija susipažinę „ Bloomberg “ šaltiniai skelbia apie netikėtą įtakingo samdinių...

Po Šoigu žingsnio JAV žodžių nebesirinko (20)

Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby pavadino absurdišku Rusijos...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis

Dovydas prieš Galijotą arba Izraelis prieš Prancūziją: slaptoji operacija, kuri iki šiol kelia ne vieną klaustuką

Apie Izraelio kariškių ir slaptųjų tarnybų operacijas, įvairiais šios valstybės gyvavimo...

Lietuva gali blokuoti ES sankcijas Baltarusijai (9)

Jei naujame ES sankcijų pakete Baltarusijai bus numatytos išimtys trąšoms, Lietuva tam nepritars,...

Šiaulių apskrities policijos vadovas Sarapas apie Kuršėnų pareigūnę: gėda matyti tokius vaizdus

Šiaulių apskrities policija ir Imuniteto valdyba tiria Kuršėnų policijos pareigūnės...

Karas Ukrainoje. Ukraina: didysis rusų puolimas žlugo (1)

Rusijos kariuomenė gerokai sulėtino savo puolimą prie Bachmuto ir sutelkė pastangas į manevrus...