-
Vakar

Theresai May – pavojus prarasti „Brexit“ kontrolę (26) 9 val.

Theresai May gresia pirmadienį įsitikinti dėl beviltiškai silpnos savo politinės pozicijos, nes Jungtinės Karalystės parlamento nariai yra nusiteikę perimti „Brexit“ politiką į savo rankas, o jos vadovaujamos vyriausybės nariai planuoja sąmokslą ją išstumti.

Mokesčius mokėjo kiekvieną mėnesį, bet liko skolingi – dalį lietuvių užgriuvo nemalonumai (274) 9 val.

Praėjusią savaitę prasidėjęs pajamų deklaravimas ir vėl kelia žmonių pasipiktinimą. Žmonės socialinėje erdvėje kelia klausimus, kodėl jie yra skolingi, nors dirbo ir mokesčius mokėjo kiekvieną mėnesį.

„Boeing“ žada „737 MAX“ lėktuvų įrangos atnaujinimus (1) 9 val.

„Boeing“ šią savaitę supažindins daugiau kaip 200 viso pasaulio oro linijų pilotų, technikos ekspertų ir reguliuotojų su „Boeing 737 MAX“ orlaivių programinės įrangos ir pilotų treniravimo sistemų atnaujinimais.

Uosto valdybos pirmininkas: abejojame, ar Vaitkus gali būti nešališkas (10) 9 val.

Klaipėdos uosto valdyba suabejojo, ar į Klaipėdos miesto tarybą išrinktas uosto vadovas Arvydas Vaitkus gali būti nešališkas, priimdamas sprendimus dėl uosto verslininkų, savivaldos rinkimuose jį netiesiogiai parėmusių, sako uosto valdybos pirmininkas Nerijus Udrėnas .

Dirbtuvės, kokių nesate matę: tūkstančius kainavę automobiliai čia virsta vertais milijonų (11) 10 val.

Šiųmetinė Ženevos automobilių paroda priminė nežemiškų gyvybės formų sambūrį. Salėse nebuvo kur statyti kojos tarp 2 mln. dolerių kainuojančių elektromobilių su anglies pluošto egzoskeletais ir 3 mln. dolerių kainuojančių „vabalų“ su reaktyviniais varikliais,...

Klaipėdos uosto krovinių apyvarta per metus išaugo 8 proc. (7) 11 val.

Klaipėdos jūrų uosto krovinių apyvarta pernai siekė 46,58 mln. tonų ir buvo 7,9 proc. didesnė nei 2017 metais.

„Regitroj“ dingus internetui nusidriekė eilės: negalėjo įteikti vairuotojų pažymėjimų (4) 11 val.

Pirmadienį „Regitroje“ po pietų nusidriekė eilės. Kaip teigė DELFI skaitytojas, sistemos neveikė, o klientų buvo prašoma laukti arba atvykti kitą dieną.

Masiulis apie Vaitkaus atleidimą: šis sprendimas man gali „kainuoti postą“ Skvernelis buvo informuotas (1084) 12 val.

Klaipėdos jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus prarado pasitikėjimą ir todėl atleistas iš posto, pranešė susisiekimo ministras. Rokas Masiulis neatmeta galimybės, kad šis sprendimas gali „kainuoti postą“ ir jam.

Norvegijos IT bendrovė dvigubins darbuotojų skaičių Klaipėdoje (2) 12 val.

2006 m. Klaipėda pasitiko norvegų bendrovę „Omega“, kuriančią projektų valdymo programinę įrangą naftos ir dujų pramonei bei viešajam sektoriui. Nuo tada vietos padalinio darbų krūvis tik didėjo, o šiuo metu komandai papildyti ieškoma dar apie 20 kvalifikuotų...

Lietuvos pašto rinka ketvirtąjį ketvirtį augo penktadaliu iki 51 mln. eurų (6) 12 val.

Lietuvos pašto ir kurjerių rinka praėjusių metų paskutinį ketvirtį siekė 51,15 mln. eurų – 20,1 proc. daugiau nei 2017-ųjų spalį-gruodį, kai ji buvo 42,58 mln. eurų.

Norintiems į Lietuvą grįžti mokslininkams – specialios verslo stipendijos (2) 12 val.

Užsienyje mokslus baigusiems ir norintiems į Lietuvą grįžti mokslininkams bus teikiamos specialios verslo stipendijos, pirmadienį paskelbė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

„GetJet Airlines“ vasaros skrydžių sezoną pasitinka su pokyčiais (5) 12 val.

„GetJet Airlines“ aviakompanija naują skrydžių sezoną pasitinka gerokai atsinaujinusi. Bendrovė ir toliau pildo savo orlaivių parką, tad vasaros skrydžių sezoną pasitiks turėdama 15 lėktuvų.

Vaitkus teigia nebenusišalinsiantis nuo dalies sprendimų (11) 12 val.

Klaipėdos mero rinkimus pralaimėjęs valdančiųjų „valstiečių“ atstovas, Klaipėdos uosto vadovas Arvydas Vaitkus atšaukė savo nusišalinimą nuo sprendimų, susijusių su „valstiečių“ rinkimų kampaniją Klaipėdoje rėmusių verslininkų įmonėmis, pranešė portalas...

Paaiškėjo, kada Panevėžį paliks „Forum Cinemas“ (8) 13 val.

Panevėžyje 11 metų veikęs kino teatras „ Forum Cinemas “ palieka patalpas Panevėžio prekybos ir pramogų centre „ Babilonas “. Balandžio 15 dieną panevėžiečiams bus parodytas paskutinis kino seansas, o po dešimties dienų – balandžio 25-ąją – „Forum Cinemas“...

„Oribalt“ į naujus sandėlius prie Vilniaus investuoja 4,8 mln. eurų (4) 14 val.

Baltijos šalių farmacijos logistikos bendrovė „ Oribalt “ praneša dvigubai išplėsianti savo veiklos apimtis. Prie Vilniaus įmonės užsakymu pradedami statyti farmacijos sandėliai , kurių plotas - 6500 kv. m su 4000 kv. m plėtros galimybe antrajame etape. Bendra investicija į...

„Nord Stream 2“ įmonė: dujotiekis nepakeis rusiškų dujų tranzito per Ukrainą (6) 14 val.

Rusijos eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą plėtros projekto vystymo bendrovės „Nord Stream 2“ atstovas Jensas Muelleris pareiškė, kad šis vamzdynas nebus pajėgus visiškai pakeisti rusiškų dujų tranzito per Ukrainą.

Atleistas „Vilniaus šilumos tinklų“ vadovas (21) 14 val.

Vilniaus savivaldybės valdomos didžiausią šalyje šilumos ūkį turinčios įmonės Vilniaus šilumos tinklai ( VŠT ) valdyba pirmadienį atleido įmonės vadovą Mantą Buroką. Jis atleistas šalių sutarimu, pranešė savivaldybė.

Kas ketvirtas mano, kad jo darbo vietą užims robotas (9) 15 val.

Reprezentatyvi šalies gyventojų apklausa atskleidė: ketvirtadalis Lietuvos dirbančiųjų mano, kad ateityje jų darbą atliks robotai . Tačiau automatizuotų mašinų invazijos į darbo rinką gyventojai nesibaimina: dėl to Lietuvoje nerimauja vos keli procentai žmonių, kai, palyginimui,...

Ministrai dar kartą kreipėsi į EP prezidentą su prašymu atsižvelgti į Mobilumo paketo trūkumus (14) 16 val.

Europos Parlamentui (EP) ruošiantis balsuoti dėl prieštaringai vertinamo Mobilumo paketo, penkių šalių - Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Vengrijos ir Bulgarijos - transporto ministrai pakartotinai kreipėsi į EP prezidentą Antonio Tajanį su prašymu atsižvelgti į Mobilumo paketo...

Masiulis vis dar laukia išvadų dėl Vaitkaus – likimą spręs po to (11) 16 val.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako dar laukiantis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) valdybos vertinimo dėl direkcijos vadovo Arvydo Vaitkaus situacijos, taip pat ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) atsakymo. Ministras leido suprasti, kad A. Vaitkus...

Verslas siūlo didinti konkurenciją bankų sektoriuje ir mažinti dirbančiųjų apmokestinimą (2) 16 val.

Lietuvos pramonininkų konfederacija, teikdama kasmetinius pasiūlymus Vyriausybei, akcentuoja konkurencingumo didinimą bankų sektoriuje, mažesnį dirbančiųjų apmokestinimą ir skaitmenizavimo didinimą.

Vokietijos „Lufthansa“ dėl sistemų sutrikimo atšaukia 22 reisus 17 val.

Vokietijos oro bendrovė „Lufthansa“ atšauks 22 reisus Frankfurto oro uoste dėl oro dispečerių tarnybos kompiuterinių sistemų sutrikimo, pirmadienį pranešė savaitraščio „Der Spiegel“ tinklalapis, remdamasis kompanijos informacija.

Skelbiama Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinė atranka 17 val.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia Lietuvos įmones ir organizacijas dalyvauti šių metų Europos verslininkystės skatinimo apdovanojimų nacionalinėje atrankoje. Šio konkurso dalyviai turi galimybę pristatyti perspektyvias verslumą skatinančias viešojo ir privataus sektorių...

„Brexit“ paskubino kraustynes: išvykstantys lietuviai susipakuoja ištisus butus (734) 17 val.

Vis dar tvyrant chaosui dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) lietuvių emigrantai, panašu, pasimetę. Kaip pasakojo lengvus krovinius gabenančių ir kraustynėmis užsiimančių įmonių vadovai, kol vieni kraunasi mantą ir į Lietuvą iš JK parsiveža...

Vaidotas Tuzikas. Kodėl pensininkai skursta, o lovos ligoninėse tuščios? (8) 17 val.

Lietuvos valdžios sektoriaus finansavimas – vienas kukliausių Europos Sąjungoje (ES). Tačiau, palyginti su kitomis ES valstybėmis, į akis krinta ne tik skiriamų sumų skirtumai, bet ir nepanaudotos galimybės valstybės finansuojamoms sritims lėšas paskirstyti efektyviau.

Pirmą kartą Lietuvoje ES lėšomis atnaujinamos vaikų neformaliojo švietimo įstaigos (3) 18 val.

Pirmą kartą Lietuvoje Europos Sąjungos lėšomis pradėtos atnaujinti neformaliojo vaikų švietimo mokyklos. Beveik visose savivaldybėse bus suremontuotos muzikos, sporto, dailės ar kitų neformaliojo švietimo įstaigų patalpos, praplėsta erdvė, nupirkta nauja įranga, praneša...

„Girteka Logistics“ sukurs daugiau nei 540 darbo vietų (51) 18 val.

Logistikos ir transporto kompanija „Girteka Logistics“ plečia savo biuro patalpas. Vilniaus Račių gatvėje įsikūrusi centrinė įmonės būstinė atvėrė priestato duris - čia 3 800 kv. metrų plote sukurta daugiau nei 540 darbo vietų.

„Revolut” Vilniuje įdarbino beveik 30 naujų darbuotojų (6) 18 val.

Bankines paslaugas Lietuvoje besiruošiantis pradėti teikti „ Revolut Bank UAB” pranešė, kad banko generalinio direktoriaus pavaduotoju Lietuvoje paskirtas Ramūnas Stankevičius . Kartu įdarbinti dar 30 naujų darbuotojų.

Šilumos tiekimo įmonės „Baltpool“ aukcionuose įsigijo 3,52 TWh šilumos: daugiausiai pirko Kaunas 18 val.

Energijos išteklių biržos operatoriaus „Baltpool“ administruojamų elektroninių šilumos aukcionų duomenimis, besibaigiantį šildymo sezoną šilumos tiekimo įmonės įsigijo 3,52 TWh šilumos.

Atlyginimai Vokietijoje pernai augo sparčiausiai per septynerius metus (6) 18 val.

Vokietijos federalinės statistikos tarnybos „Destatis“ duomenimis, vidutinis paskaičiuotas atlyginimas šalyje 2018-aisiais augo sparčiausiai nuo 2011-ųjų – 3,1 proc. iki 51,331 tūkst. eurų per metus.

„Darnu group“ ir Telecentras skundžia teismo sprendimą dėl statinių Viršuliškėse sandorio (1) 18 val.

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu group“ ir valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) apskundė vasarį Vilniaus apygardos teismo priimtą sprendimą, kuriuo tarp jų sudarytas beveik 5,3 mln. eurų vertės pastatų teritorijoje sostinės...

Į Klaipėdą plaukia SGD krovinys, ruošiamasi baigti terminalo patikrą (7) 18 val.

Į Klaipėdą šią savaitę atplauks dujovežis, kurio suskystintų gamtinių dujų ( SGD ) krovinys turėtų būti panaudotas baigiant SGD terminalo patikrą ir į laivo-saugyklos „Independence“ talpas grąžinant įprastą temperatūrą.

Gudaitis: pensijai kaupiančių žmonių skaičius išlieka tolygus (3) 19 val.

Šių metų pradžioje pasikeitus kaupimo pensijų II pakopoje tvarkai ir žiniasklaidoje pasirodžius statistikai, kad vis daugiau žmonių išreiškia nepasitikėjimą sistema ir nusprendžia nutraukti kaupimą, Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos narys Tadas Gudaitis...

Mauricas: jaunimas gyvena savo aukso amžiuje (19) 20 val.

Apklausa rodo, kad beveik trečdalis gyventojų mano, jog ekonominė padėtis Lietuvoje per metus pablogėjo. „Luminor“ banko vyriausiojo ekonomisto Žygimanto Maurico nuomone, tokiam pesimizmui įtakos turi veiksniai, kurie neatsispindi statistikoje. Jis taip pat buvo nustebęs, kad...

Tyrimas: Jungtinių Valstijų ekonomistai prognozuoja lėtesnį šalies ūkio augimą 20 val.

Jungtinių Valstijų ekonomistai yra ne itin optimistiškai nusiteikę dėl šalies ūkio perspektyvų ir gerokai sumažino augimo prognozes šiems metams, o prie tokio sprendimo prisidėjo lėtėjanti pasaulio bendrojo vidaus produkto ( BVP ) plėtra ir užsitęsę prekybos ginčai, parodė...

Rumunijai reikia kuo skubiau susigrąžinti milijoninę darbo jėgą (186) 20 val.

Kai šią savaitę Kalifornijoje paauglė teniso žvaigždė Bianca Andreescu laimėjo savo pirmąjį didįjį titulą, jos triumfu džiaugėsi dvi šalys.

Trečdalis gyventojų mano, kad ekonominė padėtis per metus pablogėjo (29) 21 val.

Maždaug penktadalis gyventojų mano, kad per pastaruosius metus ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, trečdalis - kad pablogėjo. Panaši dalis žmonių taip pat vertina ir savo pačių finansinės padėties pokytį, rodo naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir viešosios nuomonės...

Nauja žemėlapių programėlė padės patekusiems į nelaimę (5) 21 val.

Kelių eismo įvykių, seksualinių išpuolių ir kitų sunkių nusikaltimų lokacijas šiuo metu galima pranešti kai kuriems Jungtinės Karalystės policijos padaliniams, pasitelkus adresus iš trijų žodžių, pvz., „lake.serve.actor“ arba „tigers.gears.arrows“.

Lenkijos televizija kuria atstovybę Lietuvoje, rengs programą lenkakalbiams „TVP Wilno“ (21) 21 val.

Lietuvoje transliuojamas „TVP Polonia“ kanalas šiemet turėtų pakeisti pavadinimą į „TVP Wilno“, o programos tinklelyje nuo rudens turėtų atsirasti speciali Lietuvoje gyvenantiems lenkų kalba kalbantiems žmonėms skirta 15-os minučių informacinė laida.

Jautrus brolystės su Latvija klausimas: istorija mena ne vieną kartėlį ir susitaikymą (390) 22 val.

Broliai ar konkurentai – paskutiniu metu dažniausiai skambėjęs klausimas apie Lietuvos ir Latvijos santykius. Visgi vieno atsakymo niekas nepateikia. Per ilgą ir sudėtingą istoriją būta visko: vienu metu ir konkuruota, ir bendradarbiauta. Dabar, ekonomisto teigimu, netgi trūksta...

kovo 24 d., 2019

Milijardierius iškėlė naują tikslą savo 17 tūkst. darbuotojų: išmokit programuoti (45) 1 d.

Praėjus mažiau nei dešimtmečiui po to, kai milijardierius Hiroshis Mikitanis apstulbino savo darbuotojus nurodęs jiems išmokti anglų kalbą, dabar jis siekia, kad japonų technologijų milžinės personalas išmoktų kompiuterinio programavimo.

Pensijų fondų rezultatai: grąža dar ne viskas (107) 1 d.

Įsibėgėjus pensijų reformai, išaugo ir gyventojų susidomėjimas pensijų fondų rezultatais, kurie yra vienas iš kriterijų, renkantis fondą. Lėšų investavimas sudaro galimybę pensijai sukaupti daugiau, tačiau skirtingų fondų rezultatai skiriasi. Kaip vertinti skelbiamus skaičius...

Leonidas Beršidskis: pažvelkim į ginklų prekybą. Kremliui – skaudus smūgis (225) 1 d.

Pasauliniai ginklų pardavimai auga, atitinkamai daugėja su jais siejamų konfliktų ir žūčių. Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai yra pagrindiniai naudos iš ginklų prekybos gavėjai. Rusija , priešingai, šiame kontekste patiria nuosmukį, – ženklas, jog Vladimiro Putino...

JAV paskelbė sankcijų Venesuelos valstybiniam bankui ir jo padaliniams (9) 1 d.

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė sankcijų svarbiam Venesuelos bankui BANDES ir keturiems jo padaliniams už palaikymą prezidentui Nicolas Maduro .

Italija ir Kinija pasirašė memorandumą dėl naujojo „Šilko kelio“ projekto (5) 1 d.

Italija šeštadienį pasirašė su Kinija „neprivalomą“ protokolą dėl dalyvavimo prieštaringai vertinamoje Pekino naujojo „Šilko kelio“ iniciatyvoje, turinčioje sujungti Aziją su Europa, Afrika ir kitais regionais transporto ir prekybos jungtimis.

Planuojama Trakų Vokės dvaro renovacija, pradedamas tvarkyti parkas (6) 1 d.

Vilniuje planuojama renovuoti Trakų Vokės dvaro sodybą, o šalia esantis parkas jau pradedamas tvarkyti.

Niekas net nepastebėjo, kaip Šiauliai atsigavo: tai puikus miestas pavargusiems nuo sostinės nesąmonių (434) 1 d.

Po krizės dėl emigracijos ir vidinės migracijos nukraujavęs Šiaulių miestas pastaraisiais metais po truputį stojasi ant kojų. Vietos verslininkai džiaugiasi tebesitęsiančiu ekonomikos augimu ir vardija priežastis, kodėl čia verta gyventi.

Trumpo „Huawei“ boikotas patyrė fiasko: Europa rengiasi 5G įdiegimui (113) 1 d.

Praėjusią vasarą D. Trumpo administracija pradėjo kampaniją, siekdama įtikinti savo sąjungininkus europiečius išstumti Kinijos „ Huawei Technologies Co.“ iš savo telekomunikacijų tinklų.

kovo 23 d., 2019

Pasiėmus paskolą būstui, turėjo imti ir draudimą: nauda klientui ar bankui (49) 2 d.

Būstą su paskola besiruošiantis įsigyti gyventojas turėtų prisiminti, kad bankai gali pareikalauti ir apsidrausti. Nors ne visi gyventojai gali pajusti draudimo naudą, bet ekspertai patikina, kad šis draudimas naudingas ne tik bankams.

Brangaus būsto sprendimas pasaulyje seniai surastas: ar išdrįstų to imtis naujieji Lietuvos merai (86) 2 d.

Įsivaizduokite, kad savivaldybės , valstybės biudžeto lėšomis, pradeda statyti būstus, kuriuose žmonės gali gyventi visą gyvenimą. Tiesa, tokie būstai neparduodami, neatiduodami, o nuomojami. Ekonomistai į tokius pamąstymus žvelgia itin įtariai ir sako, kad Lietuva turi...

Vašingtonui grūmojant, socialinių tinklų milžinai puola slėptis (12) 2 d.

„Facebook Inc.“ garsiai giria savo naująjį planą integruoti pranešimų siuntimo produktus ir naudoti šifravimą privatumo sustiprinimui. Žinantys asmenys teigia, kad tai galėtų padėti užkirsti kelią Vašingtono pastangoms suskaidyti kompaniją.

Panevėžyje planuojama plėsti kolumbariumą 2 d.

Panevėžyje planuojama plėsti kolumbariumą.

Vilniuje gatvėms suteikus sukilėlių vardus, bus grąžinti sovietų nusavinti sklypai (16) 2 d.

Vilniaus miesto savivaldybei pagaliau priėmus sprendimą bevardėms gatvėms suteikti 1863–1864 metų sukilimo dalyvių vardus, ten suformuotus sklypus bus galima grąžinti per sovietinę okupaciją savo žemės netekusiems žmonėms.

Tikrasis tuštėjančių Lietuvos regionų veidas: iš 300 eurų pensijos pragyvena dviese, emigracija naikina viską (1052) 2 d.

„Lietuvos regionai miršta“, – DELFI lankantis Utenos rajone sakė jo gyventojai. Pasak jų, Leliūnų miestelyje, nuo Utenos nutolusiame beveik 13 kilometrų, greitai nė su žiburiu nerasi nė vieno jauno žmogaus. Daugelis emigruoja, nes, paprasčiausiai, nėra darbo, o siūlomų...

Kauno savivaldybė iki kovo pabaigos reikalauja išmontuoti Vytauto parko karuseles (19) 2 d.

Kauno miesto savivaldybė sako suteikianti paskutinį šansą savininkams iki kovo mėnesio pabaigos išmontuoti Vytauto parko karuseles.

Kaip atrodys naujasis „Akropolis“ prie Vingio parko: planuojamas ir gyvenamasis rajonas, ir verslo zona (181) 2 d.

Šalia Vingio parko , Neries pakrantės ir vienos iš judriausių mieste Geležinio Vilko gatvės 14 hektarų sklype, planuojama, išdygs ne tik „Akropolio“ prekybos centras, bet ir verslo bei gyvenamosios zonos. Kol savivaldybė laukia galutinio projekto, architektai sutaria, kad, išdygus...

Penkeri metai po okupacijos: Krymas Rusijai kainavo nesuvokiamą sumą (1233) 3 d.

Praėjo pusė dešimtmečio nuo tada, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aneksavo Ukrainos Krymo pusiasalį. Sąskaita Rusijai toliau didėja.

kovo 22 d., 2019

Lionel Laurent. Milijardierius įsigyja bilietą į Paryžiaus elitą (1) 3 d.

Mes gyvename auksiniame sutelktos valdžios, pinigų bei įtakos pasaulyje, ir nieko nėra geresnio, kaip dosnus filantropinių paskatų įkvėptas milijardierius, kuris perka sunkumų drebinamą laikraštį, idant sujungtų visus tris minėtus komponentus.

Šapoka: Europos Sąjungos investicijos į ateitį, kurią vertins mūsų vaikai (8) 3 d.

Šių metų tradicinėje - jau dvyliktoje - Kontaktų mugėje šio renginio organizatorė Finansų ministerija ypatingą dėmesį skyrė investicijoms į vaikus ir šeimą, jų gerovę bei jų poreikių tenkinimą. Tai yra labiausiai atsiperkančios sritys, generuojančios didžiausią...

Trakų „Trasalis“ ir vėl parduodamas: prašo triskart mažiau, nei pirmą kartą (88) 3 d.

Trakuose įsikūrusio viešbučio ir pramogų bei vandens relaksacijos centro „ Trasalis “ pastatus bandoma parduoti dar kartą. Šįkart prašoma 2,5 mln. eurų, o tai yra beveik tris kartus mažiau nei 2016 metais.

Nerimas dėl ekonomikos lėmė JAV akcijų vertės sumažėjimą (6) 3 d.

Penktadienio rytinėje prekyboje akcijų vertė Jungtinėse Valstijose sumažėjo ir prisidėjo prie to, kad Volstritas šią savaitę užbaigtų silpnai, investuotojams toliau nerimaujant dėl pasaulio ekonomikos.

Vytautas Landsbergis dėl Astravo AE: Baltarusijos sėkmė su Astravu – mūsų nelaimė (110) 3 d.

Komentuodamas šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą dėl Astravo atominės elektrinės (AE) statybų, Vytautas Landsbergis sakė, kad jis yra matęs daugybę atvejų, kai jos iniciatyvos, konkretūs personaliniai siūlymai buvo sutikti politiškai priešiškai.

Europos Sąjungos lyderiai svarsto ryžtingesnį atsaką į Kinijos augimą (15) 3 d.

Europos Sąjungos lyderiai penktadienį pažymėjo, kad blokas turi pripažinti, jog Kinija yra ne tik partnerė, bet ir konkurentė, po raginimų imtis ryžtingesnės politikos Pekino atžvilgiu dėl Kinijos rinkų atsivėrimo ir valstybinių įmonių vaidmens, praneša „Reuters“.

Holivudas pasiūlo daugiau darbo vietų nei žemės ūkis ar kalnakasyba (3) 3 d.

Jungtinių Valstijų televizijos bei kino pramonė tampa „didesnio kalibro“ darbdave nei žemės ūkis, naftos bei dujų gavyba ir kalnakasyba, rodo Amerikos kino pramonės asociacijos ( Motion Picture Association of America – MPAA) analizė.

Atidėjus „Brexitą“ svaras stiprėjo, prastos ekonominės nuotaikos smogė Europos rinkoms (5) 3 d.

Penktadienį svaras toliau stiprėjo po to, kai Briuselis Didžiajai Britanijai pratęsė „Brexito“ terminą, bet akcijų vertė čiuožė žemyn dėl prastų ekonominių rodiklių.

„Google“ ne juokais susidomėjo kompiuteriniais žaidimais: galingu pareiškimu žengia į rinką (8) 3 d.

„ Google “ ne juokais susidomėjo kompiuteriniais žaidimais. „ Alphabet Inc.“ padalinys antradienį San Franciske vykstančioje žaidimų kūrėjų konferencijoje pristatė naują žaidimų transliacijos paslaugą pavadinimu „ Stadia “.

„Swedbank“ kurs finansinių nusikaltimų žvalgybos skyrių (4) 3 d.

Viena didžiausių Skandinavijos finansų grupių „ Swedbank “, veikianti trijose Baltijos šalyse, įkurs finansinių nusikaltimų žvalgybos skyrių, o banko vadovė išlaikė savo postą.

Daugiabučių renovacija: tinkamomis įgyvendinti pripažintos 707 paraiškos (4) 3 d.

Būsto energijos taupymo agentūra, įvertinusi daugiabučiams atnaujinti pateiktas 719 paraiškų, tinkamomis įgyvendinti pripažino 707.

Trumpas: JAV ir Kinijos prekybos susitarimas tikriausiai įvyks 3 d.

Prekybos derybos su Kinija juda pirmyn, galutinis susitarimas „tikriausiai įvyks“, o jo raginimas neatšaukti muitų kiniškoms prekėms nereiškia, kad derybos žlunga, teigia Donaldas Trumpas .

Premjeras plungiškiams pažadėjo rasti lėšų 1,5 km geležinkelio atšakai nutiesti (128) 3 d.

Premjeras Saulius Skvernelis penktadienį domėjosi plungiškių problemomis.

Lietuvos bankas: nė viena iš 50 įmonių, įvardytų kaip galimų pinigų plovimo įrankių, nebuvo klientais Lietuvoje (3) 3 d.

Penktadienį paskelbus Švedijos nepriklausomų auditorių atlikto tyrimo dėl galimo „Swedbank“ pinigų plovimo rezultatus, pirminės išvados rodo, kad nė viena iš 50 įmonių, kurias Švedijos televizija SVT įvardijo kaip galimus pinigų plovimo įrankius, nebuvo Lietuvoje veikiančio...

„Enefit“ Lietuvoje pajamos augo 57 proc. iki 38 mln. eurų (1) 3 d.

Estijos valstybinio energetikos koncerno „Eesti energia“ antrinė bendrovė „ Enefit “ Lietuvoje pernai gavo 38,1 mln. eurų pajamų – 57 proc. daugiau nei 2017 metais, pranešė „Enefit“.

„Kalašnikov“ pardavimai pernai ūgtelėjo 3,8 karto (22) 3 d.

Didžiausias Rusijos šaulių ginklų gamintojas – koncernas „ Kalašnikov “ pranešė 2018-aisiais susižėręs 17,101 mlrd. rublių (230 mln. eurų) pardavimų pajamų - 3,8 karto daugiau nei 2017 metais.

Vengrija skelbia susitarusi su Rusija dėl dujų tiekimo, nutrūkus tranzitui per Ukrainą (18) 3 d.

Vengrijos užsienio reikalų ir užsienio ekonominių reikalų ministras Peteris Szijjartas pranešė, jog pavyko susitarti su Rusija dėl jos gamtinių dujų tiekimo Vengrijai , jei nuo 2020-ųjų nutrūks jų tranzitas per Ukrainą.

„Swedbank“ skelbia pinigų plovimo audito išvadas – įtartinų klientų sąskaitos uždarytos (61) 3 d.

„Swedbank“ paskelbė preliminarias „ Forensic Risk Alliance “ (FRA) atlikto vidaus audito dėl galimo pinigų plovimo išvadas, kuriose sakoma, kad visų 50 patikrintų įtartinų banko klientų sąskaitos jau uždarytos, o su išvadomis susipažinusi banko valdyba tikina visiškai...

Gyvenimas gerėja: po užsienį keliavę lietuviai ketvirtąjį ketvirtį išleido 7 proc. daugiau (6) 3 d.

Po užsienio šalis keliavę turistai iš Lietuvos ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį ten išleido 227,7 mln. eurų – 7,1 proc. daugiau nei 2017 metų spalio–gruodžio mėnesiais. Kelionėje užsienyje vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai išleido 456 eurus.

Lietuvos bankas: pensininkai skursta, o lovos ligoninėse - tuščios (186) 3 d.

Lietuvos valdžios sektoriaus finansavimas - vienas kukliausių ES, tačiau, palyginti su kitomis ES valstybėmis, į akis krinta ne tik skiriamų sumų skirtumai, bet ir nepanaudotos galimybės valstybės finansuojamoms sritims lėšas paskirstyti efektyviau, sako Lietuvos banko...

Tomas Mieliauskas. IT klausimų įtraukimas į įmonių vadovybės darbotvarkę: šiuolaikiškos įmonės strateginis imperatyvas 3 d.

Kas jūsų įmonėje yra atsakingas už informacinių technologijų diegimą, vystymą bei rezultatus? Mažesnėse įmonėse greičiausiai ši funkcija priskirta IT specialistams. Didesnėse įmonėse yra skiriami informacinių technologijų vadovai (CIO). Tačiau ar dažnai informacinių...

Ivanas Naumenko. Internetinės prekybos ateitis: kada automobilį ir butą pirksime taip lengvai kaip batus? (3) 3 d.

Pagrindinis klausimas, į kurį visais laikais atsakyti siekia verslas – kas bus po 10 ar 20 metų? Šiandien šis klausimas tampa dar aktualesnis, kadangi sparčiai tobulėjančios technologijos neatpažįstamai keičia rinkas, o klientai verslui nustato itin aukštą ne tik prekių, bet...

Vaidas Žagūnis. Klausimai, į kuriuos teks atsakyti perkant pirmąjį būstą (4) 3 d.

Ekonomikos analitikai prognozuoja ateinančių poros metų scenarijus, kurie padeda verslui ir gyventojams planuoti finansinę ateitį ir galimybes. O galimybių ir poreikių klausimas visada iškyla galvojant apie pirmojo nuosavo būsto įsigijimą. Pažvelgti į save iš šalies ir aiškiai...

Mokesčių inspektoriai mina ant kulnų: sugauti nesusimokančius panaudoja netikėčiausius būdus (178) 3 d.

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) šešėlinę nuomos rinką pažaboti bando nerdami į skelbimų portalus, trumpalaikės nuomos platformas ir net socialinius tinklus. VMI perspėja, kad visi, kurie gavo įspėjimus, bet į juos nereaguos, antrąjį šių metų pusmetį sulauks...

Pramonė Lietuvoje šiemet augo 4,8 proc. iki 3,7 mlrd. eurų. (2) 3 d.

Pramonės produkcijos gamyba ir pardavimai Lietuvoje per du šių metų mėnesius, palyginti su praėjusių metų sausiu–vasariu, palyginamosiomis kainomis padidėjo 4,8 proc. iki 3,7 mlrd. eurų. Nepašalinus darbo dienų skaičiaus įtakos, metinis pramonės augimas siekė 5,5 procento.

Palangoje bus statomas naujas viešbutis (žiniasklaida) (7) 3 d.

Palangoje , šalia Nepriklausomybės aikštės vietoje dar prieš Antrąjį pasaulinį karą pastatyto namo iškils keturių žvaigždučių viešbutis, rašo „Lietuvos rytas“.

„Lietuvos geležinkeliai“ ir „Lineka“ kartu plėtos įvairiarūšių krovinių pervežimo projektus (2) 3 d.

Valstybės valdoma geležinkelių įmonių grupė „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lietuvos nacionalinė ekspeditorių ir logistų asociacija „Lineka“ sutarė kartu plėtoti įvairiarūšių krovinių pervežimo projektus Lietuvoje ir Vidurio Europoje.

Energetikos viceministrė: šiuo metu susiklosčiusios palankios sąlygos Lietuvai bendradarbiauti su Japonija (10) 3 d.

Energetikos viceministrė Lina Sabaitienė Japonijoje vykusiame susitikime su Gamtos išteklių ir energetikos agentūros atstovu Shinu Hosaka akcentavo, kad šiuo metu yra susiklosčiusios ypač palankios sąlygos Lietuvai ir Japonijai bendradarbiauti energetikos srityje.

Pankaj Mishra: Indijos ministrui pirmininkui – žiauri pamoka (4) 3 d.

Indijos aviacija vasario 26 dienos paryčiais įvykdė antskrydį – beprecedentę ataką taikos metu – kaimyniniame Pakistane, atsakydama į prieš dvylika dienų mirtininko surengtą sprogdintojo išpuolį, nusinešusį daugiau nei 40 Indijos sukarintų pajėgų narių gyvybių...

Privačios mokyklos kelia įkainius (12) 3 d.

Naujiems 2019–2020 mokslo metams besirengiančios privačios mokyklos viena per kitą skelbia nuo rugsėjo didinančios mokesti už mokslą, rašo „Verslo žinios“.

„Maxima grupė“ nebevaldys Ispanijos „Supersol“ (4) 3 d.

Ispanijoje veikiančio 196 parduotuves turinčio mažmeninės prekybos tinklo „Supersol“ valdymas perleistas Liuksemburgo bendrovei „Carson Sàrl“, netiesiogiai priklausančiai su „Vilniaus prekyba“ susijusiems asmenims Nerijui ir Vladui Numavičiams, Ignui Staskevičiui, Mindaugui...

Įsigaliojo Ignalinos AE kolektyvinė sutartis (2) 3 d.

Penktadienį įsigaliojo Ignalinos atominės elektrinės ( AE ) kolektyvinė sutartis, kurios tikslas - sudaryti palankias sąlygas darniai įmonės veiklai ir skatinti darbuotojų įsitraukimą.

ES sopa galvą ne tik dėl „Brexit“: 6 kiti klausimai, statantys Europą ant adatų (78) 3 d.

Vykstant chaotiškam „Brexit“ , sunku įsivaizduoti, kad Europos Sąjunga (ES) turėtų aktualesnių klausimų aptarti, kai susitiks Briuselyje . Ir vis dėlto ES dviejų dienų viršūnių susitikimo, prasidedančio ketvirtadienį, darbotvarkėje numatytos itin svarbios temos, nuo...

kovo 21 d., 2019

„Ryanair“ neplanuoja atšaukti „Boeing 737 MAX“ užsakymų (17) 4 d.

Dvi „ Boeing 737 MAX 8 “ lėktuvų katastrofos nepakeitė „Ryanair“ planų įsigyti šio modelio orlaivių, teigia Airijos pigių skrydžių oro linijų bendrovės rinkodaros direktorius Kenny'is Jacobsas.

„Facebook“ pripažino: šimtus milijonų slaptažodžių galėjo matyti visi įmonės darbuotojai (20) 4 d.

„Facebook“ ketvirtadienį pripažino, kad šimtai milijonų vartotojų slaptažodžių įmonės vidiniuose serveriuose buvo laikomi nešifruoti.

Prakalbus apie staigų atlyginimų kilimą – Maurico pastaba: deja, yra vienas magiškas žodis (119) 4 d.

Finansų ministerija blogina ekonomikos augimo prognozes : kaip situacija keičiasi lietuvių kišenėse? Ar tikrai brangstantys produktai, paslaugos ir toliau neleis atsipalaiduoti bei vers gyventi nuo algos iki algos?

Estijos „Swedbank“ vadovas apie banko pasitraukimą iš Baltijos šalių: gryna spekuliacija (2) 4 d.

Prielaidos, kad dėl pinigų plovimo skandalo „Swedbank“ gali pasitraukti iš Baltijos šalių, yra spekuliacija, sako „ Swedbank “ Estijos filialo generalinis direktorius Robertas Kittas.

Valdyba svarstys Vilniaus šilumos tinklų vadovo Manto Buroko atleidimą (10) 4 d.

Vilniaus šilumos tinklų valdyba penktadienį spręs, ar atleisti daugiau nei trejus metus jai vadovaujantį Mantą Buroką.

Ekspertas: Kremlius parengs rusiškąją Nazarbajevo versiją (75) 4 d.

Nursultanas Nazarbajevas , Kazachstano prezidentas nuo 1990 m., sulaukęs 78-erių pareiškė pasitraukiantis iš vadovavimo šaliai. Tai, kaip jis tariamai atsisako galios, galėtų būti pavyzdys jaunesniam jo kolegai ir tam tikra prasme ištikimam mokiniui: Rusijos prezidentui Vladimirui...

Sveikatingumo paslaugų startuolis „Urban“ Lietuvoje steigia plėtros biurą: įdarbins 30 žmonių (2) 4 d.

Vilniuje plėtros biurą kuria sveikatingumo paslaugų startuolis „ Urban “.

„Vitras-S“ atsiėmus ieškinį, „Lietuvos geležinkeliai“ galės tęsti konkursą 4 d.

Estijos geležinkelių paslaugų grupės „ Skinest Rail “ valdomai geležinkelių tiesimo ir remonto įmonei „ Vitras-S “ atsiėmus ieškinį valstybės valdomiems „Lietuvos geležinkeliams“, pastarieji galės atnaujinti maždaug 5 mln. eurų vertės Kauno regiono geležinkelių...

„Latvijos geležinkelių“ vadovas: pamažu perimame Baltarusijos krovinius iš Lietuvos (55) 4 d.

Daugėja atvejų, kai Baltarusijos užsienio prekybos krovinių savininkai renkasi ne Klaipėdos, o Latvijos uostus, pareiškė Latvijos valstybinės geležinkelių infrastruktūros ir pervežimų operatorės „ Latvijas dzelzcelš“ („Latvijos geležinkeliai “) vadovas.

Masiulis: neaišku, kaip Vaitkus spręs uosto tarifų ir geležinkelių reikalus (18) 4 d.

Susisiekimo ministras sako, kad padėtis dėl Klaipėdos uosto vadovo Arvydo Vaitkaus yra labai komplikuota. Anot Roko Masiulio, nors uosto vadovas ir nusišalinęs nuo sprendimų, susijusių su uosto įmonių atstovais, išrinktais į miesto tarybą, nežinia, kaip jis galės pasirašyti...

1 2 3