aA
Balandžio 6 dieną Panevėžyje, legendiniame knygnešio J. Masiulio knygyne viešėjo televizijos laidų vedėja, žurnalistė, romano ,,Vestuvių nebus!“ autorė Ligita Juknevičiūtė. Tai buvo pirmasis pradedančios rašytojos susitikimas su skaitytojais ir knygos pristatymas.
Ligitos Juknevičiūtės knygos pristatymas
© Asmeninio albumo nuotr.

Knygyne apsilankę panevėžiečiai galėjo susipažinti ir su Ligitos tapybos darbais, kurių ji atsivežė į susitikimą. Į susitikimą atvyko ir Paryžiuje užaugusi, o šiuo metu gyvenanti Vilniuje, knygyno įkūrėjo J. Masiulio anūkė, aktorė Karolina Masiulytė-Paliulienė su vyru lietuviu iš Niujorko, verslininku Arūnu Paliuliu.

,,Esu labai dėkinga, kad būtent panevėžietė Regina Magilienė išleido mano knygą, apie ją iš kitų autorių girdėjau tik geriausias rekomendacijas. Akivaizdu, kad panevėžiečiai puikiai susipažinę su romanu ,,Vestuvių nebus!“, nes čia jam negailima reklamos,“ - pasidžiaugė Ligita.

Susitikime apsilankę moterys klausinėjo knygos autorės ne tik apie romaną, bet ir apie asmeninį gyvenimą, politiką, vyrų ir moterų santykius, krizes, kurias įveikti tenka kiekvienam žmogui.

Pristatydama Ligitos Juknevičiūtės kūrybą, leidėja Regina Magilienė, leidžianti E. Malūko, E. Kalėdos, Daivos Vaitkevičiūtės knygas, intrigavo susirinkusius: ,,Kai perskaičiau Ligitos romaną, dar nebuvau mačiusi jos paveiklsų. Knyga lengva, linksma, o štai Ligitos tapybos darbai-dramatiški. Supratau, kad ši moteris turi kaukes - po lengvabūdiška ironija slepiasi gilus, jautrus žmogus, išgyvenantis skausmą, abejones ir baimes. Kuri Ligitos kaukė jums patiks labiau-spręskite patys, kai susipažinsite su jos kūryba. Džiaugiuos,kad knyga patinka skaitytojams, vadinasi, neapsirinkau,pasirinkdama Ligitą-gan žinomą žurnalistę, juk šiuolaikinis skaitytojas ypač domisi autoriaus asmenybe, ne tik kūryba.“

,,Ar tikrai jūs kompleksuojate dėl mažų ausų ir mažos krūtinės?“, ,,Ar jūs irgi tiek daug geriate, kiek knygos herojė?“, ,,Kodėl jus domina rytietiška tema?“, ,,Ar po skyrybų važiavot į užsienį, kad pabėgtumėt nuo savęs, kaip ir romano herojė?“, - klausinėjo panevėžietės, daugiausiai moterys, kurios atėjo į susitikimą.

Ligita, išgirdusi tokius klausimus, atsakinėjo nuoširdžiai ir atvirai: ,,Ne, nekompleksuoju nei dėl ausų, nei dėl krūtinės, tiesą sakant, išvis esu gan drąsi, nors ir labai jaudinausi, ar žmonėms patiks mano kūryba- ir knyga, ir tapyba. Nesu gerianti, bet noriu kalbėti apie tai, nes Lietuva baigia prasigerti, mane tai neramina. Domiuosi Rytų kultūra, Azija, ir antrojoje knygos dalyje, kuri jau beveik baigta, paliesiu pabėgėlių temą, skirtingų kultūrų žmonių santykius. Po skyrybų į užsienį nebėgau, geriausia terapija yra kūryba ir nauja meilė.“

,,Nors mano knyga linksma, detektyvinis meilės romanas, jos tikslas yra atkreipti dėmesį į pražūtingus dalykus, su kuriais susiduria moterys ir vyrai, išgyvenantys sunkumus-alkoholizmą, paleistuvystę. Noriu linksmai kalbėti apie vertybes ir viltį,kurią reikia visuomet išsaugoti ir puoselėti, kas beatsitiktų“, - kalbėjo Ligita Juknevičiūtė.

Ligita susirinkusiems pristatė ir dar vieną savo sumanymą – drabužių kūrimą.

,,Kadaise norėjau stoti į drabužių dizainą, bet nugalėjo žurnalistika. Kai pradėjau tapyti, moterys gyrė mano darbus, atpažindavo paveiksluose save, bet paveikslai yra brangus dalykas, ne visiems įperkamas. Tad nusprendžiau, kad mano darbai gali gerai atrodyti ant marškinėlių. Mes, moterys, esame gražiausias meno kūrinys, todėl nusipelnėm vilkėti drabužius su originalaus darbo atvaizdu. Tos moterys mano paveiksluose atspindi tai, kaip kiekvena norime jaustis ir atrodyti. Juk esame kerinčios, fatališkos , stiprios ir tuo pačiu labai trapios, bet svarbiausia-ypatingos. Tikiuosi,kad ne tik mano knyga, tapyba, bet ir drabužiai įkvėps žmones dar labiau mylėti gyvenimą ir save,“ - sakė gerai žinoma žurnalistė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Naujausios ir ilgiausiai rašytos Andriaus Užkalnio knygos pristatymo nepraleido ir žinomi bičiuliai: taps dar vienu bestseleriu (6)

Ketvirtadienio pavakarę sostinėje žinomas publicistas ir žurnalistas Andrius Užkalnis...

„Mrs Globe“ konkurse lietuvei iš pasididžiavimo sprogo širdis: sugriovė stereotipus ir liko dėkinga ypatingam žmogui (35)

Šiemet Kinijoje vykusiame konkurse „Mrs Globe 2020“ („Misis pasaulis 2020“) Lietuvai...

Žinomi žmonės susipažino su grožio pasaulio inovacija (8)

Į sostinės restoraną „Šventaragio sodas“ rinkosi gausus būrys garsenybių susipažinti su...

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko naujo formato šou „Čempionai“ (2)

Trečiadienį vakare Klaipėdoje įvyko Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago naujo formato ledo šou...

Krepšininkas Mindaugas Lukauskis su žmona susilaukė trečiojo vaikelio (2)

Krepšininkas Mindaugas Lukauskis su žmona susilaukė trečiojo vaikelio. Žinia apie aplankiusius...

Top naujienos

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (109)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Laikai, kai alkoholis liejosi laisvai: tarsi tradicija girtuoklystė ėjo iš kartos į kartą

„Kaip upė prasideda nuo upokšnio, taip ir girtavimas prasideda nuo taurelės. Žmogus pasidaro...

Nužudyto centrinio banko pareigūno perspėjimas buvo lemtingas SEB (20)

Ne visi pinigų plovimo skandalai vienodi. Kai pasaulis sužinojo, kad milijardai nešvarių pinigų...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...

Kurtinaičio kariauna nutraukė pralaimėjimų seriją – nuskriaudė Giedraičio ALBA komandą

Rimo Kurtinaičio treniruojami krepšininkai lipa iš nesėkmių liūno. Maskvos srities „Chimki“...

Verslininko atsakas besiskundžiantiems pinigų stygiumi: tikriausiai jūsų abi rankos kairios „Atsakingas požiūris“ su Rimvydas Valatka (26)

Šios savaitės DELFI TV laidoje „ Atsakingas požiūris “ žurnalistas Rimvydas Valatka kalbina...

Naujausios ir ilgiausiai rašytos Andriaus Užkalnio knygos pristatymo nepraleido ir žinomi bičiuliai (6)

Ketvirtadienio pavakarę žinomas publicistas ir žurnalistas Andrius Užkalnis kviestinei publikai...

Sunku patikėti: vaikinas neprisimena, kur prieš savaitę pastatė savo automobilį (2)

Ko gero, visiems bent kartą teko ieškoti savo mašinos prekybos centro ar oro uosto automobilių...

Lietuviams siūlo pasinaudoti šeichams skirta prabanga ir malonumais: visa tai nemokamai (39)

Prabangiausi pasaulyje viešieji tualetai, švariausi pasaulyje paplūdimiai, gatves puošiantys super...

Nepailstantis Leonavičius – apie 30 metų treniruojant vaikus ir sprendimą, kurio iki šiol nepamiršta Marčiulionis (7)

„Neseniai skridau į Romą ir taip išėjo, kad susėdome šalia su Šarūnu Marčiulioniu, kuris...