Aktualiausia pastarųjų dienų pokalbių diena - atostogos. Klaipėdiečiai vis mažiau postringauja apie politiką ir negandas - žmonės kalbasi apie planus, kaip praleis keletą poilsiui skirtų vasaros savaičių, arba dalijasi prabėgusių atostogų įspūdžiais.
Saulė
© Reuters/Scanpix
Pasidomėjus, kaip atostogas ketina praleisti žinomi klaipėdiečiai, paaiškėjo, kad daugelis jų šiuo metu jau atostogauja. Dienraštis „Klaipėda“ savo pašnekovus užtiko atostogaujančius Prancūzijoje, Vokietijoje, kaimo sodybose, Palangoje. Kiti žinomi miesto žmonės kaip tik planavo savo atostogas ir jau galėjo tiksliai pasakyti, kaip praleis brangų vasaros poilsio laiką.

Ilsėsis namie ir sode

Šią savaitę bendrovei „Spinter tyrimai“ paskelbus naujienų portalo DELFI užsakymų atliktus visuomenės apklausos rezultatus, paaiškėjo, kad daugiausiai lietuvių atostogas šiemet ketina praleisti sode arba sodyboje, namuose bei pajūryje. Mažiau žmonių ilsėsis prie Lietuvos upių bei ežerų, dar mažiau - užsienyje.

Apklausa parodė, kad lietuviai labiausiai mėgsta pramogauti žiūrėdami televizijos laidas, ilsėdamiesi soduose bei bendraudami su draugais. Turizmą žmonės įvardijo tik penktoje sąrašo vietoje, o kultūrines pramogas - septintoje.

Statistikos departamento duomenimis, kasmet vis didėja turizmo tikslais į užsienį išvykstančių Lietuvos gyventojų skaičius. 1996 metais iš Lietuvos išvyko apie 70 tūkst. gyventojų, o praėjusiais metais - arti 160 tūkst. žmonių.

Ištrūksta su šeima

Bendrovės „Avitela“ generalinis direktorius Jonas Dirginčius šias vasaros atostogas ketina skirti įkurtuvių rūpesčiams spręsti. Nepaisant to, jis suplanavo ir keletą trumpų kelionių. Kartu su žmona ir vaikais verslininkas ketina vieną atostogų savaitgalį praleisti vandens pramogų parke netoli Rygos, taip pat pasisvečiuoti pas uošvius kaime.

Verslininko įsitikinimu, pakeisti veiklos pobūdį taip pat yra savotiškas poilsis, todėl jis tikisi, kad naujojo būsto įrengimo rūpesčiai bus savotiška pramoga bei poilsis.

J.Dirginčius mano, kad pailsėti padeda bet kokia veikla, padedanti atitrūkti nuo kasdienybės ir įprastų darbų bei aplinkos. Kadangi darbui klaipėdietis skiria labai daug laiko, visas atostogas jis praleidžia su šeima. Atostogų keliones tenka derinti su vaikų poreikiais. Šeima jau aplankė keletą atrakcionų ir vandens pramogų parkų užsienyje, ilsėjosi Turkijoje, slidinėjo Slovakijoje.

Laukia vizos

Klaipėdos savivaldybės Tarptautinių ryšių ir turizmo skyriaus vedėjas Ričardas Zulcas per šias atostogas ketina įgyvendinti seną svajonę ir aplankyti Lotynų Ameriką. Jis laukia atsakymo, ar gaus Brazilijos vizą. Jei viskas bus gerai, rugpjūtį R.Zulcas aplankys Rio de Žaneirą, Salvadorą ir į UNESCO sąrašą įtrauktas Abrolhos salas, šalia kurių plaukioja banginiai. Brazilijoje kainos yra panašios kaip Lietuvoje, viešbučiai nebrangūs, tačiau R.Zulcas ketina būti atidesnis - šalis garsėja nusikaltimais.

Turizmo specialistas kasmet aplanko bent vieną naują šalį ir niekada neužsisakinėja kelionių turizmo agentūrose. Anot jo, savarankiškai užsisakyti lėktuvo bilietus, viešbučius ir sudaryti kelionės maršrutą yra ir daug pigiau, ir įdomiau.

R.Zulcas dienraščiui sakė, kad per atostogas naudojasi šmaikščiu vokiečių sugalvotu kredo - „Pakeisk tapetus“. Taip vokiečiai įvardija tradiciją bent kartą per metus atostogauti visiškai neįprastoje aplinkoje, kad grįžus namo kasdienė rutina įgytų naujų spalvų.

Liks Lietuvoje

Seimo narys Antanas Bosas „Klaipėdai“ sakė, kad per šias atostogas jis derins poilsį ir darbą. A.Bosas ketina kiekvieną pirmadienį bendrauti su rinkėjais, ruoštis rudeninei Seimo sesijai, komitetų posėdžiams.

Laisvu laiku Seimo narys aktyviai ilsėsis. Jis teigė, jog labiau mėgsta atostogauti Lietuvoje, nes po užsienius jau prisivažinėjo.

A.Boso atostogų planas įspūdingas. Šį mėnesį ir rugpjūtį jis ketina suspėti pažvejoti, panardyti, su vaikais pailsėti prie ežerų, grybauti, dažniau pasivažinėti motociklu, sportuoti, maudytis ežeruose ir jūroje.

A.Bosas tikino, kad jau seniai kruopščiai neplanuoja atostogų, nes dažniausiai planus sujaukia darbo reikalai, oro sąlygos ar netikėtai užgriuvę svečiai.

Gulės prie upės

Seimo narys Vytautas Čepas džiaugiasi, kad jau nuo pirmadienio galės mėgautis prasidėjusiomis atostogomis. Klaipėdietis ketina laisvas dienas praleisti neseniai įsigytoje ir beveik suremontuotoje sodyboje Lankupiuose, netoli Priekulės.

V.Čepas nori du trečdalius dienos skirti suplanuotiems rašto darbams, o kitą laiką išnaudoti poilsiui. Jis ketina skaityti, maudytis ir degintis už 100 metrų nuo sodybos tenkančioje Minijoje, imtis kai kurių ūkio darbų, bendrauti su svečiais, iš Airijos parvykstančia dukterimi.

„Stengsiuos ir ūkyje daugiau padirbėti. Gal riebalai virs kažkuo panašiu į raumenis, - juokėsi pašnekovas. - Šiemet labai laukiau atostogų. Darbas Seime, nuolatinis važinėjimas į Vilnių ir namo tikrai išvargino“, - prisipažino V.Čepas.

Anksčiau V.Čepas taip pat mėgo ilsėtis kaimo turizmo sodybose Dzūkijos bei Aukštaitijos nacionaliniuose parkuose, kol galiausiai pats ryžosi įsigyti sodybą.

Laikosi tradicijų

Bendrovės „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas su dienraščio žurnalistais kalbėjosi iš Paryžiaus. Vakar Prancūzijos sostinėje jis praleido paskutinę tradicinių šeimos ato-stogų dieną.

Jau kelerius metus iš eilės, pasibaigus mokslo metams, kartu su šeima R.Cibauskas vyksta į Prancūziją. Pasak jo, keletą dienų papramogavusios Disneilende ir apsilankiusios kurios nors žinomos grupės koncerte, jo dukterys pailsi nuo mokslų ir „perjungia“ atostogų režimą.

Šią savaitę R.Cibauskas su šeima buvo grupės „U2“ koncerte, praėjusiais metais turėjo progą pamatyti Eminemo pasirodymą.

Kasmet R.Cibauskas su šeima keletą dienų praleidžia Londone, kur mokosi viena dukterų. Aplankę ją Cibauskai suplanuoja ir įspūdingą kultūrinę programą didmiestyje. Pasilepinti Ispanijos paplūdimiuose su žmona jis skrenda pavasarį arba rudenį. Rudenį verslininkas slidinėja skirtinguose slidinėjimo kurortuose. Kartą per metus su šeima jie važiuoja ir į kokią nors pažintinę kelionę.

Pramogauja parke

Verslininkas Kazys Paulikas šią savaitę taip pat atostogauja užsienyje. Išsinuomojęs namelį Vokietijos kaime, jis ilsisi su šeima. Kone kasdien vaikai kartu su tėvais linksminasi pramogų parke „Heide Park Soltau“, o vakarais lepinasi didmiesčio gyvenimo teikiamais malonumais. K.Paulikas gyvena 50 kilometrų nuo didmiesčio ir ketina šiaurės Vokietijoje praleisti visą savaitę.

Paprastai „Nesė CASINO“ savininkas derina darbo ir poilsio planus. Kasmet jis aplanko Londone vykstančią azartinių lošimų mugę bei nuskrenda į Las Vegasą. Jei užsienyje vyksta verslo susitikimai, jis taip pat stengiasi toje šalyje užtrukti kelias dienas ilgiau nei reikia.

Išvyks į Sibirą

Aistra keliauti garsėjantis viešbučio „Klaipėda“ generalinis direktorius Žilvinas Vasiliauskas jau šį sekmadienį išvyksta į įspūdingą 35 dienų kelionę po Sibirą.

Pasak verslininko, norint, kad kelionė pavyktų, nevalia girtis ir pasakoti apie kelionės smulkmenas. Tokį prietarą turi visi užkietėję keliautojai. Ž.Vasiliausko laukia sudėtinga ir rizikinga kelionė. Su pasauliu jis galės susisiekti tik naudodamasis palydovinio ryšio telefonu.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Beckham modeliu tapusios 7-metės liemenį turinčios Giedrės Dukauskaitės skandalas netyla: pratrūko ir raseiniškė mama (17)

Šią savaitę greta garsiosios mados dizainerės Victorios Beckham pavardės spaudoje mirgėjo ir...

Turguje dirbančiai mamai padedanti R. Ciūnė dažnai išgirsta vieną klausimą (9)

Į Kaune, Vilijampolės turguje, esančią drabužių išparduotuvę užsukę klientai neretai...

Asmenuke pasidalijusi Iglė sulaukė kritikos: išvaizdą tobulino pas grožio chirurgus? (68)

„X Faktoriaus“ nugalėtoja Iglė Bernotaitytė socialiniame tinkle dažnai pasidalija...

Kaltinimų sulaukusi Karolina Meschino jaučiasi įskaudinta: konkurencija ėda visus iš vidaus (42)

Socialinių tinklų žvaigždė ir rubrikos laidoje „ Gero vakaro šou “ vedėja Karolina...

DELFI premjera. Eleonora Sebrova pristato pirmą solinį vaizdo klipą: reikėjo daug drąsos tam, ką dabar darau interviu (82)

Vieną malonų prancūzišką rytą su Eleonora užsisakėme kavos žavioje „Armani“ kavinėje...

Top naujienos

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (38)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę (3)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Čečėnus įsiutino Lietuvos veiksmai: paruošė atsakomąsias priemones (141)

Čečėnai įtraukė Lietuvą į negeranoriškų Europos šalių sąrašą. Tai pranešė Rusijos...

Iš vaiduoklio – į elfą: Kuzminsko benefisas Eurolygoje nustebino net Plazą Kuzminsko mintys (2)

Kelias karčias kritikos piliules pastaruoju metu nurijęs Mindaugas Kuzminskas trečiadienio...

VMI tirs Edmundo Jakilaičio veiklą atnaujinta (52)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) tirs žurnalisto ir prodiuserio Edmundo Jakilaičio...

Veryga sugalvojo, kuo pakeisti cukraus mokestį (415)

Sveikatos apsaugos ministerija , rodos, rimtai užsimojo gyventojus atbaidyti nuo cukraus. Dar...

Jo vardo Putinas net nemini: Kremliaus kritikas jaukia Rusijos rinkimų planus (18)

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas yra sėdėjęs už grotų, buvo užpultas, jam...

Varėnos raj. – panika dėl meningokoko: infekcija nusitaikė į vyresnius (22)

Varėnos raj., Valkininkuose, žmones išgąsdino žinia apie žaibine meningokoko forma susirgusią...

Viešina skandalingas nuotraukas: VU nedelsdamas inicijuoja vidinį tyrimą (241)

Į DELFI redakciją kreipėsi Vilniaus universiteto ( VU ) garažo darbuotojais prisistatę asmenys....

Beckham modeliu tapusios 7-metės liemenį turinčios Giedrės Dukauskaitės skandalas netyla: pratrūko ir raseiniškė mama (17)

Šią savaitę greta garsiosios mados dizainerės Victorios Beckham pavardės spaudoje mirgėjo ir...